ADSL prechod na VDSL ?

Otázka

• 0

Dobrý deň , píšem ohľadom toho , že doma máme Magio TV XL a Magio Internet L , internet beží na rychlosti 5/0,5 , po zrychlení údajne 8/1 .snimka3.png[

Máme rúter  ADB VV3212 , ktorý podporuje VDSL pripojenie . Na mojej adrese mi ukazuje dostupnosť  VDSL pripojenia , ktoré by mi podstatne urýchlilo Internet - o to mi ide.64271886.jpgsnimka1.png snimka3.png1.png

Preto sa chcem spýtať či je možné bezproblémovo a bezplatne prestúpiť na VDSL sieť . A či sa mi naozaj zrýchli internet na pripadnych 15/2.

Ďakujem za každú odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

24 odpovedí na túto otázku

• 0

zavolaj na 0800 123456  a tam poziadaj o prechod z ADSL na VDSL, oni ti zaroven preveria moznost ci je to mozne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vyzerá to ze podla mapy pokrytia si v dostupnosti VDSL ale over si to este telefonatom na ich infolinke kde to uvidia v systeme presne, nakolko na mape pokrytia je to len orientacne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tento internet mam už dlhe roky a pred rokom mi už volal jeden z telekomu , že máme možnosť sa pripojiť na VDSL sieť ale ignorovali sme to , čo mám robiť v pripade zaujmu o VDSL ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

alebo zajsť na najbližšitu telekom predajnu kde ti to vybavia

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

prechod na VDSL je bezplatny a vyzera to ze tebe pojde, prever si to na chate alebo infolinke

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A vedeli by ste predpovedať akú budem mať rýchlosť ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som z Rudnian a ide to v pohode na Zapalenicy v bytovkach 29/3 zalezi ako daleko si od ustradne cize v nasom pripade obecneho uradu 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Napis im na chat alebo volaj na technicku podporu a oni ti povedia aku max rychlost budes mat 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Cca 1KM od ustredne , hore je screenshot , prepač ale ja neviem čo je to v pohode chcem vedieť trošku presnejší udaj

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Máš VDSL od začiatku alebo si žiadal prestup z ADSL ? Ak si žiadal prestup ako to prebiehalo ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cca od polovice Maja mam VDSL ale bolo to novo zriadene predtym uzasny Ruppki ale vdsl chodilo od zaciatku este ked bolo po starom dobre mal som 19.5/2 a po zrýchleni  ako som uz pisal cize neviem ako je to z prechodom na inu variantu ale predpoladam ze to bude bez problemu  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Máš VDSL od začiatku alebo si žiadal prestup z ADSL ? Ak si žiadal prestup ako to prebiehalo ?

Ahoj, prechod z ADSL na VDSL je v pohode, len zmenia tvoj profil (káble a všetko ostatné ostáva).
Prípadne ak nemáš VDSL router tak ti dajú aj ten (len neviem či bezplatne alebo za poplatok.. to je asi individuálne)

Editoval Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ADB VV3212  routre podporuje VDSL nie ? pretože mám ten

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zavolal som , objednal som , povedali mi že rúter mi pošlu zdarma pretože mám aj magio TV tak som suhlasil pre istotu , chceli by ste ma na niečo upozorniť čo sa môže stať ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zavolal som , objednal som , povedali mi že rúter mi pošlu zdarma pretože mám aj magio TV tak som suhlasil pre istotu , chceli by ste ma na niečo upozorniť čo sa môže stať ?

väčšinou sú rýchli, ale môže sa stať napríklad že nemajú router na sklade, tak sa to môže predĺžiť, takže ak sa tak stane, tak len pevné nervy ti prajem pri čakaní :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak ubehol nejaký čas a postupne mi vymenili bez problémov a bezpoplatne ADSL (L) za VDSL (L) a aktualna rychlosť je snimka.png

Mám asi 6x rychlejší internet a som najšťastnejši človek na dedine =D

Editoval Pajo21

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

5733633908.png

taku rychlosť mam na PC keď je pripojeny televizor , notebook a mobily 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

super rovnosť príležitostí telekom, gratulujem. Som bližšie k ústredni, mám lepšie parametre ale nedajú mi ani VDSL a ani viac ako 10Mbit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ústredňa zrejme obsluhuje viac ako by sa patrilo, čo ja mám vedomosť tak 3 dediny se vším všudy (rozumej mágio + internet). VDSL karty pritom  v RACKoch má, mám to potvrdené kolegom z práce ktorý robil technika telekomu a v tej ústredni bol a to neraz. A keď sa opýtaš na rozšírenie - neplánuje sa.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.