Nižšia rýchlosť internetu

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dobrý,asi pred dvoma rokmi som si zvýšil internet ,pri ktorom by som mal mať rýchlosť sťahovania 5mb/s.Namiesto toho mám max 650kb/s a upload je tiež o niečo pomalší,ale keď idem si pozrieť svoju rýchlosť na stranku speedtest.net ukazuje mi úplne niečo iné.Prosím pomôžte mi.

5363361510.png

Editoval/-a Vrulius

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

@Vrulius mozes kontaktovat technicku podporu, kde ti rychlost vedia premerat a zistit kde by mohol byt problem. Podla speedtestu to ale vyzera byt v pohode, ako teda vies, ze mas tych 650 ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj @Vrulius nikam nevolaj, internet ti ide pravdepodobne dobre. Teda, ak máš ADSL internet L :) ... vysvetlím:

Ono je totiž zaužívané, že pri rýchlostiach internetu sa uvádzajú jednotky Mb/s resp. MbpsMega bits per second (po slovensky: mega bitov za sekundu).
Keď ale napríklad niečo sťahuješ, tam sa uvádzajú dáta v MB/s resp. MBps - Mega bytes per second (po slovensky: mega bajtov za sekundu).
pričom platí že 1 bajt = 8 bitov. 
Keď by si si chcel prepočítať svoju rýchlosť linky podľa downloadu tak je to jednoduché... ešte treba vedieť, že 1 megabajt = 1024 kilobajtov.
takže keď si to prepočítame na tvojej rýchlosti sťahovania:
650 kb/s (kilobajtov) premeníme na megabajty (čiže delíme 1024):
650 / 1024 = 0,6347  - to je rýchlosť sťahovania v megabajtoch za sekundu
a teraz to premeníme na megabity (vynásobime 8):

0,6347 * 8 = 5,048 = 5 Mbit/s

takže keď aj robíš speedtest, rýchlosť je tam uvádzaná v megabitoch (rovnako uvádza telekom rýchlosti pri ponúkaní internetu). Keď ale napr. niečo sťahuješ cez prehliadač, tak ten ukazuje rýchlosť v megabajtoch (resp. v kilobajtoch)

Ak ale nemáš internet 5/0,5 tak som to tu písal zbytočne a fakt ti ide pomaly :D

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak ale nemáš internet 5/0,5 tak som to tu písal zbytočne a fakt ti ide pomaly :D

:D:D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar