Nižšia rýchlosť internetu

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dobrý,asi pred dvoma rokmi som si zvýšil internet ,pri ktorom by som mal mať rýchlosť sťahovania 5mb/s.Namiesto toho mám max 650kb/s a upload je tiež o niečo pomalší,ale keď idem si pozrieť svoju rýchlosť na stranku speedtest.net ukazuje mi úplne niečo iné.Prosím pomôžte mi.

5363361510.png

Editoval Vrulius

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

@Vrulius mozes kontaktovat technicku podporu, kde ti rychlost vedia premerat a zistit kde by mohol byt problem. Podla speedtestu to ale vyzera byt v pohode, ako teda vies, ze mas tych 650 ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ahoj @Vrulius nikam nevolaj, internet ti ide pravdepodobne dobre. Teda, ak máš ADSL internet L :) ... vysvetlím:

Ono je totiž zaužívané, že pri rýchlostiach internetu sa uvádzajú jednotky Mb/s resp. MbpsMega bits per second (po slovensky: mega bitov za sekundu).
Keď ale napríklad niečo sťahuješ, tam sa uvádzajú dáta v MB/s resp. MBps - Mega bytes per second (po slovensky: mega bajtov za sekundu).
pričom platí že 1 bajt = 8 bitov. 
Keď by si si chcel prepočítať svoju rýchlosť linky podľa downloadu tak je to jednoduché... ešte treba vedieť, že 1 megabajt = 1024 kilobajtov.
takže keď si to prepočítame na tvojej rýchlosti sťahovania:
650 kb/s (kilobajtov) premeníme na megabajty (čiže delíme 1024):
650 / 1024 = 0,6347  - to je rýchlosť sťahovania v megabajtoch za sekundu
a teraz to premeníme na megabity (vynásobime 8):

0,6347 * 8 = 5,048 = 5 Mbit/s

takže keď aj robíš speedtest, rýchlosť je tam uvádzaná v megabitoch (rovnako uvádza telekom rýchlosti pri ponúkaní internetu). Keď ale napr. niečo sťahuješ cez prehliadač, tak ten ukazuje rýchlosť v megabajtoch (resp. v kilobajtoch)

Ak ale nemáš internet 5/0,5 tak som to tu písal zbytočne a fakt ti ide pomaly :D

odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ak ale nemáš internet 5/0,5 tak som to tu písal zbytočne a fakt ti ide pomaly :D

:D:D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar