Spotreba

Otázka

• 1

Dobrý večer, chcela by som sa spýtať, mám 15 GB mobilný internet na mesiac , čiže L- ko, po dvoch týždňoch používania internetu miniem celých 15 GB, nie je možné aby som všetko minula, existuje nejaký podrobný výpis? Alebo sa stala v systéme nejaká chyba? Ďakujem vopred za odpovede.

S pozdravom Lenka.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 odpovedí na túto otázku

• 1

Ku spotrebe. 2 dni som nebol doma  na nete keďže som spotreboval 14,96 GB, info z web stránky Telekomu. Inštaloval som Win10 a neustriehol som že sa začali sa sťahovať aktualizácie, + synchronizácia mailov. Takže som som si šetril nejakých 300-400MB. Po 2 dňoch som zapol NTB, pozerám žiadny prístup na internet, reštart NTB a routra nepomohol, zapnem FF a hneď hláška že som prečerpal 15GB dát že či chcem si zakúpiť voľné dáta. Keďže mám program na kontrolu traficu, skontroloval som že za tú dobu sa stiahlo 30MB dát, viac nič. Takže veľmi pochybujem o ich meraní traficu. A evidentne nie som sám.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak pozeras youtube , filmy online alebo stahujes je to mozne uplne v pohode

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom klame o spotrebe dat. Ja som si potom ,co som zistil, ze mi neposkytuje volne roamingove data z pausalu profi nainstaloval tiez kontrolu dat a viem, ze tablet prijme zhruba 80% dat, ktore mi uctuje telekom. Podal som staznost a zatial ziadna odpoved...... Najblizsie ked pridem domov, tak rusim zmluvu s telekomom z dovodu neplnenia ich zmluvnych zavazkov. A samozrejme poslednu fakturu im budem kratit o nezrovnalosti s roamingom. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja si to vsetko sledujem cez appku a zatial som nepostrehol zeby s tym bol nejaky problem, aj ked minuly rok som v novembri mal nejako extremne zvyseny pocet dat, ktory som presvihol takmer 2 nasobne. Inak na reklamaciu maju tak ako vsade 30deni, taze pockaj, lebo ked budes rusit zmluvu, budes mat pokutu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hm, ja zrusim zmluvu pre neplnenie zmluvy z ich strany, navyse mi neustale spamuju telefon smskami o hlasovej biometrii, pricom som im niekolkokrat zakazal mi posielat nevyziadanu korenspondenciu. To je porusenie zakona o elektronickej komnikacii a este troch dalsich. Dnes som im poslal dalsi mail, ze akykolvek dalsi spam budem povazovat za nepripustny psychicky natlak a budem ho riesit cestou trestneho oznamenia, kedze mi ho uz poslali aj v noci. Telekom sa strasne pokazil......ked pridem najblizsie na slovensko, tak s nim koncim a poslednu fakturu im zaplatim znizenu o neposkynute, ale vyfakturovane roamingove data.....

Ak sa im nieco nebude pozdavat, tak ich budem riesit cez SOI . A samozrejme sud a tlac.

Editoval xxxFIREFOXxxx

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak uz len dopovedanie grotesky...... Opät a zas mi prisla sms aby som si aktivoval hlasovu biometriu. Po azda 15 telefonatoch, nadavani, zakazoch reklamnej, alebo akejkolvek inej nevyziadanej komunikacie, 3 mailoch takisto so zakazmi spamov a upozorneni, ze dalsiu komunikaciu s ponukou hlasovej biometrie budem povazovat za psychicky a nepripustny natlak, tak mi telekom dalej a dalej posiela spam. Idem to riesit cez policajtov, kedze sms od telekomu sa nedaju zablokovat.....to uz je hnus, ked sa telekom rozhodne nieco mi nanutit, tak nevaha posielat mi spam aj v noci , alebo na durcha cez priamy zakaz.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cosi, nechapem, mne ziadne sms nechodi, aj ked je pravda, ze bimoetriu uz mam, ale predtym mi nic nechodilo

ked si telefonoval, ze si tie sms neprajes co ti povedali? alebo ako to riesili? lebo tam niekde v ich systeme sa to da vypnut aby ta nekontaktovali s ponukami, smskami a podobne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ved operatorky to riesia, vypli reklamne , ci komercne sms..... Problem, ze to vypinaju stale a stale mi tie ich zvasty chodia. Som vodic kamionu, ked idem v noci, tak cez den spim a nie je nic suprovejsie ako ked ta zobudi retarderska sms, aby si si po milionty krat spravil biometriu.

Vedto je protizakonne, posiela spam proti jeho zakazu. Telefon musim mat zapnuty, mama ma 75 rokov, keby potrebovala pomoc, kolegovia z prace tiez potrebuju obcas pomoct......Fakt je to neuveritelne, ja na nich asi poslem SOI a policajtov.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no policajti ti s tym nepomozu, a blba otazka ale su fakt tie sms z telekomu? lebo preco by ti to dokola pisali? zamyslam sa nad tym, sak ked im dokola volas, ze to nechces a vypnu to tak bud to vypli zle alebo je to niekto iny a robi si **piip**

chodi ti to z cisla 0914 333 188 ? ja ich mam v zozname pod tymto cislom

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Odosielatel je : TELEKOM

Nie je tam uvedene cislo, ani sa ten odosielatel neda zablokovat. To bude nejaky ich servisny kanal pre nejake doleziite oznamy nastaveny natvrdo na sim karte. 

Akoze by policajti nepomohli ? Dam to ako trestny cin natlaku. Minimalne sa do toho porypkaju a zneprijemnia telekomu zivot. Navyse, podla zakona o elektronickej komunikacii je spam proti vyslovnemu zakazu nelegalny a tiez v nom musi byt uvedene akym sposobom sa da oznamit odosielatelovi zakaz jeho posielania. Toto zas riesi SOI a rozdava za to pokuty....napr CSOB uz schytala pokutu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hm, tak to je fakt komedia. 14.2. mi pisala nejaka Tothova z reklamacii, ze ano, telekom mi to posiela tie sms o biometrii a ze teda ku dnu 14.2. ich zablokovala a uz mi nebudu chodit. Posledna sms aby som si aktivoval biometriu mi prisla vcera ,t.j. 22.2. o 19.00

Im v Telekome naozaj **piip** na prasinu ??? Pridem domov na Velku noc a okamzite s nimi rusim zmluvu. A ak vo fakture najdem co len zmienku o pokute, tak ich poslem na sud a fakturu neuznam za opravnenu. Keby som bol na Slovensku, tak to riesim hned. Ale som rozlietany po Europe.navyse som zistil nad vsetku pochybnost, ze mi neposkytuju volne roamingove data z pausalu profi. Som si to odsledoval na prelome zuctovacieho obdobia. Skoncil mi plateny balik a vykoplo ma z internetu. Musel som si kupit plateny baliccek...... Telekom je riadne zlumpaceny a nenahrabany za peniazmi, ked takto kradne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

15GB je velmi vela na to aby si to len tak minula a ani o tom nevedela.  Ked si pozeras bezne stranky ako Počasie

spravy, facebook, obcas nejake fotky a videa tak to musi stacit.

Skus si ale skontrolovat

- nastavenie aktualizacie aplikacii daj si moznost aktualizovat len cez wifi

- vymaz si aplikacie, ktore nepouzivas mozno nieco stahuju a nemas o tom prehlad

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Už som niekde písal, samotná Win 10 sťahuje a odosiela dáta a nie je ich málo. Nezdá sa mi že každý deň ale dosť pravidelne a je to cca 200MB. Služba svchost.exe, rôzne adresy, porty zablokovať sa nedá. Aktualizácie sa dajú vypnúť cez group policy ale toto neviem odsledovať. Tak isto, web stránky plné obrázkov a multimédii. Bavil som sa o tom na pobočke Telekomu že 5 alebo 15 GB je v dnešnej dobe dosť málo, ta kukal na mňa ja teľa na maľované vráta.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Len napíšem správu a už ma to stihne odhlásiť z dôvodu nečinnosti. Paráda.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar