ZTE speedport entry 2i

Otázka

• 0

Potreboval by som poradiť ohľadom nastavenia.

Po prechode na vdsl a zmene routra sa mi nechce automatycky pripájať medialne centrum na internet ,presnejšie povedané jedna aplikácia ktorá nemá nepretržitú komunikáciu so serverom.Jedná sa iba o kódové zápisy.Aplikacia sa pripojí  až  keď  jej dám zmerať odozvu na server a po nejakom čase  ju zas odpoji.

Tvári sa to ako keby router odpajal od internetu neaktívnych klientov.

Ďakujem za rady a nápady. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

16 odpovedí na túto otázku

• 1

Ahoj @nitrosvk

podľa daných informácií ti skúsim pomôcť no neviem či to chápem správne...

Nastav port forvarding na konkrétny port, ktorý využíva aplikácia a nasmeruj ho na LAN IP adresu na ktorej sa nachádza to zariadenie ( musí byť statická/pevná) , prípadne zapni funkciu UPnP čo je automatické otváranie portov z LAN v admin rozhraní wifiroutra. 

Dúfam, že ti to pomôže, ak nie tak určite kontaktuj portál www.pojdeto.sk , tam ti určite pomôžu.

Daj vedieť aké riešenie pomohlo. 

Prajem pekný deň

Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@nitrosvk odporucam ti kontaktovat 0800 123 777 , ide o novy router, aspon ja s nim nemam skusenosti 

potom daj pls vediet, co si vyriesil 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kontaktoval som.Nevedia poradiť 

Musim skúsiť zistiť aký port využíva to moje centrum a skusim to pretunelovat B|

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ďakujem za radu.Upnp je prvá vec ktoru povoľujem v každom novom routry no v tomto prípade to nič  nerieši keďže server na ktorý sa pripájam neni na lan sieti.

A to forwardovanie chcem poriešiť  ,tiež ma to napadlo len musim sa nejako dopátrať  k portu ktorý mi využíva ten klient v tom multimediálnom centre,len to neni tak jednoduché keďže to nebeží na linuxe ani na win,ma to nejaký vlastný rom.Asik oslovím výrobcu . Poprípade ak by si vedel poradit ako ho odsledovať ,ten port :D

Ahoj @nitrosvk

podľa daných informácií ti skúsim pomôcť no neviem či to chápem správne...

Nastav port forvarding na konkrétny port, ktorý využíva aplikácia a nasmeruj ho na LAN IP adresu na ktorej sa nachádza to zariadenie ( musí byť statická/pevná) , prípadne zapni funkciu UPnP čo je automatické otváranie portov z LAN v admin rozhraní wifiroutra. 

Dúfam, že ti to pomôže, ak nie tak určite kontaktuj portál www.pojdeto.sk , tam ti určite pomôžu.

Daj vedieť aké riešenie pomohlo. 

Prajem pekný deň

Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Kontaktoval som.Nevedia poradiť 

potom uz asi len to pojdeto.sk

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

HOME -> FIREVAL -> Port Forwarding -> Create New Item ->

Name <- popis (10 znakov)

Protocol <- TCP And UDP

WAN Connection <- HSI-PTM

WAN Host IP Range <- 0.0.0.0 - 0.0.0.0

MAC Mapping <- On (ale kludne aj Off - vtedy sa vezadava MAC sietoveho adapteru)

LAN Host MAC Address <- MAC sietoveho adapteru

WAN Port Range <- cislo porto - (cislo portu+1)

LAN Host Port Range <- cislo portu - (toto cislo doplni router automaticky)

Funkcnost preverte softom PFPortChecker ( http://portforward.com/help/portcheck.htm ).

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vie mi niekto poradit ako dokazem uplne vypnut firewall ? Pretoze tiez mam problemy s jednym pirtom a ked aj dam do vynimiek tak aj tak mi firewall zablokuje 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdravim Vas,

Mam presne taky problem ako napisal v prvom prispevku nitrosvk.

Vyriesili ste prosim niekdo? uz naozaj nemam na to nervy....:(

Dakujem naozaj za kazdu radu!!!!

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mne sa to nepodarilo poriešiť . Nepomohlo ani smerovanie portov. Keď sa mi to podarilo ako tak odstrániť fungovalo to vždy len do reštartu alebo výpadku prúdu. Som znechutený z tohoto zariadenia. Telekom by sa mal spamätať aké zariadenia poskytuje. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

mne sa to nepodarilo poriešiť . Nepomohlo ani smerovanie portov. Keď sa mi to podarilo ako tak odstrániť fungovalo to vždy len do reštartu alebo výpadku prúdu. Som znechutený z tohoto zariadenia. Telekom by sa mal spamätať aké zariadenia poskytuje. 

Dal som si zaviest VDSL internet lebo potrebujem mat FTP server. Dostal som tento srot z Telekomu, po nastaveni NAT-u a povoleni portov na strane LAN zariadenia su porty stale CLOSED. Mam za sebou konfiguraciu x-routrov, nakolko je to moja praca ako admina a nikdy som s NATom nemal problem. Volam do Telekomu oni nie su technici a nic nevedia ze mam zavolat na Pojdeto. OK volam tymto "majstrom", ze oni neregistruju ziadne problemy s NATovanim na tomto zariadeni a co oni necitaju toto FORUM??? Tu je hned niekolko staznosti s NATovanim na tomto "super" ZTE zariadeni. Vraj ze za 9.99€ mi to skontroluju,tak to uz bol uplny vrchol!!! Sa spamatajte v TELEKOME. Nic platit nebudem to je otazka 60 sekund to skontrolovat to je jedna vec a druha zial nie som iba uzivatel ktory ani netusi co robi...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Zdar,

sice je toto uz starsi dotaz, ale narazil som nanho pri hladani informacii ohladne ZTE, a neda mi to neodpovedat. Ako uz bolo zmienovane, tak je treba pracovat aj s manualom a najst si v nom blizsie informacie: https://www.cosmote.gr/fixed/documents/10280/87751345/Speedport_Entry_2i_Maintenance_Management_EN_v_2_1.pdf/e5aa9ed9-8e66-4d3b-8283-b79d67e0ded9

Za prve co sa tyka udrzatelnosti otvoreneho portu smerom z interneto do lokalnej siete, tak na to sluzi trigger port funkcia (najdi si v manualy k routru). Skusil by som sa pohrat prave s touto funkciou. Inak info okolo "trigger" portov sa da aj vygooglit... napriklad: https://cs.wikipedia.org/wiki/Port_triggering

Za druhe je otazne to, ci sa VDSL router pravidelne neodpaja alebo ci z ineho dovodu pravidelne neobmiena vonkajsiu IP adresu. To by mohlo mat za nasledok odpajanie "portov". Na normalnych routroch sa da bezne nastavit, ako dlho bude otvorena "session" (pripojenie k vzdialenemu serveru) co bude udrziavat router laicky povedane az do vyprsania urcite doby platnosti. Nevidim iny dovod, preco by nemal fungovat standardne nastaveny zakaldny Port Forwarding. Ved pre boha ziveho na to on sluzi. Vsetky nastavene WAN porty posiela aj dalej, na konkretnu IP adresu a konkret port aj v LAN (lokalnej) sieti. Jednoducho port forwarding fungovat musi a pricinu by som hladal skor niekde inde. Skoda, ze nevidim na to zariadenie, aby som chybu "diagnostikoval" :P no problem podla mna nebude v samotnom zariadeni. Praveze naopak toto zariadenie je oprosti povodne pouzivanemu ADB vychvalovane do nebies.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dík za radu.Toto všetko som už dávno vyskúšal no nepomohlo nič iba ak tak minimálne.Nakoniec som zakúpil  asus dsl ac 52u a vsetko ide ako má. Sice som sa vytrapil kým som to vdsl rozbehal ale oproti tomu zte je to nebe a dudy dokonca sa mi zdá že to teraz lepšie využíva aj moju dostupnu šírku pásma vdsl.Ale dík za radu 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem, možno je chyba vo mne, ale mne to funguje (podľa horeuvedeného návodu) už viac než rok. A bez problémov...

Editoval Marwell

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Neviem, možno je chyba vo mne, ale mne to funguje (podľa horeuvedeného návodu) už viac než rok. A bez problémov...

HOME -> FIREVAL -> Port Forwarding -> Create New Item ->

Name <- popis (10 znakov)

Protocol <- TCP And UDP

WAN Connection <- HSI-PTM

WAN Host IP Range <- 0.0.0.0 - 0.0.0.0

MAC Mapping <- On (ale kludne aj Off - vtedy sa vezadava MAC sietoveho adapteru)

LAN Host MAC Address <- MAC sietoveho adapteru

WAN Port Range <- cislo porto - (cislo portu+1)

LAN Host Port Range <- cislo portu - (toto cislo doplni router automaticky)

Funkcnost preverte softom PFPortChecker ( http://portforward.com/help/portcheck.htm ).

Port mám otvovený pre uTorrent a ide to v pohode.

Editoval Marwell

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.