Wake up telekom

Otázka

• 0

Dobrý deň,

Niektorí ľudia cestujú z/do práce vyše hodiny busom a čo iné ako internet v mobile v súčasnosti im skráti a spríjemní dobu... Moja cesta  z Lozorna APP do Malaciek pokrýva slabý signál Gsm a občas naskočí Edge a v MA 3G/4G, z MA do Studienky je skoro žiadny G signál a v Studienke 3G, zo Studienky do Lakšárskej novej Vsi je rovnako slabý niekde žiadny signál G a v LnV aspoň polovičný signál G, z LnV do Borského Mikuláša je silný G a občas E signál a v BM 3G/4G z BM najbližšie nabehne 3G až v Senici....

Neviem ako si delíte medzi sebou vysielače alebo kto ich má kde postavené a tým myslím všetky konkurenčné siete (orange, o2...), ale nemohli by ste urobiť jednotné pokrytie aby neboli také rapídne rozdiely celkovo v signály?

Čo sa týka tohto podnetu na otázku tak len preto, že orange či o2 majú touto trasou skoro plný signál a bezproblémovo využívajú službu internet v mobile, u Vás teda telekom pri G či E je či bola aj ihličková tlačiareň v porovnaniu optickou rýchlosťou ako tieto dva signály.

Ak by sme boli inde ako na Slovensku, trebárs Amerika, tak by som Vás zažaloval za služby ktoré platím a nemôžem plne využívať! Konečne sa zobuďte a miesto skracovania času na nový mobil si dajte KONEČNE do poriadku Vaše pokrytie.

s Pozdravom nespokojný zákazník!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Ahoj Martin,  

každý operátor si stavia vlastnú sieť a snaží sa pokryť v prvom rade čo najväčšie množstvo populácie (t.j. tam kde zákazníci bývajú najčastejšie) a následne aj veľké množstvo územia, resp. najzaujímavejšie lokality (to je dôvod, prečo pokrývame ako prví najväčšie lyžiarske strediská). Na Slovensku zatiaľ nefunguje zdieľanie sietí, ale každý operátor sa snaží oblasti pokryť čo najlepšie, či už podľa bázy zákazníkov, vyťaženosti siete a ďalších parametrov.

Našou aktuálnou prioritou je pokrývanie ďalších oblastí 4G sieťou, ktorá by vyriešila aj Tvoju trasu. Výhoda 4G technológie na vidieku je v lepšom pokrytí vďaka nižšej frekvencii – t.j. jednou stanicou môžeme pokryť podstatne väčšie okolie ako kedysi pri 3G sietí, ktorá potrebovala hustejšiu výstavbu aj mimo miest. Na viacerých slovenských miestach sme prešli priamo z 2G siete na 4G, čo by mohol byť aj prípad tejto oblasti a Tvojej trasy. Na druhej strane si treba uvedomiť, že málo frekventované miesta majú nižšiu prioritu na pokrývanie ako väčšie a dostaneme sa k nim až neskôr. Ak budeme pokrývať okolie Malaciek, Studienky či Borského Mikuláša, budeme o tom určite informovať štandardným spôsobom.

A na záver porovnanie s Amerikou, ktoré si spomenul. Táto krajina je ešte náročnejšia na pokrývanie ako Slovensko a našiel by si na nej podstatne väčšie množstvo miest bez pokrytia. A máloktorý operátor sa pustí do pokrývania celej cesty naprieč arizonskou púšťou alebo inými lokalitami, kde sa im sieť nikdy nezaplatí. Americký trh je v tomto smere ešte silnejšou reflexiou: v mestách je výborné pokrytie a prichádzajú technológie v premiére, ale odľahlé oblasti získavajú signál ešte ťažšie.

Prajem Ti pekný deň :)

Petrush.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Celkom s tou Amerikou nesuhlasim. Kedze v USA je bezne vyuzivat narodny roaming. S tou arizonskou sietou je to asi tak ze je pokryta dvoma alebo tromi sietami. Ktore vyuzivaju iny operatori formou narodneho roamingu alebo zdielanim siete v danej oblasti. Dalsou vecou je ze vysielace maju ovela vacsi vysielaci vykon a maju velmi vysoke stoziare bezne aj 100 metrov. To vesetko doplnuju mobily ktore maju vybornu antenu.  Jeden vysielac LTE alebo CDMA vie pokryt  radius 120 km pri externej antene. Pri GSM je to len "35 Km". To by ale vysielace na vydieku museli ist na maximalny vysielaci vykon a siet by musela byt poriadne postavena, vyladena, nakonfigurovana.  Co sa tyka LTE800 od Telekomu je to velmi slaba siet. Aj ked to funguje na pasme 800 MHz ma to velmi slaby signal a vysielaci vykon. Ja mam podobny problem ked cestujem.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.