zdielanie usb hdd pripojeneho v routri na televizore

Otázka

• 0

dobry den...

mam router  ADB VV3212, pripojil som don cez usbcko 1TB hdd...v sieti na pc ten disk vidim, mozem nan ukladat aj z neho tahat, ale na smart tv LG ho zdielat neviem...dokazem tahat napriklad filmy, alebo fotky zo zapnuteho notebooku a pozerat ich na tv, ale z toho disku nie...ma niekto radu, ako na to a ci to vobec ide??? dik.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 odpovedí na túto otázku

• 0

mas na routri pre toto HDD zapnute DLNA?

ak HDD vidis z pocitaca, pravdepodobne je to cez FTP. ale DLNA pre TV je iny servis, ktory musis zapnut na routri (ktory to samozrejme musi mat ako feature)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no, uprimne povedane, neviem, ci ma tento router dlna, mozno sa ozve niekto z telekomu, co to napise...ale moznost dlna na routeri som veru nenasiel ked som sa v nom rypal...ak to nema, tak to asi nepojde...je potom ale aj ina moznost ako zdielat po sieti disk a videl ho aj televizor?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

jo...a v krajnom pripade, mozem tento router nahradit dakym inym (ktory ma dlna) a pojde mi aj net aj magio, alebo su tieto sluzby viazane na presne tento modem co mi dali???

lebo kedysi, ked som mal len magio internet, tak mi tiez telekom dal router, ale ja som si kupil iny a bez problemov to slapalo, ale teraz, ked mi k internetu doplnili aj magio tv, tak mi ho zas vymenili a neviem, ci by to islo aj s inym...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

co sa tyka TV, o inej moznosti neviem. iba ked tak napojit HDD priamo cez USB.

co sa tyka vymenitelnosti routra, to naozaj necham na niekoho z telekomu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

co sa tyka TV, o inej moznosti neviem. iba ked tak napojit HDD priamo cez USB.

co sa tyka vymenitelnosti routra, to naozaj necham na niekoho z telekomu

ano, mozem hdd napojit priamo do telky, ovsem potom ho nemozem zdielat napriklad z pocitaca a ukladat nan veci...

napadlo ma, ze nechat magio router tak, ako je, len na nom vypnem wifi, spojim ho s dalsim routerom, ktory ma usb a dlna a ten bude sluzit ako wifi pristupovy bod (a bude nan napojeny aj ten hdd ako dlna zdielany)...malo by to fungovat...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

alebo dalsia moznost, len neviem, ci je realna a sice, ze mi poslu z telekomu novy firmver do routeru, po ktorom uz bude ten hdd na routeri ficat dlna...ci to sa neda??? nechcem zbytocne do nemoty zahlcovat dom zariadeniami, ked to neni treba...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

napadlo ma, ze nechat magio router tak, ako je, len na nom vypnem wifi, spojim ho s dalsim routerom, ktory ma usb a dlna a ten bude sluzit ako wifi pristupovy bod (a bude nan napojeny aj ten hdd ako dlna zdielany)...malo by to fungovat...

toto jasne ze pojde. nejak som na tom teraz ja ;-) (len sa uisti, ze ten druhy router nastavis ako plnohodnotny router, nie len ako pises "ako wifi pristupovy bod")

snazim sa TPlink router od telekomu zamenit za moj Linksys. nejak ho vsak neviem nastavit na PPPoE pristup tak, aby sa vedel prihlasit na interent  :-(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@statigeodet @juraj.mesaros

ak máte internet+magio TV tak telekom dáva ADB routre, v ktorom sú osekané funkcie a iné routre telekom nepodporuje, takže v 99% prípadoch keď vymeníte za iný router, tak vám buď nepôjde TV, alebo internet, alebo ani jedno. Pri kombinácii TV+internet+telefón nemôžte použiť žiaden iný router ako ten dodávaný od telekomu...
zapojiť ale ďalší router za ADB by malo byť možné :) ale nadal by som za to ruku do ohňa :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Matej

@Matej

toto sa asi tyka metaliky.

ja mam vsak optiku: ONT Huawei, z ktoreho ide (1) ethernet na telku a (2) ethernet do routra (TP link). router mam od telekomu, ale nevidim dovod, preco by sa nedal vymenit za iny. ake nastavenia tam mozu byt obmedzene? 

duplom ak bol router k celej instalacii vlastne volitelny

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@juraj.mesaros áno áno metaliky samozrejme :) tam "potrebuje" mať telekom plný prístup k routeru z vonka (takže sa tam nedá nastaviť WAN a ani vlastný DHCP server tuším, alebo niečo také) pri optike by to mohlo byť jedno čo dáte za ONT ako router, neviem prečo to nejde :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

takze vyriesene...

kupil som tp link wifi router, ktory podporuje dlna a da sa z neho urobit medialny server, dal som ho za magio router a ide to...aj ked to este neni uplne idealne, chce to vychytat este dake muchy, ale je to to, co som chcel...ten router stal dakych 26 evri, takze v pohode...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no, teraz je to zasuvka - magio router - wifi router...na rychlosti nebadam zmenu, takze mi to nevadi...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar