Otázka

• 0

Dobrý deň, mám chytrí balík v ktorom mám VDSL 50/5. Moja otázka znie: Je tento internet obmedzený na 300GB stiahnutých za mesiac ? Pretože v sekcii FAQ je to písané že áno, lenže všade na web stránke píšete, že je to bez obmedzenia. 

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

42 odpovedí na túto otázku

• 0

Ano je tam FUP 300Gb ale je neobmedzeny, teda ked prekrocis 300Gb tak ta nevypnu len znizia rychlost 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Tak tam budem musieť volať, pretože pri podpisovaní ma na FUP neupozornili.

Editoval FilipKAA

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a kedy si podpisoval zmluvu? lebo este do konca minuleho roka na VDSL FUP nebolo, mozno preto ta neupozornili 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Je tento internet obmedzený na 300GB stiahnutých za mesiac ? Pretože v sekcii FAQ je to písané že áno, lenže všade na web stránke píšete, že je to bez obmedzenia. 

Ďakujem

Ahoj, tento internet je neobmedzený ALE po prenesení 300 GB sa tvoja rýchlosť z 50/5Mbit/s spomalí na 0,2/0,1Mbit/s.
Od novej zmluvy má zákazník možnosť bez pokuty odstúpiť  1 mesiac odo dňa platnosti novej zmluvy. Žiaľ FUP sa uplatňuje od 1.1.2016 takže možnosť odstúpiť od zmluvy bez pokuty bola len do konca januára. 
Ak si uzatvoril zmluvu v tomto roku a neupozornili ťa na FUP, resp. nie je v zmluve uvedené nič o FUP a nie si s tým spokojný, odporúčam ti vymáhať svoje právo odstúpiť od zmluvy, možno prípadne podniknúť iné právne kroky. 
Daj si však pozor, dnes už väčšina operátorov zavádza FUP. Možno ešte prechod na optiku od telekomu, tam sa FUP neuplatňuje. 

Pre väčšinu používateľov však FUP 300GB stačí. Možno ani vás nebude obmedzovať, priebežnú spotrebu dát na vaše DSL linke si môžte skontrolovať  na tomto linku.

Editoval Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý den podla mňa by sa mal FUP zrušiť pretože na internet napíšu neobmedzený ale pritom len klamú zákazníka  tým že tam napíšu neobmedzený ! .... a to mám ako čakať ďalších 10 rokov ak nie viac kým do mojej dediny natiahnú optiku ?!  A to ešte asi preháňam pretože tu možno ani nikdy nebude !

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

internet je neobmedzeny, neplatis viac ked minies 300 GB 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Musís si precitat co podpisujes.  Alebo je neobmedzeny lebo na nom mozes byt neobmedzene dlho? za cias DialUp-u ked sa pripojenie pocitalao na minuty by bol toto neobmedzeny :D uprimne 300/mesiac - 10/den to mi pripada ako ferove mnozstvo dat. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

10GB na den,rozhodne nie je ferove mnozstvo :D
V dnesnej dobe FullHD/4K videi,smart telefonov/televizoro,hracich konzol....

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak určite sa to dá vyčerpať. Netflix, YouTube, Steam a mas po internete. Na druhej strane si napojeny na sieť ktorá má určite limity. Zobral by si radšej 2mbps s tým že ti zaručene pôjde táto rýchlosť a nebudeš mať žiadny dátový limit? Alebo to čo máš teraz?

Súhlasím s tým že internet by sa nemal nazývať neobmedzený keď tam máš 300giga a potom sa už prakticky nedá používať ale toto sa už riešilo strašne veľa krát a jednoducho musíš vedieť čo podpisujes a na zmluvach majú všetko.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

vdaka bohu za optiku kde FUP nie je :D ja by som to 300 dal aspon na 500

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Tataracik mam optiku, taze to neriesim :) 

ale teraz mensi kedze som menej doma, inak ja pozeram vela youtube /najvyssia kvalita/, stahujem veci, posielam a podobne + u mna doma su pripojene 3 zariadenia naraz co robia vacsinou to iste 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a doplnim - kedze som teraz menej doma - na mobilne data sa radsej nepytaj :D predminuly mesiac som mal 13 giga /ale to je moj rekord/  , inak mam vacsinou okolo 6 - 7 , mne data zerie hlavne deezer + casto pozeram youtube a magio go   

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja mam tiez optiku ale obcas zo zvedavosti kuknem vo fakture kolko sme stiahli a  za posledny rok sme mali len raz cez 300giga. tak ma zaujimalo na akych cislach sa tu ludia pohybuju.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dozaista netreba riešiť FUP - ono je to slovná hračka, že je to neobmedzený internet, ale podľa môjho názoru 300 GB je dostačujúce.

Raz bol niekde článok, že niekto potiahol v Telekome 800 väčšinou asi na P2P, ale to je už cca 10 rokov dozadu.

Ja mávam asi takto a to chovám ešte redakciu 

OBJEM.PNG

Editoval Ján Števonka hotspaces

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

aj ja si koniec koncov myslim ze 300 GB je pre bezneho cloveka postacujuce, pokial fakt nemas rodinu kde kazdy surfuje.

Ja som napr doma vacsinou len vecer a internet sa cez den u nas velmi nevyuziva taze teraz mam okolo 250 +- 

ale boli casy kedy to bolo aj viac :) ale to som bol podstatne viac doma  

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tak ja som zrejme dolný extrém, ale za 3 roky ADSL som nemal viac ako 100GB, priemer okolo 60GB.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a aky ADSL mas? lebo keby som mal ja ADSL tiez by ma nebavilo napr stahovat 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

XLko, ale "zálohovanie" internetu nechávam na mladšie ročníky na internátoch FEI,FII,FRI a podobne :-D. Keď dačo treba si stiahnem

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja mam tiez XL - ale optiku , preto si mozem dovolit vyskakovat :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

kvôli sťahovaniu čert to ber, na občasný  home office by sa zišlo aspoň VDSL XL. S tým megovým uploadom je to boj

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

verim , a neskusal si zadat podnet na zlepsenie pokrytia? ci nebude u teba vdsl? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

po piatom raze som prestal počítať... VDSL karty v ústredni sú(kolega robil technika a bol tam n krát).

Najbližšie domy sú 400m, ja som 1km. Naviac ústredňa je pre 3 dediny(kapacita-hoci optika nemá takmer limit :)). Pokiaľ nebude mSAN v strede dediny tak nebude ani VDSL, nikdy.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

A  co  ti  pomoze  dat   podnet.  V  telekome  sa  na  nich  akurat tak  dobre  zabavaju  a  kaslu na ne.  Tie  ich  100  rocne  hnile  kable  budu pouzivat   aj  o  dalsich  100 rokov.   A   potom  ti    ich  velice   odborný  technik povie  a  co  chcete   ked vam  to nabuduce vypadne   ani   nevoljte  na   technicku podporu je to  zbytočne.  Ale  hlavne ze   sa chvália  ako invetuju  do siete. Keby   im stat  nevybudoval  siet  tak  nemaju  nic.   

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

za mna mozem povedat, ze kolegovi ktory dostupnost nemal a zadal podnet nakoniec internet zriadili, viac ludi napisalo podnet a oni sa vyjadrili, ze bude prebiehat rozsirovanie aj k nim, takze asi to ma zmysel 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.