Vektoring Prešov

Otázka

• 0

Chcem sa opýtať sú nejaké aspoň približné informácie kedy bude spustený vektoring ( ITU-T G.993.5 ) v Prešove.

Hľadal som informácie na stránke https://www.telekom.sk/dokumenty/informacie-o-vts-st/ ale Prešov tam nieje spomenutý.

Moja druhá otázka: Plánuje sa spustenie spustenie aj G.INP ( G.998.4 )? Je aj nejaký predbežný dátum?

Keďže podľa informácií, ktoré som dostal na telekom infolinke nieje v pláne rozširovanie ústrední v Prešove tieto technológie sú jediné možnosti pre zákazníkov žijúcich ďalej ako 500m od ústredne mať rýchli a stabilný internet po telefónnom drôte.

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Ahoj @sadomaf,

1. Vektoring bude primárne nasadzovaný do lokalít, ktoré budú spúšťané na FTTC/FTTB (VDSL) riešení. Výnimku môžu tvoriť prípady, kedy by technicky nebolo možné vektoring nasadiť (napríklad nemožnosť rozdeliť káblový strom, tak aby mohol byť nasadený System Level Vectoring - 384 portov a podobne. Z doterajších plánov je najbližšia inštalácia v Prešove predpokladaná na rok 2017.

2. G. INP. ešte nebolo otestované a jeho nasadenie teda zatiaľ nie je možné

Prajem pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj,

vďaka za informáciu. Tajne som dúfal, že to bude tento rok, ale keďže som na FTTN riešení tak sa ma to ani na ten budúci veľmi nedotkne a ak áno tak sa to môže ešte zhoršiť.

Priznám sa nie celkom rozumiem tomu ako sa to bude dať spraviť len na FTTC/B keďže v jednom kábli v zemi sú linky čo majú 150m, ale aj 2km a ak správne rozumiem teórii vektoringu by mali byť zapojené do vektorovej skupiny aby bolo možné čo najlepšie potlačiť crosstalk. Jedine, že dlhšie linky budú regulované cez DSM (DLM) čo spôsobí, že tým čo bývajú ďalej od ústredne sa zníži rýchlosť prenosu prípadne zvýši interleaving depth v prípade, že sa na linke vyskytne šum (sused režúci drevo el. pílou). 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Zdravím,

chcem tiež otvoriť tému ako to vyzerá s vectoringom. Dnes som mal technika z Telekomu a povedal, že linka na ADSL2+ fajn, posielam nižšie a snažil sa riešiť aj VDSL30 (systém umožňoval len 8cku).. pritom by linka 30tku asi zvládla.. max ADSL2+ uvádzalo 25000. Jedná sa o ústredňu na Jazdeckej, Prešov.. údajne by mal pomôcť vectoring a ešte tu nie je nasadený.. Okruh má asi 920 metrov. Nejaké plány?

Každopádne chválim technika za ochotu!

Downstream Upstream
Rate (Kbps): 18398 kbps 1150 kbps

SNR Margin (dB): 11.4 9.6
Attenuation (dB): 6.9 9.5

Ďakujem

Editoval kisty.jan

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz