zvýšenie rýchlostí DSL

Otázka

• 0

Pridal (editované)

chcem sa spýtať, či je pravda že od 1.9.2016 dôjde k zvýšeniu rýchlosti DSL internetu (a aj optiky). 
Zaujíma ma hlavne, keď mám DSL internet L = 5/0,5 Mbit ale kvôli mágiu je zvýšený na 11,5/0,5, či sa mi zvýši na 14,5/1 alebo down ostane tak ako je a zvýši sa len up, teda 11,5/1? 
Ďakujem

Editoval Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

259 odpovedí na túto otázku

• 0

Opäť nastal posun v dňoch ale....

Banskobystrický kraj ml pôvodne začať 19.10.2016 a podľa tej mapky rozdelenej na kraje už začal 12.10.2016.

Môžem za seba povedať, že Zvolenu ešte neprebehlo zvýšenie, ale dúfam.

Ak niekomu už áno dajte vedieť čo a ako  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Krásne zrýchlené ADSL 15/1, nielenže sa to nezvýšilo na sľubovanú rýchlosť, ona dokonca klesne po pár sekundách na pôvodných 1,2 MB/s. Neudrží sa to tam ani 5 sekúnd.1.6.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

takže s dlhým nosom. Pri parametroch ako mám na obrázku:

Dobry den,

zvysovanei rychlosti v lokalite bolo ukoncene. Aktualne je linka pripojena rychlostou 14973 / 1150 kbps (fyzicka vrstva). Na Vasej linke zial aktualne nie je z technickych dovodov mozne dalsie navysenie, vzhladom na zachovanie stability siete. Do konca roka sa este budu posudzovat nenavysene linky a vyhodnocovat ich pripadne navysenie. Pokial je rychlost pripojenia nevyhovoujuca, mozeme odporucit jedine zmenu internetoveho programu na nizsi. Zmenu je mozne vykonat kontaktovanim centra sluzieb zakaznikom na bezplatnej linke 0800 123 456, ktora je dostupna v pracovne dni 08-21hod.

S pozdravom

Hlavne že pri 13.5db mi ponúkali 20mbit na doplatok pri 12.8 nie bohužiaľ viac to nepôjde. Za peniaze v Prahe dom, zadarmo zabudni kámo, marketing a nie zrýchľovanie...

IMG_20161018_183533.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

su to **piip**... vyhovaraju sa, zeby uz nebola kapacita ustredne dostacujuca ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

polemizovať by sa dalo hodiny, posledné slovo majú aj tak technici...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

kedze mam L internet pouzivam adsl mode g.dmt kde je max 8mb priepustnost a margin mam 2x lepsi

DSL_Standards.png

SNR Margin
:
30.0 20.0 db

Line Attenuation
:
10.5 10.0 db

Data Rate
:
5760 576 kbps

Max Rate
:
9696 1296 kbps

POWER
:
19.0 5.5 dbm
Editoval close0ne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Niečo mi tu nesedi, pred zvysenim rýchlosti som mal linku:

Upstream Downstream
Current Rate (Kbps) 1044 11570
Max Rate (Kbps) 1352 19244
SNR Margin (dB) 12.4 11
Line Attenuation (dB) 13.6 27.6
Errors (Pkts) 0 0

http://www.speedtest.net som mal meranu rýchlost ping cca 30, download cca 10 Mbps a upload cca1 Mbps

po zrýchlení linka 

Upstream Downstream
Current Rate (Kbps) 1148 14972
Max Rate (Kbps) 1352 17644
SNR Margin (dB) 12.4 6.5
Line Attenuation (dB) 13.6 27.6
Errors (Pkts) 0 0

http://www.speedtest.net som mal meranu rýchlost ping cca 28, download cca 11,2 Mbps a upload cca 1 Mbps

V čom bude akože problém, však to neni skoro žiadne zrýchlenie a po prepočte 14972 Kbps na Mbps by to malo ísť okolo 14 :-(

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ak vyuzivas aj IPTV tak sa necuduj, nejake Mbity z datoveho toku si berie magio

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

:-D vitaj v reálnom svete, 15Mbit profil majú viacerí z nás ale mne to viac ako 10Mbit ustálene nikdy nešlo ani nepôjde.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pri teste na speedtest to vytlačí dočasne aj 12,5Mbit ale pri sťahovaní niečoho väčšieho napr cez IDM to ide tak 10.5Mbit.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mno, uz by mal zrychlovat BA kraj.. Som zvedavy, co spravia so mnou, ci sa pokusia nieco spravit s kabelazou (jeden z tych pripadov, ze vedla maju VDSL ale na nasu ulicu ide kabel snad cez vedlajsiu obec, takze len tak tak ide 10Mbit), alebo to risknem s bezdrotovym alternativcom..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Priatelia máte niekto info ako to je v Banskobystrickom kraji?

Je už po termíne a nič sa neudialo (Zvolen) - v piatok 28.10.2016 som i písal a dozvedel som sa, že Banská Bystrica je ukončená a o pár dní sa ide na Zvolen, ale máme 3.11.2016 a nič sa nedeje.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zrejme tvoju linku z nejakeho dovodu nezrychlili...volaj na 0800 123 777 a oni ti povedia preco

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Lokalita Senec, zvysenie prebehlo dnes nad ranom.... mam sice Turbo2 VDSL so znizenym profilom, povodne mi to islo 10/1Mbps a po novom ide 15/1Mbps.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vcera sa stala zvlastna vec. Uz len preto zvlastna, ze sa to stalo v nedelu.
Parametre linky su u mna mizerne, predpokladam ze budem jeden z tych, co nakoniec spadnu do nizsieho programu (takze sa pomalicky pripravujem na vypovedanie a pripojenie sa cez bezdrotoveho alternatovca).
Ale k veci - obec Bahon, ADSL XL, Noise Margin downloadu priemerne 6.2 (upload ma skoro 15).
Vcera vecer pozeram, upload rate kleslo na 860 a Noise Margin downloadu vystrelil nad 10 - ako toto moze suvisiet?
Po restarte routeru sa vsetko vratilo do normalu..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zda sa ze pri nejakych linkach zamerne davaju dole upload aby zvysili SNR na downstreame..urcite to ma nejake suvislosti..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Bratislava V (Petrzalka):

mam dsl od orangu (10/1 program). Minuly tyzden som spozoroval, ze download isiel troska vyssie... tak som to speedtestol - takto vyzera info v routeri (zial nemam screen s povodnymi nastaveniami). A prikladam speedtest z leta a terajsi.

Cize download mi trosinka zvysili... a upload mi znizili. Nechapem ale preco znizuju ten upload, ked podla tych cisel z routeru tam je dost velky priestor nan. Este som nikde nevolal, predsalen je to orange a to zvysenie maju akoze robit az do 17.11., ale pochybujem, ze sa to nejako zlepsi.

Samozrejme o VDSL mozem snivat... a na telekom stranke sa moja adresa ponuka uz len s tym najnizsim variantom ADSL (pred zvysenim ponukali tu strednu)... cize mi z toho vychadza, ze telekom skor tie programy priskrcuje.

screenshot.2016-11-14 10.13.35.png

5307422706.png

5796678327.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na tvojom mieste by som bol maximalne spokojny tolko kolko ti to ide vzhladom na tvoj utlm linky (32,3 dB)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na tvojom mieste by som bol maximalne spokojny tolko kolko ti to ide vzhladom na tvoj utlm linky (32,3 dB)

Rozumiem, podla prepoctu som asi mozno 2.5km od ustredne (ak som to spravne pocital). Otazny pre mna je ten upload. Nie je tam rezerva vratit ho minimalne na povodne hodnoty? Dost casto pouzivam video konferencie a potrebujem uploadovat materialy, tam mi je asi kazda desatinka dobra. Zial aj v BA, na ulici s rodinnymi domami si clovek nema z coho ineho vybrat a mozem byt rad, ze tu aspon to DSL je. Aj ked 300 metrov povyse su uz cinziaky, ktore maju minimalne 3 optickych providerov... ale rozumiem, ze to nie je profitabilne rozkopavat nejaku ulicu, kvoli par domom.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

rezerva minimalne na 1 Mbit upload tam je.. pokial ti ho teraz zmensili asi vedeli preco to robia, podla mna aby si mal stabilnejsiu linku na DW..avsak mozes ich kontaktovat a opytat sa na to resp ich poprosit nech ti nastavia 1 Mbit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dnešná @ odpoved od človeka od Telekomu

Citát

Rychlost Vasho internetoveho programu nebolo mozne zvysit z dovodu zachovania stability internetovej sluzby a sluzieb okolitych zakaznikov. Konecne upravy profilov liniek budu prebiehat v decembri.Je mozne, ze linka bude navysena, no podla aktualnych parametrov utlmu je to skor nepravdepodobne. 

2. veci ma hnevajú

1 - odpoved som dostal až potom čo som sa začal o to zaujímať  - inak som mesto Zvolen 

2. - v konečnom dôsledku ten kto mesačne platí veľa € tak nakoniec obíde v podstate najhoršie

V roku 2012 som mal program TURBO 4  čo malo ísť  20 ale išlo 15  - neriešil som to. Teraz máme rok 2016 a nemôžem mať 15 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ake mas paratmetre linky ?  u mna tiez nezvysili mam net +iptv plnych 15 mbitov ta linka uz asi neda ale na 12-13 mbit tam je este rezerva, uvidim co bude v decembri

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar