zvýšenie rýchlostí DSL

Otázka

• 0

Pridal (editované)

chcem sa spýtať, či je pravda že od 1.9.2016 dôjde k zvýšeniu rýchlosti DSL internetu (a aj optiky). 
Zaujíma ma hlavne, keď mám DSL internet L = 5/0,5 Mbit ale kvôli mágiu je zvýšený na 11,5/0,5, či sa mi zvýši na 14,5/1 alebo down ostane tak ako je a zvýši sa len up, teda 11,5/1? 
Ďakujem

Editoval Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

259 odpovedí na túto otázku

• 0

no ten utlm je uz naozaj vyssi tam uz asi nepredpokladaj zvysenie rychlosti... mas aj vela CRC chyb na downloade a FEC chyb na uploade..odstup signal od sumu mas na hodnote aktualne 8.9 dB (minimum pre telekom je 6 db) neviem ake hodnoty mas pocas dna ale asi to nebudu ryskovat a nechaju ti tuto rychlost.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Takze zrychlnie v podobe Telekomu u nas prebehlo takto. Mame aj Magio TV s dvomi boxami, cize 1HD + 1 SD + Internet. Do zrychlenia vsetko OK, po zrychleni nie je mozne sledovat 1 HD+1 SD a internet? No ten nedokazem ani odmerat, lebo pri tomto teste jednoducho vypadol. Povodne som mal profil linky vyssi a vsetko ficalo v pohode, SNR bolo cca 7, teraz je 10. Bez TV mam internet okolo 6 MB, s jednym HD streamom mam nieco cez 3 MB. Predtym som mal stabilnych 5 MB. Lokalita Senec. Takze dakujem.

telekom_test.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No na prvý pohľad ťa dropli na 8Mbit Down. Internet máš XL ? Prečo je upload 500kbit nemal si predtým 1Mbit?

Ale principiálne si môžu robiť čo sa im zachce :), susedom bez mágia dvihli linky a ty sa môžeš ísť pásť :D

Nakoniec som rád, že vlastne mňa nedropli a som aspoň na tom čo som mal predtým...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nemozu ma dropnut doleked mam aj telku, ved v systeme vidia, ze mam 2 magio boxy. Okrem toho nie je mozne ani nahravanie + sledovanie, ako to ma byt. Poruchu som nahlasil, treba to riesit, ved platim 30€ mesacne, tak nech sluzba funguje. Upload som mal stale 0.5 MB, Download 5 MB a vsetko ficalo, internet stale L, nemenil som, lebo viem, ze XL by som si velmi neuzil.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

myslím, že ti zrušia službu... ale rád by som sa mýlil

Jednoznačne reklamovať a pýtať 100% kompenzáciu za každý deň obmedzenia

Editoval eM Kei

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Minuly mesiac som podpisal dalsie dva roky :) a zakaznik osm od roku 2008, tak hadam nie. Nic lepsie tu nie je, bohuzial.

Dokonca, ked zadam nasu adresu, stale mi to pise, ze mozem mat XL internet + Magio TV.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som tiež takto predlžoval v októbri. Držím palce... teda mať internet čo pri SD a HD takmer nejde resp. ide 2Mbit to je na prášky.

Už som to písal, ja mám XL, pri 1x HD ide net 7Mbit. Pri 1x SD ide 10Mbit. Pri 1x SD+ 1xSD ide 8Mbit. Pri 1x SD a 1x HD naraz ide 5Mbit. Profil mám 149xx/1xxx.

Mňa osobne to neskutočne obmedzuje, a nahrávanie je téma sama o sebe vtedy pozerám len to čo druhý TV.

Lepšie nieto, treba byť vďačný aj za to.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Optika je slubena na buduci rok v juli, takze uvidime. Len tazko vysvetlis dietatu, ze nemoze pozerat rozpravky, ked na druhom TV ide nieco ine. Stve ma to, ze doteraz bolo vsetko OK, dva streamy, stabilny net (obcas klesol na 3Mbit) a teraz je to uplne zle, ked prebehlo "zrychlenie". Vdaka, dam vediet, ako som dopadol potom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Optika ? Super :) budem dúfať aj ja

Rozprávky treba nasťahovať dopredu a púšťať zo záznamu, alebo videá z YT.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte.

1. otázka: v prilloženom obrázku vidíte moje Line Stats, podla toho čo o tom zatial viem mi vychádza že u mňa by mala frčať VDSL 50/5 uplne bez problemov možno že ešte aj viac by som mal mať. Nie?
2. otázka: ak v ústredni nie sú volné porty, aká je šanca že sa dalšie zriadia a ako sa o tom ja mám možnosť dozvedieť a hned ich urgovať aby ma napojili na VDSL?

Stephen-James-Darren-Black-10.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

denoo9: nie si prepnuty na VDSL, mas klasicke ADSL XL program 15/1 mbit. s tym ze mozes ist do maxima rychlosti ADSL2+ t.j. 24 mbit

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

bu2ckland  - ja nemám zriadené VDSL ale bol tu technik a nameral že 50/5 mame dostupné tak sa len chcem uistit kolko bude rychlost ked budem mat to VDSL a či je to teda dobrá SNR

filipec12 - áno ja viem mám ADSL ale bol to tu merať tak chcem vedieť aká bude približná rýchlosť pri pripadnom prepojení na VDSLko.

//edit: resp čo vidíte na obrázku ja som na nete dohladal že všetko je bud priemer alebo aj nad.

Editoval denoo9

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podľa linky 50 pôjde ako nič, 80 bude strop, dohodni aspon 70/8

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

podľa linky 50 pôjde ako nič, 80 bude strop, dohodni aspon 70/8

to som rád.. ono poviem Vám v čo možno najkratšej forme čo sa vlastne udialo za posledné 2 dni. 

Dali sme si zvyšit ADSL   na 15/1 (lebo iba ten bol dostupný) pred pár dnami. Pri tejto zmene prestal fungovat router a nepomohlo ani resetnutie pripojenia z ich strany ani z mojej.. Tak prišiel technik a pozerá na router že no, to Vám nepôjde lebo vy tu máte 50/5 (aj mi to na tom merači ukazoval) že máte starý Zyxel ADSL a že treba kupit novy VDSL router a bude to frčať. Tak som teda kupil za 70€ VDSLkovy a zrazu viete čo som zistil? že to čo povedal technik že už sme pripojeny je čistá blbosť.. hned po zapojení VDSL routeru som meral rychlosť a bola nie 50/5, nie 15/1 ale 6/1 !!!.. na linke mi povedali že na mojej adrese VDSL dostupné nieje (čo je smiešne a staré tvrdenie na ktorom sa musím len smiať) aj ked im vravím že určite je lebo to tu bol merať a aj v obci hned tu par metrov odomňa je VDSL a sú ludia pripojený. Po mojom urgovaní 6x telefonat na telekom, 1x chat na FB, 4x telekom chat support mi bolo povedané že na mojej adrese je síce VDSL dostupné ale žial už nemajú v ústredni voľný port. 

čo z toho vyplýva? technik ma utvrdil v tom že zmenou routra mi pojde VDSL rychlost a bolo to klamstvo.. zrejme dostatočne nepreveril závadu. bol vlastne vybaveny za 10 minút a potom išiel preč. takže ja som "zbytočne" kupoval VDSL router. tak teraz sa snažím o to aby ma zapojili a aby tam dodali port :/ 

ps: zakaždým ma odbíjajú ale ja sa nedám... budem im denne volať ako je na tom ten port.. s takym dobrym signalom do ústredne by bola neskutočná škoda nemať ten internet :( ... 

ps2: ten technik ked odchádzal tak povedal, že sme prvý v dedine čo máme VDSL, a že môžme frčať.. neskutočné.

Editoval denoo9

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kamo im je to jedno, ja som mal s nimi tiez problemy. Zaskrtili ma z 5mbit/s na 4 a potom mi sami od seba hodili nizsi program na 2mbit/s. Vraj to linka viac neutiahne, take **piip**. To mi potom mohli nechat aspon tych 4. Vsade som to urgoval, mail, FB, telefonicky cely tyzden. Posledna ceresnicka na torte bola na pobocke pan mi tam dokonca ponukal VDSL 30mbit/s, ked podpisem zmluvu dalej. Takze ti chudaci ani nemaju ponatia, kto kde ake ma a moze mat rychlosti.  V roku 2012 nam prave tu linku z 2 na 5 zrychlili a bolo to mozne, dnes je rok 2016 a oni tu rychlost nie ze nedokazu udrzat, ale vratili sme sa spat do roku 2012. Tomu sa hovori technologicky pokrok :D:D:D

Editoval nothing_
Info

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Poslusne hlasim, ze som sa stal jednou z obeti spomalovania uploadu na ukor downloadu..

V piatok tam volam, ze ci to myslia vazne..

telekom_before_after.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

to je neskutočné čo oni dokážu spravit...

vie niekto niečo o dostupnosti portov? kedy sa zvyknu robit dalšie porty do ústredne? lebo že pre mna už nemajú port povedali :( 

čo je to ten port? kde sa da kupit? ja by som im to aj kupil a potom by som si zavolal technika a nech ho doplní a nech ma pripojí. to snad neni možne ja mám teraz 13/1 a možem mat 80/5 ?!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zrejme sa ti snazili povedat, ze uz pre teba nemaju kapacity, aby ta pripojili na tvoje pozadovane pripojenie. Laicky povedane port vo vseobecnosti proste konektor, kde sa zapaja urcity typ kabla. Co vsak moze byt dalsia vyhovorka. Im je to jedno, hlavne, ze platis prachy a ked im pohrozis, ze s nimi skoncis mozno, ale len "mozno" porozmyslaju a snad dvihnu zadky :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Chapem akože čo znamená port, ale chcel by som vedieť ako to vyzerá, kde sa to zariadenie dá kupit atd, nech to môžem namontovať s technikom ked príde. Ja som ochotny to zaplatit len aby som to mal..

A to pohrozenie zajtra skusim, ešte stale možem odstupit od zmluvy.. (ešte 4 dni)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

denoo9 ten port asi samostatne nekupis lebo on je sucastou nejakej zakladovej dosky na ktorej je naspajkovany  a to cele zariadenie vyzera asi takto:

cenu odhadujem na 2500 -3000 €

kk.jpg

Editoval filipec12

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mafiaa v tvojom prípade idú hranu 6db noise. Lenže koľko je takých s 12db a viac no zrýchlenie v nedohľadne.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Chapem akože čo znamená port, ale chcel by som vedieť ako to vyzerá, kde sa to zariadenie dá kupit atd, nech to môžem namontovať s technikom ked príde. Ja som ochotny to zaplatit len aby som to mal..

:D:D seriously ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

bu2ckland za peniaze v Prahe dom B| a aj port v ústredni

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

chalani nie som si isty ale tusim aktualizovali FW na ADB na verziu VV3212_SLT_3.1.0.0028 ..predtym bolo tusim 0022

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar