Nepredlzenie zmluvy

Otázka

• 0

dobry den,mal by som 2 otazky:

1-ak nechcem uz sluzbu na dalsie 2 roky,musim to oznamit alebo ukoncit zmluvu? alebo mi prestane automaticky fungovat?

2-ak by som zrusil platnu zmluvu,napr.: o 3 mesiace skor,dostanem pokutu za tie tri mesiace alebo za celu dobu-tzn. za 2 roky?

dakujem za odpoved.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

6 odpovedí na túto otázku

• 0

Ahoj @marsor

ako píše @bu2ckland

1. služba sa automatický nezruší, o zrušenie je potrebne požiadať osobne alebo písomne. Uplatňuje sa jednomesačná výpovedná lehota, ktorá začína plynúť od prvého dňa nasledujúceho mesiaca. 

2. v prípade skoršieho ukončenia zmluvy sa uplatňuje degresívna/klesajúca zmluvná pokuta (iba za obdobie, ktoré ti chýba do skončenia viazanosti. Výšku si môžeš overiť cez chat na stránke, telefonický alebo osobne v Telekom centre)

3. viazanosť je 24 mesiacov ale cena je platná 30 mesiacov. Od 31. mesiaca sa ti začne účtovať klasická tarifná cena ( cca o 5€ vyššia)

@Warder, áno, v niektorých prípadoch sa stáva, kedy zákazníkovi sa faktúra zvýši, ale je to v prípade, že si zmení číslo a kolegovia, ktorý  sa snažia ho pred koncom viazanosti kontaktovať, nedovolajú sa mu, aby ho o tejto skutočnosti informovali. 

@marsor  z akého dôvodu máš záujem o zrušenie služby ? (cena, rýchlosť, nepotrebnosť)

Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@marsor 1. ukoncit zmluvu osobne na pobocke alebo pisomne

2. mas mesacnu vypovednu lehotu

3.je klesajuca 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

a keby som s tym nic nerobil,sluzba by mi isla z mesiaca na mesiac dokedy by som platil fakuru?

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ano. Ak s tym nic nespravis, tak sa nic nestane. Sa mi zda, ze este pol roka po skonceni viazanosti mas akciovu cenu, no potom uz budes platit plnu cenu za sluzbu. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

marsor ak ty mozem doporucit tak urcite ukonci zmluvu vypovedou, pretoze ked tak nespravis internet ty pojde nadalej ale budes za nejaky cas velmi nemilo prekvapeny vyskou faktury ;-)

Editoval Warder

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

bu2ckland,Warder,T..Lubos,dik za rady a ochotu....T.Lubos ano dovod je rychlost.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.