nestabilný internet

Otázka

• 0

Zdravím, chcel by som sa opýtať čo robiť ak pociťujem, že internet nefunguje tak, ako by mal? Máme VDSL (ten stredný balíček), kde by mala byť max rýchlosť už 30mbs.. internet je často krát nestabilný čo je vidieť hlavne na Skype.. málokedy dokážem volať aj so zapnutými kamerami. Začne vypadávať zvuk, čo je niekedy aj pravidelné.. obraz je často krát pekný ostrý ale nečakane ho sekne a napíše problém s internetovým pripojením.. skúšam pomerne často merať rýchlosť netu na speedtest.com na rôznych zariadeniach.. výsledky viď foto v prílohe.. ďakujem za rady..

14340037_1686855361636939_2005320271_o.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

taketo vykyvy rychlosti mas aj cez den alebo iba vecer ? Skus  prepojit router s LAN kablom a skus odmerat rychlost. Pokial mas router ADB VV3212 skus na nom vo wifi nastaveniach vypnut normu g ta niekedy robi galibu (mne to pomohlo) alebo restartnut router, ak by to nepomahalo volaj na technicku podporu Telekomu kde ti mozu pemerat linku popripade  restartnut okruh alebo port. 

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

takéto rýchlosti sú kedykoľvek nezáleží aká je časť dňa.. aj keď sa pripojím LANkom tak to má tendenciu nestability (*reštart routeru stačí len jeho vypnutím a zapnutím? ak áno aj to som už urobil..).. presne tento router mám, ale norma g bola už vypnutá :/ najnovšie meranie...

14339978_1686878341634641_1118479030_o (1).png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mas strasne velky utlm linky t.j si dost daleko vzdialeny od ustredne  cca 3,7 km... sa cudujem ze ti VDSL aj pustili, ked na ADSL2+ mi ukazuje max rychlost 4,8 Mbit podla tejto stranky http://www.speedguide.net/dsl_speed_calc.php

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar