Dostupnost Internetu

Otázka

• 0

Dobrý deň,

na mojej adrese čo je Šarišské Michaľany SNP 250/15 nie je dostupnosť z dôsledku ,že dom ja postavený skôr a nie je tam prípojka po niekoľkých emailoch sa mi podarilo uspieť a prípojku by bolo možné spraviť ale problém je v tom ,že mi bolo povedané ,že od pošty som vzdialený 1km čo ale nie je pravda keďže hneď na vedľajšej ulici sa nachádza pošta a pokiaľ viem je tam aj ústredňa. Po kábloch je táto vzdialenosť myslím max 600m. Bolo mi povedané(len mailom) ,že max rýchlosť by bola možná len 4/0.5 no ale keď zadám adresu susedov tak tam hneď vybehne 10/1 a o jeden dom nižšie dokonca 80/8 ,no káble sú pravdepodobne ťahané z 1 stĺpa ktorý mám presne pred domom ,tak logicky by som mal mať aj ja možnosť 80/8.  Mal niekto takúto skúsenosť ?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Ahoj @Nark1
No nie je to vždy pravda, že keď vedie kábel popred dom, tak to pôjde. Bavíme sa ale o VDSL? lebo 4/0,5 je málo. 
Ak sa to nevyrieši, odporúčal by som príplatok 5/0,5 alebo 10/1 na ADSL a počkať si na optiku alebo vylepšenie VDSLka, aj keď to je asi malá záplata na konkrétnu situáciu. 
Dúfam že sa ti to podarí vyriešiť k tvojej spokojnosti. 
Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Matej To chápem ,že keď kábel ide pred dom tak to automaticky musí isť , ale ako som písal o jeden dom ďalej už je možnosť 80/8 a on má ťahaný kábel presne z toho stĺpa ktorý je pred mojim domom takže síce jeho dom je ďalej(bližšie k ústredni) ale kábel je ťahaný z úrovne môjho domu tak preto nerozumiem prečo tá možnosť 4/0.5 ale najlepšie by asi bol príchod technika a jeho vyjadrenie a áno jedna sa o VDSL internet. ADSL 10/1 to je nevyhovujúce keďže u nás sa pripája viac používateľov na internet nevystačovalo by to . Mám momentálne lokálneho poskytovateľa ale sú to len problémy časte výpadky internetu kolísanie rýchlosti. ti. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar