zvýšenie rýchlostí DSL

Otázka

• 0

Pridal (editované)

chcem sa spýtať, či je pravda že od 1.9.2016 dôjde k zvýšeniu rýchlosti DSL internetu (a aj optiky). 
Zaujíma ma hlavne, keď mám DSL internet L = 5/0,5 Mbit ale kvôli mágiu je zvýšený na 11,5/0,5, či sa mi zvýši na 14,5/1 alebo down ostane tak ako je a zvýši sa len up, teda 11,5/1? 
Ďakujem

Editoval Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

259 odpovedí na túto otázku

• 0

zrejme to robili kvoli stabilizacii liniek po zrychlovani aby to bolo stabilnejsie

adb.jpg

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mám možnosť odkupit použitý ale funkčný PLANET VC-820M    za cca 150€ myslíte že ked zavolám technika napojí  to tam? Technicky nemá problém nie?

vc_820m.jpg

Editoval denoo9

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Sa spýtaj na infolinke alebo na technickej linke, či ti to tam napojia. Aj tak neverím nejako, že by to spravili.

A nerozumiem prečo nedokážeš si proste počkať, osobne by som sa **piip** na to dať 150€ za niečo aby som mal VDSL a tým pádom dopraješ za tvoje peniaze nie len sebe VDSL ale tým pádom aj iným ľudom a to ZDARMA.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako počkať? Ved aj som poslal tu žiadost o to aby mi to tam spristupnili ale žťiadna odpoveď..

To mám čakať 3 roky  alebo kolko je čakacia doba?

150€ je nič dať za taky dobry net a je mi jedno že pripojiim aj iných, mne ten internet zarobí ovela viec tie peniaze nehraju rolu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No aj    stým VDSL  aby si nebol  časom  prekvapený   že ti  budú  znižovať  rýchlosti a  este   si  to  zaplatís.  U  nás   tiez  bolo   bez   problemov   dostupne   MAGIO TV+ internet L . Minulý  rok   sme  dali satelit lebo   po pripojení  dalších zákazníkov   to  jednoducho u nás    už   nebolo  možné  tak   nechali len  VDSL  20 + sat.  A  teraz  pri zrýchlovaní  už  ani  20 nemáme  dali to na  15.  LEbo  na  pretažovanie siete   sú  oni  experti   a  potom  aby  si   nebanoval ze si  si  to  este  platil.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to sa mi hádam zdá :-D však ?

že kupovať vdsl vybavenie do ústredne telekomu... tak teda lepšiu haluz som ešte nepočul

takto to teda nefunguje :-)

to potom idem ja vykopať optiku od ústredne do stredu dediny a kupim miniSAN :-)

Editoval eM Kei
odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

denoo9 to snad nrmyslis vazne ze by si za 150€ odkupil hento :D to ti ani omylom nenapoji na ustrednu telekomu technik. Onzi taketo zariadenia kupuju od vlastnych dodavatelov, s ktorymi maju podpisane zmluvy atd :D vsetko je certifikovane.. takze ani neocakavaj ze by to technik zapojil di ustredne ...ved trochu rozumu :D to by som si nedovolil ani ja namontovat do skrine aj kebyze mam moznost ...jedina tvoja moznost je vyckat kym sa port neuvolni

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

???? denoo proste cakaj kym sa ti vyjadria. ale toto ma fakt pobavilo

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

postupne ako budú ťahať na iné miesta optiku tak vám budú rozširovať ústredne a navyšovať rýchlosti až vám tie káble nakoniec roztopí :D 
a možno donesú aj nejaké vyradené z Nemecka. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Navrhujem spraviť zbierku pre TELEKOM - normálne sa poskladáme na súčiastky  a možno zažijú hanbu 

Inak mimo srandy som rád, že tu aj napriek v podstate neochote Telekomu riešiť situáciu panuje optimizmus.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

je to naozaj alebo tu fakt nikto z adminov nenapísal ani čiarku od kedy je toto vlákno ? Podľa mňa si to budú čítať na vianočnom večierku ako jeden z bodov programu na pobavenie keď už budú v nálade...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahojte, to akože VÁŽNE ???? 

neviem odkiaľ si ale keď tvoja dedinka/mesto nemá nad 1000/2000/3000 a viac obyvateľov je pre nich neefektívne vrážať teraz peniaze do rozširovania. (nehovoriac ak sa nachádzaš niekde na okraji obývanej časti) s tým "Mám možnosť odkupit použitý ale funkčný " vezmeš na seba aj zodpovednosť, že toto "používane" zariadenie poškodí celú ústredňu = zaplatíš opravu ústredne a to čím skôr aby ti ostatní neklopali na dvere.

napíš Ježiškovi (keď už máme predvianočné obdobie) , aj keby si sa poskladal do osemstouholníka ti to tam asi nedajú ale nádej zomiera posledná :) 

potiahni si optiku k najbližšiemu optickému pripojeniu a máš situáciu vyriešenú (aspoň zistíš koľko stojí kábel a výkopové práce (ak si to nebudeš kopať sám) :):):)  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Hlasim posun v mojom probleme, k lepsiemu. Najprv prislo velke sklamanie, lebo asi 4 hodiny po zadani poruchy ma v stredu nejaky trechnik jednoducho vypol bez akehokolvek upozornenia a keby som nezavolal na technicku podporu o siedmej vecer, tak som do dnes bez internetu, ci TV. Na technickej linke mi nastavili moj povodny profil a mohol som ficat ako predtym. Dnes mi prisla SMS, ze na mojom probleme sa pracuje a po skontrolovani parametrov linky vidim, ze mam profil zvyseny cca o 1 Mbit. Nie je to nic moc, ale zatial to ide ako ma. Uvidime, ci sa s tym este bude hybat dalej.

5807757387.png

telekom_test2.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a co by tu mali komentovat? 

za mňa teda vyjasňovať situáciu na všetkých možných frontoch, keďže zrýchľovanie a nasadzovanie VDSL je topic č1.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mafiaa v tvojom prípade idú hranu 6db noise. Lenže koľko je takých s 12db a viac no zrýchlenie v nedohľadne.

To je prave ta sranda, ze napriek tomu sumu dokazali zrejme posunom frekvencnych paisem posunut trochu ten download vyssie, lenze na ukor uploadu.. Takze ziadna vyhra.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

eM Kei: su to lamy. Toto forum nesiaha po paty ani len amaterskym torrent a IT foram, ktorych je na nete plno, kde si to prevadzkuje jednotlivec, alebo len partia nadsencov, kde sa rozdavaju spamy uz len za odbacanie od temy a bany za mensie vulgarity. Aj tie amaterske phpbb fora, kde su financie 0€ si vedia zabezpecit schopnych modov, co to tam moderuju. Tu mozes kludne nadavat ako chces a ked to nezachyti ich filter s par klucovymi slovami, tak tu je len cenzura so slovom pííp :D Takyto monopol uz na to financie asi nema, ked si taketo sluzby nevie zabezpecit, asi sa setri len Saganka, aj toho chudaka vyciciavaju, co to da v reklamach. Potom na ine uz neostane. Alebo to je uplne naopak a o to viac smutnejsie. Dalsia vec, ked su si vedomi toho, ze ich siet to neutiahne ako by mala, tak aj keby chceli neozvu sa ti a hraju radsej mrtveho chrobaka. Kto si dnes prizna chybu, asi len samsung z ich vybuchujucimi fonmi a aspon sa ospravedlni v liste, oni nemaju ani na to gule. Ono sa to da pekne zistit na technickej podpore. Su pripady, kde pride k naprave hned, pripadne ti povedia, ze k tebe poslu technika atd. a vtedy mate aspon este nadej. Ked Vas, ale od prveho momentu odbiju s tym, ze si mate dat proste nizsi program, alebo sa to taha dlhsi cas, budete sa musiet zmierit s tym, ze k nijakej naprave nepride a proste mate smolu. Moj pripad napr. Ja si myslim, ze oni vedia hned ako ich kontaktujete, ktora bije, lebo inak by ste mali pozvysovane rychlosti automaticky bez problemov v danom casovom horizonte, ze ? Bude velmi usmevne toto sledovat, lebo narocnost uzivatelov bude stale stupat. Ale aj tak je to asi pre nich stale vyhodne, lebo kopa ludi ani len nevie, ze k nejakemu zrychlovaniu doslo. Kopa ludi mozno aj vie, ale nemaju na to technicku gramotnost ako si to vyzistit a mozno si ani nepamataju aku maju podpisanu rychlost na zmluve, alebo kde vobec tu zmluvu maju. No a potom tu je mala hrstka, co o tom vie a bojuje za to. Mozno tu na fore a ich FB sa zda, ze to je velmi vela ludi, ale v pomere ich statistik to bude asi nic. Casom sa na to zabudne, alebo sa to zametie pod koberec ako vsetko na Slovensku aj s celym parlamentom a ich kauzami :D

Editoval nothing_
Info
odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Telekom si zrejme robi zo zakaznikov srandu. Na moju poziadavku, ze zrychlenim znizili upload, reagovali obligátnou SMS - problem nieje na nasej strane :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No  len skoda    ze  to  nieje  sranda  ale  krutá  realita.   Po  dnesnej  vavsteve  technika  a ze na linke  mam  3 % rezervu   ze  ak sa nieco stane  tak  mame   smolu. Zacinam  hladat  nového  poskytovatela.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pozrite sa na toto :D ... Môj net ide 15/1 momentálne na ADSL.

5820877594.png

Po ustavičnom písaní na podnet mi odpísali že VDSL je síce možné ale maximalne 8/1 :D:D a pritom hore vyššie vidite že mi ide ADSL 13/1

>>>

_vyr_212krabicka.jpg

A teraz si pozrite moje kvalitné spojenie s ústrednou, podla mojho SNR by som mohol mať až 70/8 alebo približne. Stephen-James-Darren-Black-10.thumb.jpg.b170588e24e73b39428ded43f01bb4df.jpg

čo mi poradíte na toto zavádzanie? nejaký vyšší kontakt na niekoho nemá niekto?

Editoval denoo9

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Veď to, že odpisovala mu teta z reklamácií :-D iné reklamácie už asi nenájde

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Btw kto s ADSL 15/1 má profil vyššie ako 14975 ? To nemôžu myslieť vážne... Aj človek priemerne znalý problematiky vie, že ten profil musí byť nastavený ďaleko vyššie aby to reálne tých 15 niekedy šlo. Podľa mňa, ak si zaplatím 15/1 a nikdy to 15 nepôjde je to porušenie zmluvy z ich strany. Oháňať sa teoretickou/maximálnou hodnotou je kravina, to ako na:

100Mbit linke keby to šlo maximálne 66Mbit v reálnych podmienkach

50Mbit linke - 33Mbit

30Mbit linke - 20Mbit

Alebo rozumej 66% z max linky.

Nepredstaviteľné

Ešte viac do toho budem šprtať a dropnú ma na 8/1 ¬¬

Editoval eM Kei

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a sranda je ze v systeme mas nastavenu rychlost 15360 Kbps a v routri pri 15/1 iba 14975 Kbps...funebráci klamú jak sa len dá

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar