VoWi-Fi na Slovensku? V Českej republike už beží...

Otázka

• 0

Chcel by som vedieť či a kedy bude služba VoWi-Fi dostupná aj na Slovensku - konkrétne ma zaujíma Telekom, keďže tam mám paušál.?
V mieste kde bývam a pracujem je príšerný signál a sprístupnenie tejto funcionality by nám tu veľmi pomohlo. Ani pevnú linku si tu nemôžeme 
"z techn. príčin" zriadiť. Nikde sa neviem dopátrať ani zmienky o tom na Slovensku..!
U susedov v Českej republike to už majú: https://www.t-mobile.cz/wi-fi-volani

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 1

S VoWiFi by sa ciastocne dal eliminovat stale nizsi prijem z volani. Dnes ma vacsina ludi smartfony aj s datami, a podla situacie, ci cez WiFi alebo rychle data vajbruje, skajpuje, voipuje, atd., cim obchadza svojho mobilneho operatora. Takze, cim skorej zavedie Telekom VoWiFi aj u nas, tym menej strati. Logika.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

To je teda škoda - naďalej tu budeme odpísaní, keďže signál je tu slabý, VoLTE tu nebude ani toľko. VoWifi by to vyriešil. Dúfal som, že keď to už bratia Česi zaviedli, že to bude v rámci jednej spoločnosti spustené aj u nás...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

LTE môj (a nielen môj) problém naozaj nevyrieši, lebo obyčajný signál tu je mizerný. WiFi majú ľudia dnes takmer v každej domácnosti - káblom, vzduchom, satelitom... WiFi pokryje miesta, kam sa bežný signál nedostane (suterény, budovy...). Ale to je vec priorít operátora, nie polemiky čo je prístupnejšie - je jasné, že kde nie je pokrytie obyčajným signálom, ťažko bude pokrytie LTE a iných podobných technológií. Ja s tým veľa nenarobím. Ak príde nejaký operátor s ponukou VoWifi, určite pôjdem tam - to je moja priorita, lebo realizovať každý hovor na 3-4krát dlho nevydržím - to je moja priorita v tejto oblasti. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Presne tak a navyše bez investície, lebo wifi má každý vo svojej réžii...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

Ahoj @stan2

technológiu VoWifi neplánujeme nasadiť, momentálne sa prioritne zameriavame na VoLTE, ktorú aktuálne testujeme v internom prostredí. Samozrejme technológie idú dopredu, čo nevylučuje, že sa budeme do budúcna zaoberať aj VoWifi. 

Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • -1

LTE pokrytie sa rozširuje, aktuálne máme pokryté 76,2% populácie, čo je údaj k 1.4.2016 . Možno to nerieši tvoj problém a táto informácie je pre teba nepodstatná, ale je to momentálne naša priorita.

S Českým T-mobilom sme sa spojili iba prednedávnom a je skoro hovoriť o zdieľaní týchto technológií. Ale je to len otázka času. 

Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar