zvýšenie rýchlostí DSL

Otázka

• 0

Pridal (editované)

chcem sa spýtať, či je pravda že od 1.9.2016 dôjde k zvýšeniu rýchlosti DSL internetu (a aj optiky). 
Zaujíma ma hlavne, keď mám DSL internet L = 5/0,5 Mbit ale kvôli mágiu je zvýšený na 11,5/0,5, či sa mi zvýši na 14,5/1 alebo down ostane tak ako je a zvýši sa len up, teda 11,5/1? 
Ďakujem

Editoval/-a Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

259 odpovedí na túto otázku

• 0

ľudia, ako zistím defaultnú rýchlosť linky na optike? dá sa to vôbec? :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

viem ze tu risiete metaliku ale prispejem aj ja  - optika, stredné slovensko. dnes mi nabehlo. (meranie pred a po , cez wifi) najskor mi isiel net neskutocne pomaly, resetol som zariadenia a po premerani uz to ide ako ma :) 

Clipboard.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

už je na rade BB ? Mne sa neajko zázrakom zvýšila SNR 2db žeby ma prepli na iný pár káblov ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

za deň mi padne snr o 6 db... to sa zvýšenia nedožijem :-) alebo sa chlapci hrajú a skúšajú limit ? teraz mám 10, včera 16,5.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Tataracik aké si mesto? lebo ja v Bytči mám mometntálne novú optiku (službu vyššiu za cenu nižšej - momentálne mám 300/30 o dva mesiace budem mať práve 40/4 zvýšenú na 60/6) tak že či od začiatku budem mať 60/6 alebo budem ešte čakať? :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som chlapec z dediny :D okres LC  tiež som mal promo akciu 300Mb/s ale usúdili sme doma že nám to netreba :D rovnako ako XL programový balík. myslím že pri prechode budeš mať rovno 60-ku ale zapájali nám pred vianocami tak neviem ako to budeš mať ty.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

niekto s novými výsledkami ? Neviem prečo ale mám stále tušák že robia niečo s linkou. ZA začali od 25.9.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zdravim MT len obycajne DSL /5M /0,5?/, asi po zrychleni  PING: 27 Download: okolo 6M

na Zive som nasiel toto:

o nic nepridete, router je automaticky prestaveny na 8,8 Mbit pre prijem, skutocnost nadalej 5Mbit (4,5 Mbit             moze mi to niekto "prelozit", ak je to pravda?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Myslíte, že nejako ustália ten internet po zrýchlení ? Moje SNR je 19 dB ale rýchlosť padá z 800 na 500 (mám ADSL , ktoré zrýchlili z 5 Mbit na 8Mbit/s). Som z KE kraja a zajtra by mali končiť zrýchľovanie. Ak je tu niekto z PO kraja nech napíše, že aký má internet po zrýchlení. Ďakujem   

ja som z MT, zacne na 7,5M a potom spadne na zhruba 6M

Editoval/-a asag123

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tataracik: no naokolo nikde nemajú optiku na dedine v okrese Lučenec ako pod zámkom.... 

a ja by som aj viac ako 300/30Mb :D

Editoval/-a andyandy754

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hlasim MT, obycajne DSLko z 5M na stabilných 7,8 M v starej budeove s "podustrednou" a asi 400m od posty, asi viac uz nedam

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

niekto z Ružomberka už so zvýšením ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@andyandy754 si píš že len pod zámkom :D  ja by som aj gigabit zobral ale nie ked si mam priplacat...  tak mi staci 60-ka uplne komfortne. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Priplácať sa aj tak oplatí medzi 60/3 a 300/30 je rozdiel 240/40 a priplácaš iba 5€, v prípade, že si vyskladáš balík, že Magio TV M a Magio Internet XL tak máš internet za 15€. Ale pri 300/30 aj tak download iba cez kábel, ale zase pri 60/6 neriešiš ani moc kábel pretože router v pohode zvládne preniesť cez wifi tých 60Mb/s skoro naplno.  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Samer303 matematika môj (ne)priateľ? :D 300 - 60 si dal :D ale 30 - 6 =/= 40 :D ale tiež som mal dilemu, či ostať na XL, keďže doma sa každý pripája cez wifi... jedine čo je na XL dobré je ten upload, ale fakt veľké súbory nahrávam málokedy, takže asi tiež skysnem na Mku :) 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Dobrý deň mám ADSL L 5 mbit po novom by som mal mat 8 mbit. Linku mam asi zdvihnutu kvoli magio tv  na skoro 15 mbit. Treba im tam zavolat  aby mi to zdvihli ci kvoli magio tv sa to uz neda dvihnut ? Lebo podla merani cez speedtest mam stale 5 mbit.

internet.png

Editoval/-a P0k3r_P14y3r

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@andyandy754 si píš že len pod zámkom :D  ja by som aj gigabit zobral ale nie ked si mam priplacat...  tak mi staci 60-ka uplne komfortne. 

tak pod gaštan na pivo ideme... :D

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zatial mas len navyseny profil, ale novu rychlost este nedosahujes, skus restartnut router ak sa namerana rychlost nezmeni tak vyckaj v najblizsich dnoch ti to na ustredni ircite prepnu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Priplácať sa aj tak oplatí medzi 60/3 a 300/30 je rozdiel 240/40 a priplácaš iba 5€, v prípade, že si vyskladáš balík, že Magio TV M a Magio Internet XL tak máš internet za 15€. Ale pri 300/30 aj tak download iba cez kábel, ale zase pri 60/6 neriešiš ani moc kábel pretože router v pohode zvládne preniesť cez wifi tých 60Mb/s skoro naplno.  

nože zmeraj wifi pri 60/6    pri 300/30  viac nejde...http://www.speedtest.net/my-result/5698179320

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

dnes 8.10. končí Žilinský kraj, mojej linky sa nikto nedotkol, poslal som mail na techgroup a teda som zvedavý na odozvu. Nechám to ešte do stredy a potom volám 777, obchodné mi núkalo navýšenie na 20mbit a teraz nedvihnú nič ??? Mám parametre ako s L programom pár príspevkov skôr. 

Jediné čo sa im podarilo za posledné 2 týždne je že má prehodili na iný pár a klesol mi odstup od šumu z 13.5 na 12 a menej...

Hlavne že ďalšie 2 roky podpísané tam končí ich starosť.

IMG_20161008_175509.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

plnych 15 mbit ti asi s 11.8 db SNR nenastavia typujem tak 13,5 - 13 mbit

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

neviete ako to je so zrýchlovaním v Turč. Tepliciach niejak som nepostrehol niejaky rozdiel. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

cekni telekom.sk/zrychlujeme   tam sa dozvies viac

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar