Vysoký ping

Otázka

• 0

Dobrý deň,

Keď hrám nejaku hru tak sa mi postupne zvyšuje ping, a táto online hra sa s pingom 600+ nedá hrať.

Ďakujem ze odpoveď.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

3 odpovede na túto otázku

• 0

Pridal (editované)

@Teodor10001 

Ahoj,
Ping dosť závisí aj od kvality wifi (ak si pripojený cez wifi) a počtu pripojených zariadení. 

Ak chceš problém riešiť sám a si trocha skúsenejší používateľ, tak tu je pár rád odo mňa:

• Skús poodpájať všetky zariadenia (mobily, notebooky, PC, magio TV). Pripoj sa len cez jedno zariadenie a vykonaj test cez speedtest.net. 

• Ak je vysoký ping aj po odpojení ostatných zariadení, tak cez prehliadač skontroluj v routri hodnoty: Noise Margin (malo by byť zhruba 15dB+ /čím viac tým lepšie/) a Line Attenuation (to by malo byť zas pod 40dB, tu platí, čím menšia hodnota, tým lepšie) ak máš Margin menší ako 15 dB alebo Attenuation väčší ako 40 dB, problém je na linke a vyriešia ti to na 0800 123 777.

• Ak máš dobrý Margin a Attenuation, skús reset routru cez prehliadač (naloguj sa do routru a tam by malo byť medzi nastaveniami možnosť reboot resp. reset). Tento reboot by mal trvať do 5 minút.

• Ak ani to nepomôže, skús manuálny reset (priamo na routri by malo byť tlačidlo reset, vopchaj doňho špáradlo a podrž cca 10 sekúnd). Tento reset však môže trvať aj hodinu. 

• Ja som mal posledné dni tiež vysoký ping, cez speedtest.net mi vychádzal okolo 300-500ms. Pomohlo spomínané manuálne resetovanie routru... router sa mi reštartoval do nejakých 15 minút.. potom ešte nešiel chvíľu internet, resp. šiel s občasnými výpadkami. Stále som mal vysoký ping, no teraz, po troch hodinách od resetu sa vrátil ping do normálu, cca 30-50ms. Vystúpal tým aj download a upload.

Ak ti ale nepomôže ani reset routru, určite volaj spomínané číslo 0800 123 777. Tam ti už poradia čo ďalej.

Editoval Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Teodor10001 

Si pripojeny cez wifi alebo kabel?

sprav si test na speedteste a tam ti ukaze vsetko co potrebujes. Skus si dat do vyhladavac ,,ping,, ja som to tu viac krat uz riesil, mozno ti nieco z toho pomoze.

ak  mas pochybnosti o svojom internete zavolaj na 0800123777 a oni ti preveria pripojenie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Teodor10001,

odpoveď od @Matej som označil ako riešenie. Môže tak pomôcť aj ostatným s rovnakou otázkou ako si mal Ty.

V budúcnosti tak môžeš pokojne spraviť aj Ty, ak Ti niektorá z odpovedí pomôže :)

Prajem pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.