Pomalý VDSL Magio Internet XL

Otázka

• 0

Zdravím, mám nasledujúci problém. Nedávno sme si požiadali o prechod z ADSL na VDSL internet, teda o zvýšenie rýchlosti internetu na 50 Mb/s download a 5Mb/s upload, a tiež nedávno zvýšili download na 80Mb/s. Problém je v tom, že cez sieťový kábel je rýchlosť internetu v poriadku, tam sa drží okolo 70-71Mb/s. a upload v normále na 5-5.10Mb/s.  Ale cez Wi-Fi už to je iná vec. Ešte pred poruchou sa rýchlosť internetu cez Wi-Fi pripojenie držala na 20-30Mb/s. no po poruche spadla na 3-4Mb/s. a vyššie nepôjde. Pripomínam, že táto porucha sa objavila u viacerých užívateľov chytrého balíčka.  Volal som na technickú podporu, s nádejou vyriešiť tento problém. Poradili mi aby som zmenil kanál v pokročilých nastaveniach routera, zmenil som no nič sa tým nezmenilo, rýchlosť ostala rovnaká 3-4Mb/s.  Potom oni reštartovali router  z ústredne, problem sa dočasne vyriešil na pár hodín. No dnes keď som sa prebudil, zapol notebook otestoval rýchlosť internetu, znova sa to spomalilo.  Budem vďačný za všetky rady, aj pomoc tento problém čo najskôr vyriešiť. 

Ešte prikladám rýchlostné testy z dneška najprv cez Wi-Fi a potom cez kábel.

Bez názvu.png

Bez názvu2.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

tak je, pri takýchto abnormálnych spomaleniach väčšinou funguje reset routra (ale nie cez prehliadač) ale fyzicky, cez dierku, tlačítko na routri... v prípade dierky, strčiť špáradlo a držať stlačené až kým sa nevypne celý router, potom pustiť a počkať .. do 10 min by malo všetko nabehnúť ale do továrenských nastavení. V prípade tlačidla rovnaký postup ako so špáradlom, len s tým, že nie je potreba špáradlo ale podržať ten "čudlík". Ďalej stačí nakonfigurovať wifi podľa starých nastavení (alebo nanovo) a mali by ste frčať ďalej :)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dobrý deň. Pokiaľ si neviete rady s problémom, odporúčam zavolať ešte raz na linku technickej podpory 0800 123 777, prípadne napísať e-mail na adresu techgroup@telekom.sk .Môžme vylúčiť problém kábla (linky) nakoľko pri káblovom pripojení sú rýchlosti oveľa vyššie ako cez Wi-Fi. Každopádne, odporúčam kontaktovať technikov a nie je na škodu sa opýtať na možnosť opravy výjazdovým technikom (bezplatne).

Prajem pekný deň.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@Deathwingkedze nepisete aky router, ani typ ani ci je to vas alebo dodany poskytovatelom tazko nieco poradit. Predpokladam ze ste router restartoval aj sam (nato fakt nepotrebujete volat podporu), ked nie tak ho na chvilku vypnite a potom opet zapnite. Mozno by pomohlo ho resetnut do vyrobnych nastaveni a opet nakonfigurovat.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja myslím, že ide o ADB, poslednou dobou mi robí to isté, po reštarte to niekoľko hodín ide ok ale potom mu prepne a ide 10% rýchlosťou. Našťastie primárne mám wifi cez iný router, takže odporúčam použiť svoj wifi router.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mam podobny problem ale na optike XL ze po nejakom case mi padne rychlost s 300mb pod 100mb a musim restart routra

router mam tp link archer c2...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.