zvýšenie rýchlostí DSL

Otázka

• 0

Pridal (editované)

chcem sa spýtať, či je pravda že od 1.9.2016 dôjde k zvýšeniu rýchlosti DSL internetu (a aj optiky). 
Zaujíma ma hlavne, keď mám DSL internet L = 5/0,5 Mbit ale kvôli mágiu je zvýšený na 11,5/0,5, či sa mi zvýši na 14,5/1 alebo down ostane tak ako je a zvýši sa len up, teda 11,5/1? 
Ďakujem

Editoval/-a Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

259 odpovedí na túto otázku

• 0

ja si ani nemyslim ked terz mam snr margin 10,7 po zvyseni bude este mensie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ej ha to máš niekoho známeho technika alebo kde si s nim takto detailne písal ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

take info ti daju aj na technickej podpore, ked im tam zavolas /aj ked neviem ci uplne presne takto detailne to povedia/

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Po zvýšení mám :  5610269485.png

Nie je to moc dobré , mám magio internet L , nie je to ani zďaleka sľubovaných 8mbps , nejaké rady  ?

0Jhz.png

Editoval/-a martivek87

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

rady ? pockaj ... predpokladam, ze je to len prve zvysenie a teraz si pozru ako stabilne to bude a tak pride druha cast

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobre, ďakujem , tiež som si vravel, že budú ešte zvyšovať , uvidím o toho 14.9, kedy to má končiť v prešovskom kraji, keď to nepôjde hore , napíšem im

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

nepis - volaj na technicku podporu, tam ti najlepsie povedia ci to u teba neslo, alebo nejde, alebo co

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

myslim ze moc hore ti to uz ani nedaju, mas strasne slabe SNR ( uz si na hranici synchronizacie routra s ustrednou) a Telekom ma nastavenu miimálnu hodnotu Target Marginu na 6 dB, cize velke zazraky uz neocakavaj

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne to uz zrychlili, ale z vysledku som zatial dost sklamany - 5611936492.png

Mal by som mat 15Mb. Profil linky mam teraz 14971/1148, SNR Down 13. Dufam ze to este zdvihnu, s tym SNR tam podla mna este mam vpohode rezervu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Po zvýšení mám :  5610269485.png

Nie je to moc dobré , mám magio internet L , nie je to ani zďaleka sľubovaných 8mbps , nejaké rady  ?

0Jhz.png

To ti uz viac na 99% nepojde.. SNR Margin 6.0 je hranicna hodnota na ktoru Telekom nastavuje synchonizaciu. Keby ti zvysili rychlost mal by si SNR pod 6.0 a padal by ti net a to asi nechces. Telekom netvrdil ze vsade budu maximalne rychlosti, tam kde to nie je mozne daju maximalnu rychlost co zvladne linka. V tvojom pripade je to to co vidis.

Aj 6 dB SNR Margin je v niektorych pripadoch kriticka hodnota ked su zle, nekvalitne kable. Najprv si teda otestuj ci ti ide dobre internet aj medzi 20.00 - 00.00.

Line Attenuation mas 48dB takze si daleko cez 3 km od ustredne,. Z toho uz nevytiahnes viac kym nepostavia blizsie ustrednu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

kde by som mohol najst take meranie s vysledkakmi ako mate vy? použival som obyčajny speedtest ookla ale nenašiel som tam take tabulky ake mate vy..Byvam na vychodnom slovensku mam adsl  10/1 a chcel som zistit či sa niečo zrychli..Lebo zatial nepocitujem žiadnu zmenu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

stevob2016 to su parametre linky ktore najdes v rozhrani routra, na ktore sa dostanes  ak do prehliadaca zadas 192.168.1.1 a prislusnym heslom (to by malo byt uvedene zo spodu routra )

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

1. -10.9. malo dôjsť ku zrýchlenie v Prešovskom kraji, ale zrýchlilo asi o 0,9Mbit

Ja mám zaplatenú službu ADSL technológia 2/0,5 Mbs a malo by byť zrýchlené na  4/0,5 Mbs

Tu sú moje merania http://www.rychlost.sk/:

IP 95.103.17.253

dátum Hostname Down
Mbit/s
Up
Mbit/s
Ping
ms
16.09 18:43 -.95-103-17.t-com.sk 2,85 0,99 83,0
15.09 20:20 -.95-103-17.t-com.sk 2,94 0,50 86,0
12.09 22:05 -.95-103-17.t-com.sk 2,89 1,03 98,0
11.09 20:25 -.95-103-17.t-com.sk 2,82 1,43 77,0
11.09 11:10 -.95-103-17.t-com.sk 3,17 1,03 82,0
10.09 13:40 -.95-103-17.t-com.sk 2,91 1,03 90,0
07.09 19:04 -.95-103-17.t-com.sk 2,90 1,00 76,0
06.09 18:06 -.95-103-17.t-com.sk 3,20 1,02 75,0

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mozem vediet preco na optike 300/30 sa nezvysuje rychlost ? aspon  upload ? dik ;)

Editoval/-a KabLe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mozem vediet preco na optike 300/30 sa nezvysuje rychlost ? aspon  upload ? dik ;)

rýchlosť bola pred dvoma rokmi zvýšená zo 100/10, takže to asi nie..

A telekom využíva asymetrické (10:1 - download : upload) pripojenie, ktoré má väčšina veľkých poskytovateľov vo svete. Symetrické pripojenia ponúkajú ISP väčšinou len pre firmy/organizácie, ktoré potrebujú nahrávať veci na vlastné servery a podobne.. takéto pripojenie je ale oveľa drahšie.

Aj keď je optika full-duplex, takže teoreticky by to nemal byť problém poskytovať symetrické pripojenie.. telekom však asi vie čo robí a asi by im to vzhľadom na to koľko zákaznikov majú pravdepodobne zahltilo linky.. avšak to je len úvaha, ako to je naozaj vedia len oni :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Myslíte, že nejako ustália ten internet po zrýchlení ? Moje SNR je 19 dB ale rýchlosť padá z 800 na 500 (mám ADSL , ktoré zrýchlili z 5 Mbit na 8Mbit/s). Som z KE kraja a zajtra by mali končiť zrýchľovanie. Ak je tu niekto z PO kraja nech napíše, že aký má internet po zrýchlení. Ďakujem   

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano malo by sa to  ustalit , ak nie, volaj im na technicku podporu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som z KE kraja, susedia uz maju profil navyseny a ja nie :/

Snímka.PNG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja som znepokojený tými hodnotami attenuation... to sú reálne čísla alebo pri VDSL2 sú to haluz numerá ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

reklamu mizu mat, ved musia nieco pustit do éteru aby od nich zakaznici neodchádzali alebo mali nejakych novych, avsak stav  niektorych iniek ani tie 4 Mbit nedaju... hod sem parametre linky z routra uvidime ci to ma potencial ist rychlejsie alebo nie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Lokalita Malá Ida, zrýchlenie z 20/2 Mb/s bez Magia, iba internet+pevná linka. Merané za bieleho dňa, internet ide takto bez akýchkoľvek problémov ihneď od zrýchlenia, žiadne spomalenie som nezaznamenal.  v zemi tu majú už aj chraničky na optické káble ale ešte do nich optické káble nezafúkli. Tam kde nekopali tak by mali dávať káble na stožiare namiesto metalických. Aspoň tak vravel technik.

Zaznamenal som že prvá hodnota Margin-u je občas aj 9. Internet ide aj vtedy bez problémov, svižne bez spomalenia rýchlosti.

IMG_0269.PNG

IMG_0268.PNG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar