Magio TV + internet - zapojenie

Otázka

• 0

Dobrý deň rad by som vedel  akým spôsobom pripojiť moju domácu LAN k optickemu internet spolu s mágio TV (2 set top boxy) 

moja aktuálna konfigurácia

1.  ADSL router  pripojený na internet 

2. Z ruotera idu  dva samostatné kábely do 2 samostatných switcho z ktorých je urobená LAN na 2 samostatných poschodiach  

3. Do každého switcha je pripojené 1 AP a 1-2 PC 

otazka :

Je takto možné zapojiť aj opticky internet a mágio TV nasledujúcim spôsobom ?

1.  Namiesto adsl routera bude optické ukončenie spolus s novým routrom

2. Domáca LAN sa nemusí meniť akurát do každého switcha ešte pripojím po 1 magio TV boxe?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

15 odpovedí na túto otázku

• 0

takto to nepojde, pre zapojenie STB su na ONT vyhradene samostatne porty 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @sifonjoe,

ako píše @bu2ckland podľa toho postupu to na optike nepôjde. Ak by si zapojil STB len do Switchov, ktoré majú prívod z hlavného routra (teda portu LAN1 na ONT), IPTV by Ti nešla. 

Pre zapojenie STB sú na ONT vyhradené samostatné porty (LAN 2,3,4)

Možnosti zapojenia STB sú:

1-3 ks STB môžeš zapojiť priamo na porty ONT

2-4 ks STB môžeš pripojiť na switch a následne jedným ethernetovým káblom do ONT (do jedného z portov LAN 2,3 alebo 4)

Pekný deň

Matej 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

cize zapojenie by malo vyzerat priblizne takto ??

homelan.JPG

Editoval sifonjoe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @sifonjoe,

áno, presne tak by to malo vyzerať :)

pekný deň

Matej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim Vas,

prosim, po portoch 2,3 a 4 z ONT ide ethernet trafika, alebo to je nejaky proprietarny protokol? ide mi o to, ci mozem dat L2 switch medzi Magio Box a Ont porty 2,3,4...alebo ci naopak musim ist z tychto portov napriamo kablom do magio boxu, teda bez nejakoeho aktivneho zariadenia medzi nimi. vdaka! :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @strycc,

ak pripájaš len STB, môžeš cez switch. Ak na switch budeš mať aj netove PC, tak záleží od toho, či je ONT v route mode.

Matej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim,

riešim podobný problém tak zrecyklujem tuto temu.

V izbe mam magio box pripojeny kablom do ZTE II a potom cez ADSL pripojeny do siete. Kedze by som v tej izbe hcel pripojit aj Smart TV cez ethernet, dalo by sa dat na koniec kabla od ZTE switch, do ktoreho by sa potom zapojil telku a magio box? Ako by som to chcel mat zapojene je na obrazku nizsie.

Ked som behal po fore tak podla odpovedi mam pocit ze to nepojde, ale pre istotu sa pradsalen chcem este spytat.

ZTE.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

malo by to praveze fugnovat v pohode cez switch

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Brainy,

áno, bude to fungovať :)

Pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rado sa stalo :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Caute, potreboval by som poradiť s jedným problémom. Pri vchodových dverách mám opticky router z neho ide jeden ethernetovy kábel do obývačky a cez neho mám pripojený magio box na TV. Internet na telku mám len cez wifi. A teraz otazka, chcel by som zapojit internet na telku cez kabel lebo wifi zvykne blbnut.A s tym potrebujem poradit ze ci sa to vobec da bez toho aby som musel tahat dalsi kabel z routeru na chodbe do obyvacky s netom. Ci to pojde so switchom v obyvacke z neho pojde kabel do Tv boxu a do telky alebo ako??

Budem vďačný za každú odpoveď, ďakujem Bajlando

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Caute, potreboval by som poradiť s jedným problémom. Pri vchodových dverách mám opticky router z neho ide jeden ethernetovy kábel do obývačky a cez neho mám pripojený magio box na TV. Internet na telku mám len cez wifi. A teraz otazka, chcel by som zapojit internet na telku cez kabel lebo wifi zvykne blbnut.A s tym potrebujem poradit ze ci sa to vobec da bez toho aby som musel tahat dalsi kabel z routeru na chodbe do obyvacky s netom. Ci to pojde so switchom v obyvacke z neho pojde kabel do Tv boxu a do telky alebo ako??

Budem vďačný za každú odpoveď, ďakujem Bajlando

nie nepojde magiobox vlastny vyhradeny port na ont, musis natiahnut zvlast kabel do telky alebo do switchu odkial pojde dalsi do telky keby si chcel este pridat na kabel ine zariadenie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dalsi kabel alebo powerline adaptery ale musim to mat na jednej faze

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz