Nestabilný optický internet

Otázka

• 0

Pridal (editované)

Dobrý deň,

mám problém s nestabilnými rýchlosťami, kde občas viem dať tých približne 37MB/s ale väčšinou neviem udržať viac ako tých 8MB/s. A ak mam zarátať ďalší problém je strácanie packetov. Najviac to pociťujem, keď sa rozprávam s kamarátmi cez program Discord, ktorý je alternatíva pre Skype alebo Teamspeak. Od začiatku Februára mám problém s vypadávaním zvuku, kde mne vypadne zvuk ale druhá strana ma stále počuje a jedine ako to môžem opraviť je sa odpojiť a znovu pripojiť. Najprv som si nebol istý čím to je tak som im tam písal na technickú podporu ale neskôr som tento program využíval na notebooku i mobile a i tam mi to občas vypadlo, takže hneď som zistil, že to nebolo mojím počítačom ale samotným internetom. 

Môžem sa láskavo opýtať čo to sa sakra deje? Veľmi ma to irituje, keď mi vypadne zvuk a musím kvôli internetu sa odpojiť a pripojiť. I počas písania tejto témy som sa rozprával s kamarátom a vypadlo to dvakrát za tých pár minút. Kvôli tomu musím jak pako sa pytať či ma počuje alebo nie. 

Vopred ďakujem za odpoveď.

A ak niekomu nedošlo tak mám 300/30Mbps optiku. 

Editoval Alcatrax

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

@Alcatrax urcite kontaktuj 0800 123 777 , premeraju ti to a preveria, kde moze byt problem. Radsej volaj ako pis mail 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Alcatrax

podarilo sa ti kontaktovať technickú podporu a vyriešiť tieto nedostatky ?

Ak nie, poprosím ťa, pošli mi do súkromnej správy tvoje telefónne číslo. 

Ďakujem 

Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zjavne v tom teda nie som sám... presne ako kolega 300/30Mb a od cca polovice februára neustále výpadky a hodnoty rýchlosti uploadu na hodnote 0,26 Mb/s... http://www.speedtest.net/my-result/5199228891 Rýchlosť downloadu je limitovaná routerom, ale upload bol ešte na začiatku februára normálne 30Mb... od cca polovice februára je to ale totálna katastrofa! 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

zjavne v tom teda nie som sám... presne ako kolega 300/30Mb a od cca polovice februára neustále výpadky a hodnoty rýchlosti uploadu na hodnote 0,26 Mb/s... http://www.speedtest.net/my-result/5199228891 Rýchlosť downloadu je limitovaná routerom, ale upload bol ešte na začiatku februára normálne 30Mb... od cca polovice februára je to ale totálna katastrofa! 

Upload mám v poriadku, len to neustále vypadávanie mi prekáža a neustálymi prepadmi downloadu, nie že by som si to ale všimol len pri prechádzaní internetom, no služby ako Steam, Origin, Discord, a pod., ktoré sú stále pripojené na internet je neskutočne iritujúce a pociťujem to tam niekoľkokrát denne. Predtým som mal internet od Swanu a tam boli tiež neustále problémy posledné 2 roky a to moja rodina bola ich zákazníkmi ešte dávno predtým ako odkúpili spoločnosť Extel, ktorá prevádzkovala v Košiciach. Ale tu? Tu nemám internet ani 4 mesiace poriadne a už v druhom mesiaci to začne robiť neplechu... Ja z celej rodiny používam internet najviac, nikto nesťahuje si filmy, hry alebo nerobí stream na Twitch, no to všetko ja robím. Som spokojný s rýchlosťami ale veľmi nespokojný s nestabilitou. Čo som si všimol, tak boli časy, kedy mi router limitoval sťahovanie ale väčšinou ide na maximum.

Len tak pre srándu som si zrobil test rýchlosti: http://www.speedtest.net/my-result/5199949782

Editoval Alcatrax

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar