zvýšenie rýchlostí DSL

Otázka

• 0

Pridal (editované)

chcem sa spýtať, či je pravda že od 1.9.2016 dôjde k zvýšeniu rýchlosti DSL internetu (a aj optiky). 
Zaujíma ma hlavne, keď mám DSL internet L = 5/0,5 Mbit ale kvôli mágiu je zvýšený na 11,5/0,5, či sa mi zvýši na 14,5/1 alebo down ostane tak ako je a zvýši sa len up, teda 11,5/1? 
Ďakujem

Editoval/-a Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

259 odpovedí na túto otázku

• 0

Nechápem čo steš zvyšit ked max maximalny možny balik..

Ked steš lepší tak sa prestahuj do USA, tam ma google Fiber 1000/1000

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím, tiež by som chcel zrýchliť internet no vôbec neviem kde začat. Našiel som niečo že treba zavolat na infolinku ale tu zase vidím ludí ze pozerajú nejaké tabulky. Chcel by som sa tým pádom kde začat, alebo aká je najednoduchšia cesta. Vlastím pevný internet XL (300/30).

Ďakujem.

Editoval/-a PatrikBelko

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mohlo by to ísť teoreticky ...to by sa muselo skúsiť a nechať  linku bežať  v testovacom režime ako sa bude chovať najmä s ohľadom na vyšší útlm na uploade..je možné že by sa niekoľkonásobne zvýšila chybovosť a linka by bola nestabilna

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravím. Prosím o názor. Išlo by na tejto linke zvýšiť rýchlosť na 30/3?

ďakujem

dsl.PNG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

O trochu sa zlepšilo sa mi zdá

060Ewrs.jpg

ale to je neuveritelne tak kvoli niekomu mam teraz ja nestabilnejšiu llinku? a ked sa ich tam narve dalšich 5 tak mi čo daju linku na 30/3?? to neni v pohode

Tvoj problem je taky ze tvoja linka nezvlada dany profil a preto ti bol znizeny.To ze ti to chvilu islo v poriadku neznamena ze to pojde stale.Kvalita linky sa neustale meni a tvoj SNR down je nizky.Maximalka je tam velka ale to neznamena ze mas dobre kable.Teraz to moze byt v pohode ale ja by som zvolil radsej profil 50mbit a bude linka stabilna.Podobne paramtre ako ty som mal pri profile 30mbit tak mozes byt este rad zato co mas :) Je to kruta realita.Skusaju z tych starych kablov vytlacit co sa da ale je to len vacsia katastrofa.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem ake SNR si mal predtym, ale mne po zvysovani rychlosti, ked mi vobec nezvysovali... zacali naskakovat velke mnozstvo chybnych prenesenych paketov a to len kvoli tomu ze niekomu v dedine zvysili rychlost alebo zaviedli pripojku

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

O trochu sa zlepšilo sa mi zdá

060Ewrs.jpg

ale to je neuveritelne tak kvoli niekomu mam teraz ja nestabilnejšiu llinku? a ked sa ich tam narve dalšich 5 tak mi čo daju linku na 30/3?? to neni v pohode

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

skus restart routra ci sa to nezlepsi.. tie hodnoty sa mozu v priebehu dna menit..to nie je nic zvlastne...tiez moze byt ze niekomu zvysili rychlost a tebe "**piip**" linku, tak ako mne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a aky je dôvod že mám nižšie SNR ako som mal? sa viac ludi napojilo na dslam alebo čo? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

k 2. zmena k vektoringu, čo znamená k lepšiemu. Teda eliminácia rušenia/šumu a zvýšenie výkonu. Max rate máš stále luxusný avšak SNR ťa ďalej nepustí.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte. A zas sú problémy.. :/

Do doby z pred 2 tyždnov mi všetko frčalo ako malo bez najmenšich vypadkov alebo kolisania rychlosti, moje dsl line stats boli nasledovné

lAEhxRB.png

avšak pred 2 tyždnami mi prestal ist net, ohlasil som to ako poruchu a oni nevedeli čo s  tým je, že to daju preverit, tak samozrejme skušali aj downgradnut rychlost na 50/5 a stale to nešlo, že tam musia vyslat technika, ten niečo porobil na ustredni a chyba bola odstranena...

Avšak ked som volal na technicku podporu a požiadal som o rychlost naspat na 80/8 tak mi sice zvyšili ale len na 68000/8400

- z neznamych pričin, nikto nevie prečo, alebo čo sa stalo, obvolaval som ako šialeny a že mam reklamovať, tak som reklamoval a samozrejme odpoved jak inak "to je maximalna možna blablablbala" nič čo by riešilo moju situaciu iba vyhovorky - inak vôbec nechapem za čo su na tom reklamačnom plateny ked každá vec ktoru im ohlasite povedia že sa nedá..

po telefone som sa dozvedel že technik to jednoducho nastavil tak a že dalšia požiadavka o zvyšenie by bola už automaticky zamietnuta lebo to už je vyriešeny problem akože.

Tak by som sa chcel spýtať niekoho kto rozumie lepšie DSL stats než ja, že aká zmena sa tam spravila..

: moje dnešné DSL statslCOHfnM.jpg

Mám teda 2 otázky:

1. Zmenila sa kvalita linky na horšiu? aký by mohol byť dôvod ak áno?

2. čo znamená zmena z   G.993.2_Annex_K_PTM na   ITU G.993.5(G.Vectoring) ?

Editoval/-a denoo9

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ano, takto to bohuzial nastavili, zrejme po tom, ako im kopec ludi davalo vypovede. Skratka, ak dosahujes rychlost, ktora je rovnaka, alebo vacsia, ako ta, ktora bola pred zrychlovanim, tak je vsetko v poriadku. Pocas viazanosti platis sumu za rychlost, ktoru nedostavas. Po vyprsani viazanosti ti daju na vyber, bud ostanes s tym co mas za cenu aku mas, alebo mozes prejst na nizsi pausal, kedze ten co uz mas neposkytuju, pretoze to nedokazu utiahnut.

O nejakej zlave nehodlali debatovat. 

Viacmenej si tak zabezpecili, ze ludia nebudu prechadzat ku inemu operatorovi, ak chcu maximum co linka vymacka - u mna dosahujem 12, takze na ukoncenie viazanosti nemam narok a po vyprsani mozem ostat pri tejto rychlosti s novou viazanostou pri plnej cene. Ak by som presiel ku inemu operatorovi, dostanem uz len 8M, pretoze 15 nieje mozne dosiahnut.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To  si  Telekom  zo  zákazníkov  robí  srandu?

Momentalne mate profil linky nastaveny na maximalny mozny vzhladom na vzdialenost a maximalnu priepustnost linky . Rychlost pri L internete sa moze pohybovat od 20-30 Mbit v zavislosti od spomenutych faktorov. Nastavi sa vzdy maximalna mozna rychlost u kazdeho zakaznik

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To si sa zobudil nejak neskoro. Co ti povedali na 0800 123 777 ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kedy  konečne  prebehne  sľubovane  zrýchlovanie    internetu   alebo  to   zas   len  bolo klamstvo   z  ich strany?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

"Urcite to pani v telekome zvisili "nakolko zapnem doma pc +magio tv xbox chcem hrat online tak internet ma neskutocnu rychlost ako v roku 1990 otrasne rychlost netu stoji za velke H ...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja ešte hlásim že cez wifi-router ZTE II mi ide naplno rýchlosť iba cez kábel. ak som na wifine tak je raz 50 potom 80 potom 5 potom 10 atď.. skáče.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak, u mna to skoncilo uplne hulvatsky. Uz ked mi zavadzali povodnych 10/1, vraveli ze je to len tak tak. Pri zvysovani mi klasicky najprv znizili upload a jemne navysili download, nakoniec po urugovani nazad zvysili ten upload.

Vysledkom je, ze dosahujem realnych 12/1 a to je uplny strop, viac to proste nepusti.

Techgroup mi emailom potvrdil, ze to nepude.

Ked si zadam do objednavky adresu, ci identifikaciu sluzby, tak mi to pise, ze viac nez ADSL L nepude.

Napriek tomu vsetkemu je oficialna reakcia Telekomu na podnet, aby sa to teda nejako zacalo riesit nasledovna:

Vazeny zakaznik, preverenim sme zistili, ze Vam sluzbu Internet ***** poskytujeme korektne v programe XL, v ADSL technologii, na zaklade Vami podpisanej zmluvy. To ze nedosahujete maximalnu moznu rychlost danej sluzby nie je, zial, dovodom na bezplatne odstupenie od zmluvy. Sluzba je z nasej strany v poriadku. Za porozumenie Vam dakujeme. S pozdravom Telekom.

Tolko ku tomu, ako sa tento monopol korektne sprava ku zakaznikovi.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

:D Tak dnes som zavolal na technicku podporu a dali to preverit, že parametre linky mam dobre ale že aby som neodstrihol druhych od rychlosti tak to ešte preveria..

O pol hodinu mi prestalo hrat shoutcast radio a už som vedel že sa buď zvyšuje alebo degraduje na ADSL ( :D:D aj to už sa mi stalo).. 

A vualá výsledok:

5918508688.png

Milion krat mi bolo povedané že nejde zriadit nič že maximalne ADSL.. 

Started from the bottom now we here.. :D 

Ak to tu nejaky technici nahodou čitaju tak im patrí najvačšie vďaka - a naopak najmenšie vďaka patrí tetám a ujom pri linkách čo mi vysvetlovali dôvody prečo sa to nedá..

Som SPOKO!!! 

PtNc2Iv.jpg

Rainbow%2F2016-07-05 16.53.38.jpg

Editoval/-a denoo9

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pri danom utlme linky este mozes byt celkom rad ze ti to ide aspon na tych 6 mbit. Vacsina liniek pri takomto ultme ma nastavene mensie synchronizacne rychlosti. Ta mapka pokrytia je len orientacna, samozrejme ze  nemozes sa spoliehat na nu. Ked to technik skusal nastavovat na tych 8 mbit tak vidis, ta hodnota SNR marginu asi velmi kolisala aj ku kritickym hodnotam a nechcu ti to nehavat tak, aby ti to pocas dna niekolko krat nevypadlo, pretoze hodnota SNR sa pocas dna moze menit. Niekedy len o +- 0,5 db ale samozrejme aj o vacsie hodnoty. Druhy dovod je presne ten co som spominal, ze nechcu znizovat stabilitu liniek ostatnym uzivatelom na ukor teba. Takze radsej ti to nehali tak aby ti zabezpecili kvalitu sluzby. Ak nie si spokojny so sluzbou mozes skusit odstupit od zmluvy alebo skusit ci by ti neznizili cenu,ktoru mesacne za net platis, kedze realne tych 8 Mbit podla L programu nedosahujes. Jedine co ti mozem poradit je len byt trpezlivy a dufat v to ze sa to v blizkej buducnosti zmeni :)

Pripadne zadat podnet na zlepsenie pokrytia pod mapkou pokrytia

Editoval/-a filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vdaka @filipec12 za info. Dnes som to riesil, volal som na podporu, linku dali premerat, vraj uz prebehla optimalizacia, takze to daju nanovo skontrolovat (tiez spominali nieco o nestsandardnom pomere down/up). Asi pred dvomi hodinami mi prisla sprava, ze porucha bola odstranena, tak som to cekol cez router ale bez zmeny, tak som volal naspat druhykrat a povedali mi, ze technik linku premeriaval a zistil, ze bola nestabilna na 8mbit (SNR vraj cca 12 a 6.1, co mne pride celkom okej), takze vratili naspat 6mbit profil. Ked som sa viac zaujimal ohladom kritickych hranic, tak 7.5db je povazovanych za minimum, ked klesne SNR pod tuto hranicu, vraj dochadza ku znizeniu profilu. Pytal som sa na moznost skusit to na tych kritickych hraniciach na 8mbit,s tym, ze ked budu problemy vrati sa to naspat, ale vraj to nie je mozne koli stabilite ostatnych ucastnikov na danej linke. Takisto, pytal som sa, ako je mozne, ze im mapka ukazuje 10mbit pripojku na susednom dome a zriadenie 8/1 hned na dome oproti. Povedali mi, ze ono to sice system moze ukazovat / ponukat, ale konecne slovo ma technik a data na webe su viac-menej orientacne. Ze vzdy sa to posudzuje individualne na mieste a moze dojst aj k zamietnutiu / odporuceniu na nizsi program, ze vzdy dava technik posledne slovo na nastevenie linky. Takze vo finale sa s tymto v podstate neda uz nic spravit a toto je konecny stav do momentu dalsieho HW updatu / bodudovania DLSAMu. Ohladom VDSL mi povedal, ze snaha do buducna urcite je, ale casovy ramec mi povedat nevie. Takisto tu vylucil IPTV za sucasnych okolnosti. No takze, tak som si pomohol ja. Ak prichadzaju na um nejake dalsie moznosti, co sa da, tak budem rad :). Kazdopadne mi to nedava zmysel, ta linka vykazuje podla mna parametre na 10mbit kapacitu. Diki

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

456 a ked tak im povedz aby to urgovali..aby si to mal rychlejsie aj ked neviem ci to pomoze

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mám ten net 3 dni, povedali mi že to sa automaticky synchronizuje 2 tyždne..

ale už ma 3x oklamali takže nejako tomu moc neverim, kde mam požiadať o navyšenie ? na 777 či 456 ? :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

oni ti to mozu zdvihnut aj na dialku ale pravda moze byt ze prejavit sa to moze az po niekolkych dnoch, potom uz len manualne technikom na ustredni ..teraz je otazka ci na to nezabudli :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar