Magio go IOS podpora Google Cast (Chromecast)

Otázka

• 0

Dobry den chcel by som poprosit o implementaciu podpory prehravania pre toto zariadenie ak je to mozne. Konkurencny provider to uz pridal. Jedna sa mi o moznost prehravania  z ios na tv s google castom. Dakujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

16 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @mafiaa,

magio Go box je už v predaji :)

Aké programy ponúka?
Základný variant:  Jednotka, Dvojka, Markíza, Doma, Dajto, TV JOJ, Plus, TA3, Wau, ČT 1, ČT 2 a ČT 24.

Rozšírený variant: Jednotka, Dvojka, Markíza, Doma, Dajto, TV JOJ, Plus, TA3, Wau, ČT 1, ČT 2, ČT 24, Digi Sport 1, Digi Sport 2, Digi Sport 3, Digi Sport 4, Eurosport 1, Eurosport 2, Sport 1, Sport 2, Nova Sport 1, Ťuki, Jim Jam, Nickelodeon, Minimax, Disney Channel, Megamax, Duck TV, FilmBox, FilmBox Plus, AXN, AXN White, AXN Black, Film Europe, JOJ Cinema, AMC, Comedy Central, CS Mini/CS Film, Viasat History, Viasat Nature, Viasat Explorer, Discovery Channel, Discovery ID Xtra, Animal Planet, Travel Channel, TLC, TV Paprika, Spektrum,  Spektrum Home a Duna.

Magio GO TV Box je dostupný za jednorazový poplatok 69,99 eura alebo za mesačný poplatok v hardvérovej ponuke Chytrého balíka: ak si zákazník vyberie akúkoľvek pevnú službu alebo ich kombináciu v rámci Chytrého balíka, môže si vziať Magio GO TV Box za jednorazový poplatok jedno euro a mesačný doplatok 3 eurá.

Magio GO TV Box je doplnková služba. Nemá nahradiť IPTV, ani satelitnú televíziu – tie majú vďaka svojim technickým špecifikám svoje výhody a ponúkajú hlavne najvyššiu kvalitu obrazu a služieb, prakticky neobmedzené nahrávky na HDD a ďalšie výhody. Nový box na druhej strane ponúka napríklad mobilitu a funguje aj mimo siete Telekomu. Hodí sa napríklad na časté prenášanie, alebo ako riešenie pre ďalšie televízory v domácnosti. Rozdiel medzi štandardnou Magio televíziou a Magio GO TV Boxom je jednoducho rozdiel medzi IPTV a OTT platformou. Kanály su komprimované štandardom H.264 a box podporuje aj kodek H.265 a rozlíšenie 4K. Bitrate kanálov sa pohybuje rovnako ako pri Magio GO od 250 Kbps pri najnižšej kvalite po 2,6 Mbps pri najvyššej kvalite, kvalita obrazu sa nastavuje automaticky podľa dostupnej rýchlosti pripojenia a je možné ju zmeniť aj manuálne v nastaveniach boxu. 

Technická špecifikácia
Pripojenie: cez WiFi alebo kábel (ethernet - RJ45)
Výstup: USB 2.0, AV Out
Rozmery boxu: 100 x 100 x 20 mm
Obsah balenia:
Magio GO TV Box
Externý adaptér (12V, 1A)
Diaľkový ovládač vrátane AAA batérii
HDMI kábel 1.4

Pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @conkast

ďakujeme za Tvoj podnet. Nakoľko nám záleží na vzťahu s našimi zákazníkmi, bude aj do budúcna v našom záujme prinášať zákazníkom riešenia, ktoré im uľahčia život a prinesú mnohé výhody.

Prajem pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň.

1. Ako to vyzerá s podporou streamovania cez Chromecast a Apple TV?  Dosť ho využívam u konkurencie, ale programová ponuka mi viac vyhovuje pri Magiu. Ak podpora zatiaľ nie je, plánuje sa v blízkej budúcnosti?

2. Je v pláne zaradenie HD staníc do Magio Go? Ak áno, bude to v blízkej dobe, alebo v "nedohľadne" :)

Ďakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Tomáš Ledényi,

1. pripravujeme jednoduché riešenie pre zákazníkov s Magio Go - ide o malý prenosný Magio Go BOX, ktorý si zákazník pripojí k TV a internetu a môže tak sledovať živé vysielanie či nahrávky v rámci svojho Magio Go účtu v podstate kdekoľvek (kde je internet).Box bude za jednorázový poplatok. 

2. áno, plánujeme :) 

Pekný deň

Matej 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za odpoved.

1. Magio Go Box bude určite zaujímavé riešenie pre ľudí, ktorí nemajú Chromecast alebo Apple TV, ale pre ich majitelov je to zbytočné zariadenie navyše.
Načo mať jednorazovú krabičku, ked už vlastním univerzálnu ktorá elegantne rieši streamovanie do TV. Samozrejme bude záležať aj na výške jednorazového poplatku, ale aj keby bol malý, aj tak je to trochu "plávanie proti prúdu" nepodporovať dve najrozšírenejšie cast platformy a namiesto toho priniesť vlastné riešenie.

2. To je super. Som zvedavý na kvalitu, lebo kvalita SD programov nebola na PC na jar, ked mi koncila viazanost, velmi dobrá.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dakujem za odpoved.

1. Magio Go Box bude určite zaujímavé riešenie pre ľudí, ktorí nemajú Chromecast alebo Apple TV, ale pre ich majitelov je to zbytočné zariadenie navyše.
Načo mať jednorazovú krabičku, ked už vlastním univerzálnu ktorá elegantne rieši streamovanie do TV. Samozrejme bude záležať aj na výške jednorazového poplatku, ale aj keby bol malý, aj tak je to trochu "plávanie proti prúdu" nepodporovať dve najrozšírenejšie cast platformy a namiesto toho priniesť vlastné riešenie.

2. To je super. Som zvedavý na kvalitu, lebo kvalita SD programov nebola na PC na jar, ked mi koncila viazanost, velmi dobrá.

cena magio go boxu je tusim nejakych 69€,

ja vidim problem v univerzalnych krabickach v tom, ze moze byt problem v ich kompabilite a tympadom nefunkcnosti sluzby, po tychto poslednych peripetiach asi siahnem po magio go boxe, len dufam, ze bude fungovat na 100 percent

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Tomáš Ledényi,

1. pripravujeme jednoduché riešenie pre zákazníkov s Magio Go - ide o malý prenosný Magio Go BOX, ktorý si zákazník pripojí k TV a internetu a môže tak sledovať živé vysielanie či nahrávky v rámci svojho Magio Go účtu v podstate kdekoľvek (kde je internet).Box bude za jednorázový poplatok. 

2. áno, plánujeme :) 

Pekný deň

Matej 

Zdravim,

kedy je cca predpoklad zaciatku predaja Magio Go Boxu?

Dakujem

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @TomBa,

momentálne nemáme známy presný termín. Budem Vás informovať.

Pekný deň

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Matey

A planuje sa ci teda neplanuje podporovat aj Chromecast?

Pokial viem, tu podporu ma uz viacero poskytovatelov sluzby podobnej ako Magio Go.

Napriklad Smart TV, ktore maju AndroidTV maju Chromecast zabudovany v sebe, nepotrebuju ani to externe zariadenie. Nepredpokladam, ze uvolnite aplikaciu pre AndroidTV ci Tizen (v Samsungoch), ale aspon to castovanie by ste tam mohli dopracovat.

Magio GO BOX je sice fajn napad, ale kedze je to BOX, tak uz to nieje tak uplne "GO"..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @mafiaa,

momentálne nie. Ale posuniem to ďalej a v prípade zmeny Ťa budem informovať. Momentálne zbierame postrehy a dotazy od zákazníkov, tento už mám na zozname :) Ak máš ešte niečo, čo by si rád vylepšil / zmenil budem rád, ak to sem napíšeš 

Matej

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Matey

Postrehy a navrhy? Hm. No ja aktualne Magio GO nevyuzivam, som u konkurencie (jedna z mnou spominanych moznosti), ale chystam sa stat klientom Magia (hned ako bude mozne prejst na VDSL), preto som hladal, ze ci Magio GO podporuje Chromecast a zapojil sa sem (temu mi nasiel google).

Uz viem, ze v GO chyba HD vysielanie, to by ste mohli napravit. A s prichodom HD by sa hodila jedna vlastnost, ktoru som u spominanych sluzbach nenasiel - moznost si manualne nastavit maximalnu kvalitu streamu. Napriklad, je super, ze mam mobil s FullHD displayom a ze som na 4G, ktore ma velku rychlost, neznamena to ale, ze potrebujem na tych necelych 5 palcoch pustat Full HD. Preto by bola super moznost v nastaveniach obmedzit maximalnu kvalitu streamu.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

prve co ma napadlo ked som to videl ze je to android zariadenie na ktorom si nemozem spustit ani len youtube pripadne si zahrat hry... 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

hlavne ta maximalna kvalita spapa tolko dat, ze si clovek nabuduce dat pozor ci si ju niekedy este zapne

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ako je to zatiaľ s tým Chromecastom? Nič nové sa neplánuje?

spustenie kanálov v HD?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

chromecast pochybujem kedze maju go box a dalsie HD uz pisali, ze budu - nepovedali len kedy - tak snad coskoro

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

caute,

preco magio go prestane streamovat pri castovani obrazovky z androidu na chrome cast pri niektocyh programoch?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar