zvýšenie rýchlostí DSL

Otázka

• 0

Pridal (editované)

chcem sa spýtať, či je pravda že od 1.9.2016 dôjde k zvýšeniu rýchlosti DSL internetu (a aj optiky). 
Zaujíma ma hlavne, keď mám DSL internet L = 5/0,5 Mbit ale kvôli mágiu je zvýšený na 11,5/0,5, či sa mi zvýši na 14,5/1 alebo down ostane tak ako je a zvýši sa len up, teda 11,5/1? 
Ďakujem

Editoval Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

259 odpovedí na túto otázku

• 0

tak to zosumarizujem do jedného príspevku... samozrejme po zvýšení sem hoďte speedtesty , ako Vám to funguje :)

Zrýchlenie DSL:

Program ADSL
       teraz        
     ADSL      
od 1.9.
      VDSL      
teraz
      VDSL      
od 1.9.
    Magio Internet XL     10 / 1 15 / 1 80 / 8 80 / 8
Magio Internet L 5 / 0.5 8 / 1 20 / 2 30 / 3
Magio Internet M 2 / 0.5 4 / 0.5 4 / 0.5 8 / 1

Zrýchlenie Optiky (U najvyššieho programu Internet XL zostáva u FTTB rýchlosť 100/10 Mbps a u FTTH prípojok 300/30 Mbps) :

Program               FTTx
            teraz            
FTTx
           od 1.9.          
Magio Internet L 40 / 4  60 / 6
Magio Internet M   6 / 0.5 15 / 1

Harmonogram zvyšovania rýchlostí:

Prešovský kraj

1. až 10. septembra 2016 – Bardejov, Humenné, Kežmarok, Levoča, Medzilaborce, Poprad, Prešov, Sabinov, Snina, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník a Vranov nad Topľou

Košický kraj

8. až 20. septembra 2016 – Gelnica, Košice – okolie Košice I – IV, Michalovce, Rožňava, Sobrance, Spišská Nová Ves a Trebišov

Banskobystrický kraj

18. až 30. septembra - Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Soboty, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica a Žiar nad Hronom

Žilinský kraj

28. septembra až 10. októbra 2016 – Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín a Žilina

Trenčiansky kraj

8. až 20. októbra 2016 - Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov a Trenčín

Nitriansky kraj

18. až 30. októbra – Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Topoľčany a Zlaté Moravce

Trnavský kraj

28. októbra až 9. novembra 2016 - Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Senica, Skalica a Trnava

Bratislavský kraj

7. až 19. novembra 2016 - Bratislava I – V, Malacky, Pezinok a Senec

Editoval Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Telekom začne DSL prípojky zrýchľovať postupne. Zákazníkom zmení takzvaný profil linky, ktorý určuje, akou maximálnou rýchlosťou sa môžu pripojiť do siete. Ak nemáte Telekom ako poskytovateľa DSL, ale využívate iných providerov, bude len na nich, či a kedy zapnú zrýchlenie pri vašom konte.

Firma začne od východného Slovenska a postupne sa dočkajú aj klienti na západe. Prinášame presné lokality a termíny:

Prešovský kraj

1. až 10. septembra 2016 – Bardejov, Humenné, Kežmarok, Levoča, Medzilaborce, Poprad, Prešov, Sabinov, Snina, Stará Ľubovňa, Stropkov, Svidník a Vranov nad Topľou

Košický kraj

8. až 20. septembra 2016 – Gelnica, Košice – okolie Košice I – IV, Michalovce, Rožňava, Sobrance, Spišská Nová Ves a Trebišov

Banskobystrický kraj

18. až 30. septembra - Banská Bystrica, Banská Štiavnica, Brezno, Detva, Krupina, Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Soboty, Veľký Krtíš, Zvolen, Žarnovica a Žiar nad Hronom

Žilinský kraj

28. septembra až 10. októbra 2016 – Bytča, Čadca, Dolný Kubín, Kysucké Nové Mesto, Liptovský Mikuláš, Martin, Námestovo, Ružomberok, Turčianske Teplice, Tvrdošín a Žilina

Trenčiansky kraj

8. až 20. októbra 2016 - Bánovce nad Bebravou, Ilava, Myjava, Nové Mesto nad Váhom, Partizánske, Považská Bystrica, Prievidza, Púchov a Trenčín

Nitriansky kraj

18. až 30. októbra – Komárno, Levice, Nitra, Nové Zámky, Šaľa, Topoľčany a Zlaté Moravce

Trnavský kraj

28. októbra až 9. novembra 2016 - Dunajská Streda, Galanta, Hlohovec, Piešťany, Senica, Skalica a Trnava

Bratislavský kraj

7. až 19. novembra 2016 - Bratislava I – V, Malacky, Pezinok a Senec

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Tie zverejnené termíny vôbec nie sú platné. U nás - Piešťany - malo prísť k zrýchleniu po 28.10. a už dnes  (12.10.) zrýchlenie ide...

Ale XL nie 15GB, ale iba 12,8GB a upload - mali sme extra platený 1GB, tak ten ide iba 0,75. Som zvedavý, čo sú to za haluze. P.S. Od Spojov vzdialenosť tak 800m, sme priamo v meste. VDSL nie je k dispozícii vôbec.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

okres Zvolen, ADSL XL, znižovanie uploadu už prebehlo >:(

telekom.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Rovnaká otázka v prípade mágio m + internet xl. Dostanem z 10 na 15 ? Alebo ide len o navýšenie pri čisto internetových linkách ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja mám profil ADSL XL 10 Mbit, v mojej lokalite najvyšší profil. Pri internete využívame aj Magio TV, z tohto dôvodu máme nastavený profil linky na 14968Kbps. Hodnota parametru linky Value Noise Margin je na hodnote 9.2. Chcem sa opýtať či sa bude dať aj v mojom prípade navýšiť profil linky na 15 Mbit, resp. ci to bude stabilné vzhľadom na hodnotu Marginu. Zo zapnutou Mágio tv ,internet ide okolo 10.25 Mbit, pri vypnutom boxe okolo 12 Mbit. Dik za odpovede.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

K snr:

6dB or below SNR is bad, you will experience no sync, or intermittent sync problems
7dB-10dB is fair but does not leave much room for variation in conditions
11dB-20dB is good with little or no sync problems (if no large variation)
20dB-28dB is excellent
29dB or above is outstanding

Takže s hodnotou 9.2 o zvýšení pochybujem. Ja mám 13.5

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

K snr:

6dB or below SNR is bad, you will experience no sync, or intermittent sync problems
7dB-10dB is fair but does not leave much room for variation in conditions
11dB-20dB is good with little or no sync problems (if no large variation)
20dB-28dB is excellent
29dB or above is outstanding

Takže s hodnotou 9.2 o zvýšení pochybujem. Ja mám 13.6 a presne to isté xl a mágio. Mne povedali už pred mesiacmi že mi vedia zvýšiť aj na 20Mbit za príplatok 10€. Takže 15M nemôže robiť žiaden problém :)

IMG_20160716_070354.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A hodnota SNR sa nedá zvýšiť technikom na výstupe DSLAMu aby to bolo stabilnejšie ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Nuž SNR je dané, taký máš útlm. To je stav vedenia od ústredne k tebe. Technik ešte môže vymeniť iný pár na stĺpe ktorý má lepšie parametre ale toto predpokladám štandardne robí pri zavedení mágia.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no uvidim co bude po 1.9 , ked tak im zavolam ete na infolinku kde mi povedia presne z technickeho oddelenia ci sa to bude dat alebo nie.

este prikladam screen z mojho routra

parametre linky.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
Downstream Rate:11517 Kbps
Upstream Rate:573 Kbps
Downstream Line Measured ValuesNoise Margin:15.5 dB
Downstream Line Measured ValuesLine Attenuation:19.5 dB
Upstream Line Measured ValuesNoise Margin:16.0 dB
Upstream Line Measured ValuesLine Attenuation:12.1 dB

myslíte že zvýšia na 14517/1146?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dnes som skusil restartnut ruter a hľa o trochu to SNR slo hore

parametre linky3.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Minimálne to skúsia

Teoreticky to dá linka v pohode.

Ale už by sa patrilo aby sa zapojil telekom do diskusie... Takto len polemizujeme.

IMG_20160717_072758.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Myslím si že hodnoty downstream a upstream attenuation sú v pohode takže tá linka by nemala byť  najhoršia len sa mi zda trochu veľa keď skočí hodnnota SNR z 9.2 až na 11.0 (momentalny stav). Moc veľké výkyvy na môj vkus.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

stíchlo to tu, len aby sa aj nejaké zrýchľovanie konalo...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

sak sa to zvysuje od 1.9 tak jake stichnutie, vsetko este len pride 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

no uz to ide otvorit, zaujimave hodnoty

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ja som len zvedavy ked sa zacne to zrychlovanie na tie pretazene linky telekomu, operatori nebudu stihat :D

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

bol som skontrolovať spotrebu a v informaciach o zakaznikovi uz mam zdvihnuty profil na 15 Mbit....

tel.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0
ja stale nic, ale od 2.9. budem (dufam) na optike, cize moc si to zvysenie "neuzijem" :D 

DSL Line:Up
Downstream Rate:11517 Kbps
Upstream Rate:573 Kbps
Downstream Line Measured ValuesNoise Margin:9.9 dB
Downstream Line Measured ValuesLine Attenuation:19.0 dB
Upstream Line Measured ValuesNoise Margin:16.0 dB
Upstream Line Measured ValuesLine Attenuation:13.5 dB

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.