Faktury a variabline cisla

Otázka

  • 0

Kazdy mesiac dostanem fakturu s inym variabilnym cislom. Vsetky ostatne mesacne faktury co dostavam, maju fixne variabilne cislo=cislo zakaznika, iba Telekom meni.

Preto nemozem v mojom internetbankingu nastavit trvalu platbu, musim manulane zadavat kazdy mesiac.

Vela cestujem, nemam cas, zabudnem nato, a  koli tomuto uz mi niekolkokrat prisla upomienka. Stacilo by keby sa to cislo nemenili a mozem si nastavit platbu presne kazdy mesiac.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

  • 0
 

ak si nastavujes trvaly prikaz, mozes miesto variabilneho symbolu dat aj kod adresata - ten sa nemeni. Platby sa ti sparuju.

to by bolo super ak je to takto, len skoda ze to nenapisal niekto z Telekom-u.. nechcem vyhodit 40eur a oni mi potom napisu ze sory, nepozil ste v.s. ako bol uvedeny vo fakture..

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

ak si nastavujes trvaly prikaz, mozes miesto variabilneho symbolu dat aj kod adresata - ten sa nemeni. Platby sa ti sparuju.

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
  • 0

Faktúry môžeš platiť formou inkasa.

Inkaso

Pri inkasnej platbe vaša banka automaticky posiela presnú sumu podľa výšky faktúry. Inkaso je jedným z najjednoduchších spôsobov úhrady faktúr.

Nemusíte sledovať dátum splatnosti faktúry a vyhnete sa aj prípadnému čakaniu v radoch na pošte alebo v banke. Úhrada prebieha automaticky a bezhotovostne len do výšky vami stanoveného limitu. Nevystavujete sa riziku poplatkov za omeškanie platby alebo nepríjemnostiam s obmedzením alebo prerušením služieb, za ktoré platíte.

Dôležité informácie pre používateľov inkasa

V prípade, že hradíte faktúry inkasným spôsobom, Telekom vás upozorňuje na kontrolu platby každý mesiac priamo vo faktúre v časti Fakturačné údaje nasledovným textom:

„Faktúru hradíte z bankového účtu inkasom s referenciou číslo: /vaše číslo súhlasu na inkaso - UMR/. Dátum splatnosti a suma inkasa sú uvedené na faktúre. Úhradu si, prosím, skontrolujte v bankovom výpise.“

Vo vašom bankovom výpise bude pri inkasnej platbe uvedený identifikátor Telekomu (CID SK19ZZZ70000000022), v prospech ktorého bol súhlas na inkaso zriadený a číslo súhlasu na inkaso (UMR).

Pri platbách prostredníctvom inkasa môžete mať nastavený inkasný limit = maximálnu sumu, ktorú je možné stiahnuť z vášho účtu. Ak faktúra za zúčtovacie obdobie prekročí vami nastavený inkasný limit, nie je z vášho bankového účtu inkasovaná žiadna čiastka a Telekom očakáva jej úhradu iným spôsobom, napr. bankovým prevodom.

O tejto skutočnosti ste informovaný priamo na vašej faktúre v časti Fakturačné údaje nasledovným textom : "POZOR! Faktúra prekročila Váš inkasný limit evidovaný v Telekome. Uhraďte ju, prosím, platobným príkazom na jeden z uvedených účtov."

Inkasný limit je potrebné zadať alebo zmeniť priamo v Telekom Centre. V prípade, že zavediete alebo zmeníte inkasný limit v banke, oznámte jeho výšku aj Telekomu, pretože informácia o prekročení inkasného limitu je naviazaná na inkasný limit evidovaný v Telekome. Ak nastane situácia, že inkasné limity sú rôzne, je možné, že platba nebude zrealizovaná z dôvodu, že bude prekročený inkasný limit zadaný v banke.

Spolupráca Telekomu s bankou je nastavená tak, aby vaša banka zrealizovala inkaso v deň splatnosti vašej faktúry.

Dokladom o zaplatení faktúry za poskytnuté služby je váš výpis z účtu. Ak sa na účte nenachádza dostatok prostriedkov na zaplatenie faktúry alebo je inkasná platba odmietnutá zo strany banky, nie ste zbavený povinnosti uhradiť faktúru za služby Telekomu.

Ako si aktivovať inkaso v Telekom Centre

Platenie faktúr prostredníctvom inkasa si môže aktivovať náš zákazník, prípadne platiteľ jeho faktúr.

Inkaso je potrebné aktivovať v prvom kroku osobne v ktoromkoľvek Telekom Centre. Je dôležité, aby súhlas na inkaso zriadil a podpísal majiteľ bankového účtu, z ktorého budú úhrady faktúr realizované. Súhlas na inkaso (SEPA mandát) sa v Telekome považuje za aktívny dňom jeho podpisu. V tlačive „Súhlas na inkaso v SEPA“, ktoré platiteľ obdrží, bude uvedené číslo súhlasu na inkaso (UMR) a identifikátor príjemcu (CID Telekomu).

Zákazník alebo platiteľ je následne povinný informovať svoju banku a zadaný súhlas na inkaso aktivovať aj v banke (informovať ju o CIDe a UMR, ktoré Telekom poskytne pri zriadení súhlasu na inkaso).

Platby budú inkasované na účet Telekomu v závislosti od banky, z ktorého sa platba inkasuje, a to nasledovne:

  • VÚB: SK20 0200 0000 0023 1409 3958
  • Tatra banka: SK28 1100 0000 0026 2874 0740
  • Slovenská sporiteľňa: SK57 0900 0000 0006 3373 8777
  • ČSOB: SK58 7500 0000 0000 2550 5443

V prípade, že ste klientom inej banky, platby budú inkasované na vyššie uvedený účet v Tatra banke.

 

https://www.telekom.sk/wiki/faktury-a-platby/platenie-faktur#inkaso

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok


Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar