prechod od orangeu k telekomu

Otázka

• 0

Dobry den, momentalne mam VDSL od orangeu a plynie  mi vypovedna lehota, ktora uplynie 31.10.2016. Teraz chcem ist k telekomu a zobrat si VDSL magio internet L (30/3 Mib/s). Ak som prechadzal pred niekolkymi rokmi od telekomu do orangeu, tak prechod bol plynuly, len som si v modeme zmenil meno a heslo a mal som orange.

Teraz som vsak dostal take informacie, ze ak chcem prejst do telekomu, tak prechod taky plynuly nebude a bude to trvat niekolko dni (neviem ci 1.2.3, alebo viac, ale v dnesnej dobe byt niekolko dni bez netu ?).  Neviem ci je to pravda, ale ak ano, tak co je to za administrativa v telekome. To nevedia pripravit zmluvy vopred ?  Aby mohol zakaznik plynule prejst k inemu operatorovy ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

14 odpovedí na túto otázku

• 0

Ak chces prejst do telekomu tak ti potrebuju zriadit novy net. Ak si ho uz mal, najskor ta len zapoja a nebudu musiet riesit prijpojku a podobne. Teda ak ti konci viazanost  31.10 ozvi sa im koncom oktobra oni ti net nainstaluju a tak zrusis svoj. Ak maju vypovednu lehotu zrus si ho uz teraz a v telekome si daj aktivovat net cca k tomu datumu a mas vybavene

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako pisem vyssie, internet mam VDSL od orangeu (zaridenie mam svoje). V orange mi plynie vypovedna lehota do 31.10.2016 (cize dovtedy musim mat internet od nich).

Mam take informacie, ze ja mozem prist riesit NET do telekomu az po 31.10.2016, pretoze pred tym datumom ich nepusti sytem, lebo dovtedy si linku prenajima orange.

Sak aletelekomu to moze byt jedno, do kedy si prenajima linku orange a urcite budu orangeom informovany do kedy si tu linku prenajimaju. Urcite orange neoznamuje telekomu v den ukoncenia prenajmu, ze s prenajmom konci.

Ja sa informujem mesiac vopred a chcem to oznamit aj telekomu, len to maju nejako blbo vyriesene, ze maju zviazane ruky. Prida mi to tak ako keby tam boli nejaki amateri a nevedeli si dat dokopy 2 a 2.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@janyxx Orange vo svojom záujme musí informovať o ukončení zmluvy na danom mieste, pretože ak by neinformoval, musel by platiť za prenájom aj tak... a keby ste jeho služby nevyužívali, tak na tom orange prerobí.. alebo je to spôsobom, že keď vám orange ukončí zmluvu tak automaticky sa to objaví aj telekomu v systéme.. ale pokiaľ to nie je ukončené zo strany orange, stále tam telekomákom bude svietiť že tie služby na danej linke máte u orange a tak s tým nebudú vedieť pohnúť.

Na vašom mieste by som si zistil, ako je to s ukončením zmluvy v orange (v telekome je mesačná výpovedná lehota) a počas tej výpovednej lehoty by som zavolal do telekomu, je dosť možné že im systém ukáže že ste vo výpovednej lehote a budú vám vedieť pomôcť. Ak nie, skúste sa opýtať, že keď chcete prejsť z orange do telekomu, že ako dlho by to trvalo.. ale spomeňte že už ste mali službu z telekomu, takže zasuvka a káble či by mohli ostať tie isté.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

rozumiem, ja zariadenia mam. Aj ked som prechadzal s telekomu do orangeu, tak som mal zariadenie vlastne. Po podpisani zmluvy s orangeom som smskou po nejakom case dostal pristupove udaje (este som bezal na internete od telekomu) a ked som si v modeme zmenil prist. udaje, mal som internet od orangeu.

Ja chapem, ze ich system nepusti, ale zmluvy sa snad daju pripravit vopred, podpisem, poslem s5. Ked 31.10.2016, 23:59:59 ukoncim zmluvu s orangeom, tak telekomu uz staci vytvorit novy login pre mna a poslat ho smskou.

Ja som uz do telekomu volal a slecna mi povedala, ze prechod bude trvat par dni (nevedela vsak povedat kolko), preto si to este chem overit aj tu :) ale skocim zajtra na pobocku a do tretice sa informujem tam

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@janyxx no ono to trvá dlhšie, keď sa zriaďuje nová zásuvka (treba čakať na technika atď.) pani možno nevedela, že sú zásuvka a káble naťahané telekomom... alebo mám teda iné informácie :)

určite ich na to upozornite, že máte orange na telekomáckych kábloch :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

slecna o tom pravdepodobne vedela, kedze som jej spominal, ze som dsl od telkomu uz mal a chcem znova k telekomu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takze bol som v telekome a malo by to fungovat aj tak, ze zmluva sa vytvori skor a telekom musi do 30 dni zriadit nove pripojenie. Bezne to trva tak do 15-20 dni (30 dni je limit).

Chcel som si to zriadit cez net (aspon by som mal 10e zlavu) ale tu sa pri objednavke nedaju klast otazky. Musim mat istotu, ze sa nieco ne-toto (alebo sa k si tam este raz zavolam) :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@janyxx fúha, 15 dní? No to nie je bohvie čo vzhľadom na to že už ste v telekome služby mali...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Oni to beru asi tak, ze aj ked by si nahodou nemal pripojku a musia ti ju vytvorit (fyzicky kabel) tak ta doba nesmie presiahnut 30 dni. Maju vsak niekde vo svojich smerniciach (ktore zasadne necitam) ze max. je 30 dni. Mozu ti to spravit aj do 2 dni.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahojte mam podobny problem,  zmluva na DSL internet v orangei mi koncila v aprili, cize v maji mi koncila vypovedna doba, orange ma vypol k 31/5. Asi v polovici maja som sa bol pytat na pobocke telekomu ze od prveho chcem mat DSL linku od nich (kedze uz tera mam pevnu linku a tv magio od telekomu).

ze musim dojst az 1/6 ked ma orange vypne ako spominas @janyxx hore, tak som siel, povedali ze este to systemovo nenabehlo ze mi nevedia zriadit internet, ze to ma par dni potrva, na zaciatku to bol max. jeden den, No pani na pobocke mi neprisla zrovna IQ killer, preto skusam sa poradit tu. 

Ziadne nove kable niesu potrebne, orange DSL co som mal tak som mal cez telekomacke siete, 

@janyxx prosim ta kolko nakoniec bolo tych par dni ? kolko si musel cakat ? ja uz som takmer tyzden bez netu, :S

pripadne viete mi poradit ci je nejaka moznost to nejako pushovat posurit, .... ? alebo ozaj iba treba pockat ? lebo 30 dni cakat nebudem urcite. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahojte mam podobny problem,  zmluva na DSL internet v orangei mi koncila v aprili, cize v maji mi koncila vypovedna doba, orange ma vypol k 31/5. Asi v polovici maja som sa bol pytat na pobocke telekomu ze od prveho chcem mat DSL linku od nich (kedze uz tera mam pevnu linku a tv magio od telekomu).

ze musim dojst az 1/6 ked ma orange vypne ako spominas @janyxx hore, tak som siel, povedali ze este to systemovo nenabehlo ze mi nevedia zriadit internet, ze to ma par dni potrva, na zaciatku to bol max. jeden den, No pani na pobocke mi neprisla zrovna IQ killer, preto skusam sa poradit tu. 

Ziadne nove kable niesu potrebne, orange DSL co som mal tak som mal cez telekomacke siete, 

@janyxx prosim ta kolko nakoniec bolo tych par dni ? kolko si musel cakat ? ja uz som takmer tyzden bez netu, :S

pripadne viete mi poradit ci je nejaka moznost to nejako pushovat posurit, .... ? alebo ozaj iba treba pockat ? lebo 30 dni cakat nebudem urcite. 

Ja som nakoniec necakal vobec, lebo z orange mi volali a na kolenach ma prosili aby som zrusil vypoved a zostal u nich. Dali mi take podmienky, ktore sa neodmietaju, tak som to neriesil

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.