ADB router 3212

Otázka

• 0

Zdravim, vlastnim router ADB 3212 a po prihlaseni sa do nastaveni routru, kliknuti na polozku WIFI / advanced configuration/ WLAN enviroment mi vzdy po dlhsom nacitavani padne pripojenie a musim chvilu cakat kym znovu nabehne. Na rozsirovanie signalu po dome mam nastaveny wifi repeater, cize v dome mam dve wifi siete jednu tvori samotny router a druhu vytvara repeater. Problem je v tom ze ked som pripojeny na wifi routra alebo repeatera (to je jedno) a som v nastaveni WIFI / Wlan enviroment/ tak zakazdym sa to zosype a stranka sa neda nacitat. Je to chyba firmwaru routra alebo routra samotneho ? Pripojenie je inak stabilne. Mate niekto s tymto skusenosti ? Dakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @filipec12,

asi najjednoduchšie  bude, ak si TP - Link zapojíš do Lan portu na ADB a v TP Link do Wan portu. Vypneš ADB aj TP Link, zapneš ADB a následne TP Link. Potom by mali už spolu komunikovať. Na ADB bude ale potrebné vypnúť wifi, buď v nastaveniach, alebo cez hardwerové tlačidlo. V TP Linku vieš podľa návodu nastaviť wifi podľa svojich požiadaviek.

Pekný deň

Matej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na router sa pripajas cez kabel alebo cez wifi? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

@filipec12to je dalsi z "Telekom zazrakov". Mozes ho skusit resetnut do defaultnych (vyrobnych) nastaveni a nastavit si ho znovu ci to nepomoze ale myslim ze s tym nic nenarobis. Bud sa s tym zmieris alebo ten srot vymenis za nieco normalne.

@bu2ckland treba aj citat co dani clovek pise a nielen rychlo a bezhlavo nahanat pocty prispevkov ;-) @filipec12 jasne pise .... " Problem je v tom ze ked som pripojeny na wifi routra alebo repeatera (to je jedno) a som v nastaveni WIFI / Wlan enviroment/ tak zakazdym sa to zosype a stranka sa neda nacitat."

Editoval Warder

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

pripajam sa cez wifi... a srot to v kazdom pripade je lebo uz mam  od nich treti router, technika som sa pytal ci este nedavaju aj stare vigory ale bohuzial povedal mi ze uz len tieto velke nespolahlive krabice.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

este sa chcem opytat ak by som rozmyslal nad kupou noveho ADSL routra funguje nejaky  ADSL router od Asusu alebo TP Linku pripadne inych vyrobcov v kombinacii internet + IPTV ? Lebo ako tak prechadzam fora tak vzdy su tam problemy  s IPTV a novym ADSL routrom ktory neni boradbandovany telekomom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

otazka bola na mieste, no este som nevidel, aby niekto nastavoval wifi cez wifi ...

Aby som si ,, nenahanal prispevky,, tak odpoviem aj na druhu cast , - ak si beries internet + tv , dostatnes router z telekomu 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kablom to nemozem riesit aj ked by to bol najidealnejsi pripad ale nie je a to z toho dovodu ze DSL pripojku mam asi 10 m od izby, na chodbe kde je aj router ADB ktory som dostal pri zriadeni TV magio a odtial tahat kabel az do mojej izby by bolo narocnejsie preto mam vsetky zariadenia (notebooky, mobily a tablety) pripojene cez Wfi siet. A ten ADB by som chcel vymenit za iny ADSL router ( stabilnejsi) ale asi by mi na tom druhom nefungovala IPTV kedze ona funguje len s tym ADB suntom a navyse mame aj pevnu linku.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je moc zlozite na mna.. asi kupim nejaky wifi router a zapojim ho za to ADB cko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no vidis - idealne riesenie :) 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Chcel by som kupit tento router TP LINK TL WR 940N a zapojit ho za ADB, vedeli by ste mi napisat strucny navod ako to spravit tak ze by som wifi siet pouzival cez ten TP LINK a to ADBcko by sluzilo len na IPTV ? Diky

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A s nastavenim DHCP  u ADB to mam nechat zapnute alebo da sa to aj vypnut ? ( v nastaveniach routra som nenasiel moznost disabled), pripadne mam nechat zapnute len pri TP Linku ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@filipec12 ADB sú dosť obmedzené v nastaveniach pre zákazníka. Teda DHCP nedokážeš vypnúť.

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

este sa chcem spytat ked to tak zapojim a vypnem wifi na adb tak treba na tom druhom wifi routri menit aj rozsah IP adries aby nekolidoval IP cky  v sieti ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Problem mam v  tom ze ked prepojim Adb adsl router z wifi routerom LB link wr 3000 ( LAN kabel z ADB LAN portu do WAN portu LB linku) potom zadam IP LB link wifi routra pomocou ktorej sa dostanem do jeho nastavenia . mam na vyber tri  moznosti DHCP IP, Static IP a PPPoe. Dal som PPPoe moznost, zadal meno a heslo od ISP cize telekomu, nasledne som vytvoril wifi siet. Ked sa chcem na tu wifi siet pripojit napise ze ziadny pristup na internet. Wifi je na ADB vypnute pomocou mechanickeho tlacidla.  Rozsah IP na tom LB linku je  nastanavene od 192.168.16.X ... a ADB ma 192.168.1.X. DHCP su na oboch zapnute ( na ADB nejde ani vypnut). Prosim vas o radu lebo fakt neviem ako to mam nastavit.

Editoval filipec12
oprava

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.