Platba v Google Play

Otázka

  • 0

Poprosím o stručný návod k platbe v Google Play z kreditu Easy Pecka.

V T-Platba-Telekom k internetovým platbám sa píše:

"Pre dokončenie platby jednoducho vyplníte svoje telefónne číslo v sieti Telekom a stlačíte tlačidlo pre zaslanie jednorazového hesla (obratom vám bude doručená SMS správa s unikátnym kódom – heslom, ktoré bude v nasledujúcom kroku slúžiť na vaše overenie" - toto mi je jasné a je to pochopiteľné.

Pre platbu (prvú) v Google Play sa píše:

"V ponuke Spôsoby platby zvoľte možnosť „Platba cez Slovak Telekom.“ Na vyzvanie vyplňte svoju adresu a zadajte heslo do Google účtu. "

Aký význam má vyplnenie adresy ???

Heslo do akého Google účtu mám zadať - do svojho ? veď k tomu má môj mobil prístup ... či musím mať nejakú aplikáciu ?

Ešte ak som dobre pochopil, v prípade predplatených kariet možno kupovať iba z nominálneho kreditu (nie bonusového)...

K cene nákupu pripočítava Telekom aj nejaký poplatok ?

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

  • 0

@ing.stefan.svec dobrý deň. Pri prvej platbe v google play Vás sama aplikácia, po zvolení "Platba cez Slovak Telekom" vyzve aby ste zadali adresu a heslo (do svojho google účtu z ktorého nakupujete). Heslo je pre overenie, aby niekto cudzí, kto napríklad ukradne/nájde Váš mobil, nemohol nakupovať z Vašej SIM karty.

Z bonusového kreditu nemožno nakupovať v google play, ani SMS lístky na vlak/autobus/MHD ani inú "mobilnú zábavu" (napr. pôžičky) a ani darovanie na charitu a iné samostatne spoplatnené služby. Bonusový kredit Vám po zrušení karty telekom nevráti. Bonusový kredit teda možno minúť len na klasické SMS, volania a dáta. Spravidla sa najskôr minie klasický kredit a po minutí klasického za začne míňať bonusový.
K nákupu na google play si telekom strhne len takú sumu, za ktorú nakupujete (napr. kupujete aplikáciu za 0,99€, telekom Vám z kreditu strhne 0,99€ klasického kreditu)

Editoval/-a Matej

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0
 

@ing.stefan.svec dobrý deň. Pri prvej platbe v google play Vás sama aplikácia, po zvolení "Platba cez Slovak Telekom" aby ste zadali adresu a heslo (do svojho google účtu z ktorého nakupujete). Heslo je pre overenie, aby niekto cudzí, kto napríklad ukradne/nájde Váš mobil, nemohol nakupovať z Vašej SIM karty.

O.K. zadám adresu (stále neviem aký má význam - snáď pre vystavenie dokladu zo strany obchodníka) a zadám heslo do svojho google účtu... a odkiaľ Telekom vie, že z akého účtu to má strhnúť danú sumu ??? keďže moje t.č. s kreditom nemám k žiadnemu účtu priradené ?

 

Editoval/-a ing.stefan.svec

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

@ing.stefan.svec áno, adresa je pravdepodobne kvôli tomu, že to požadujú zákony (či už európske, slovenské alebo inej krajiny kde google play pôsobí).

zo začiatku zadávate aj telefónne číslo. Takže keď nastavujete túto prvú platbu cez Google Play Store aplikáciu, tak aplikácia odosiela nejaké overenie do Telekomu (aplikácia aj napíše že vás overuje) a až po overení Vás pustí ďalej. Teraz však neviem, či telefónne číslo zadávate spolu s adresou alebo predtým, alebo potom... podstatné však je že pri prvej platbe zadávate ako telefónne číslo, tak aj svoje údaje (meno, adresu) a svoje heslo. Potom pri ďalších nákupoch už len zvolíte spôsob platby a potvrdíte platbu heslom (to heslo sa dá aj deaktivovať, ale z pohľadu bezpečnosti by som ho odporúčal nechať, nech sa zadáva pri každej platbe).

Editoval/-a Matej

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Chcem sa opýtať chcem platiť na Google play a pridávam platbu cez Telekom a mi nechce odoslať sms na overenie 

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar