Magio SAT otázky pred prechodom z MagioTV DSL

Otázka

• 0

Chcel by som sa opýtať niekoho kto mal MagioTV cez DSL a teraz má MagioSAT. Aký je rozdiel v kvalite signálu (bitrate) pri programoch SD/HD ? Viem, že väčšina je DVB/S2.

Je to lepšie ako pri DSL, porovnateľné, horšie ?

Ešte otázka k STB s podporou HDD, môžem tam pripojiť hocijaký USB HDD 500GB-1TB a nahrávanie bude fungovať ? Alebo radšej priplatiť za STB so vstavaným HDD ?

Dik za reakcie

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

13 odpovedí na túto otázku

• 0

@eM Kei 

ty sa pytas ci je SAT lepsie ako DSL? ... DSL

Pre porovnanie 

SAT  

Rozlisenie HD kanalov:1080i(1920x1080)x25fps

Rozlíšenie SD -> PAL : 720x576x25fps

DSL

SD

Rozlíšenie : 720x576 px (označenie 576i).

Pomer strán : 4:3 a 16:9, v závislosti od dodávateľa

Podpora WSS (Wide screen signaling) aj VII (Video Index

Information) : signalizácia zmeny pomeru strán obrazu vysielaného dodávateľom.

Niektoré TV sú fixné 16:9 (napr. CT) alebo 4:3 a niektoré sa prepínajú

Dátová velkosť streamu : 3 Mbit/s (napr 2750 je video a 2x128 je

audio)

HD

Rozlíšenie : 1920x1080 px (1080i).

Pomer strán : 16:9 fixný (vlastnosť HD vysielania)

Dátová velkosť streamu : Pre Magio DSL -> 6Mbit/s, pre OptikHD -> je to 10Mbit/s

A k tomu disku, disk ti bude fungovat akykolvek, len pozor na to, ze stb si ho naformatuje :) 

Editoval/-a bu2ckland
odpoveď sa páči : 2 osobám

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Dik ! Aký bitrate je pri SAT ?

Editoval/-a eM Kei

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pridal (editované)

Ahojte, prechadzam zo SAT na DSL kvoli archivu, kedze pani nevladzu (nevedia/nechcu) upravit firmware na SAT boxoch, ktore maju ethernet.

Mam ADSL pripojenie, internel 5/0,5 Mb/s ; VDSL je vraj mozne len minimalne - Mko - na vectoring si v KE asi pockame (ako na Godota).

Na routri je DSL pripojene na 11MBit/s (Down Speed - 11508000), ale ak zapnem na jednom boxe HD stream a na druhom SD stream, zvysny net mi ide max 1,6 Mbit/s downstream.

Podla eM Kei na inom vlakne: https://forum.telekom.sk/topic/1890-spomalenie-internetu-a-sekanie-tv/?do=findComment&comment=1965

na net ostava pasmo 5 Mbit/s, mne ale len pod 2.

Podla bu2ckland: HD stream 6Mbit/s + SD stream 3Mbit/s = 9 Mbit/s

Ak naozaj moja linka zvladne tych DSL 11Mbit/s, tak 11 - 9 = 2 Mbit/s , cize moja rychlost netu je adekvatna vypoctom.

Som prave v reklamacii a mal som taku naivnu predstavu, ze DSLko pripoja na napr. 16Mbit/s, aby sa tam vosiel HD+SD+net 5Mbit  a na net daju shaping.

@eM Kei naozaj ti ide net 5MBit/s pri zapnutom HD+SD streame? Pozries na routri aku mas fyzicku rychlost DSL - (Down Speed v Online Status)? Nereklamoval si, ze platis 10MBit?

@bu2ckland DSL streamy maju variabilny bitrate, alebo fixny HD - 6 ; SD - 3? Ak fixny, moze ist net na ADSL viac ako 2 MBit/s pri zapnutych streamoch? Ma niekto ADSL pripojene vyssou rychlostou ako 11MBit?

Dakujem

Editoval/-a janno
preklep

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@janno najlepsie bude ak si zavolas na 0800 123 777 a popytas sa tam, tam ti povedia presne info. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Linku mám nastavenú na DOWN ~ +- 15 000 Mbit

Potvrdzujem ak mám HD+SD ide 5Mbit.

S 1x HD ide 8Mbit teda oprava nie 7Mbit ako v príspevku.

S len 1x SD 10Mbit

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Downstream Att. niekedy 13db niekedy 13,5db - okolo 900m od ústredne.

Preveroval som či by vedeli pustiť 20 Mbit a veru vedeli. Len otázne že ak by pustili povedzme v routri a na ústredni Max 20 000+Mbit či by to pri zapnutom HD a SD šlo 20 - 6 - 3 = 11 Mbit

Doplatok 10€ je likvidačný, v Orange za to isté (čisto net 20/1) zaplatím 16,99€ samozrejme bez TV a bez Telefónu a bez istoty fungovania. Ak by som mal istotu že to v telekome pôjde tých 11 Mbit pri zapnutom HD a SD tak by som do toho šiel a podpísal aj na ďalšie 2 roky. Ale toto mi nikto nepotvrdí pokiaľ to na sebe neodskúšam.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@bu2ckland Volal mi technik a potvrdil, co mi nevedeli povedat na cisle 0800 123 777 a ani pri 2 spatnych volaniach pri rieseni reklamacie.

11MBit/s (moja DSL linka) - 6MBit/s (HD) - 3MBit/s (SD) = 2 MBit/s (zvysok, cize internet)

Cize mam velmi dobre utilizovanu 11MBit linku, pri ktorej dosahujem 1,6MBit/s net pri zapnutom HD+SD streame.

Rozmyslam teraz, co s tym, lebo rad by som mal tych 5MBit/s aj pri zapnutych boxoch (HD+SD) a technik neodporuca dvihnut rychlost DSL na 13MBit/s, lebo mozem ocakavat caste padanie linky.

O VDSL vectoringu technik nevedel, ale to by riesilo moju situaciu a dokonca by som mohol mat net normalnej rychlosti (nie 5Mbit)

@eM Kei Dakujem za cenne info

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Downstream Att. niekedy 13db niekedy 13,5db - okolo 900m od ústredne.

Preveroval som či by vedeli pustiť 20 Mbit a veru vedeli. Len otázne že ak by pustili povedzme v routri a na ústredni Max 20 000+Mbit či by to pri zapnutom HD a SD šlo 20 - 6 - 3 = 11 Mbit

Ja mam attenuation tiez postacujucu - 20dB, ale mam zly odstup signal sum (SNR) - 10dB, tiez som do 900m od ustredne.

Technik vravel, ze ADSL linku davaju na teoreticke maximum 16MBit/s, ale realne 13MBit/s, takze je celkom slusne, ze ty mas 15MBit.

Skusil si ziadat o VDSL? Ja som skusil, uvidime.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Moje údaje z Adb v prílohe. Rád by som mal VDSL avšak u nás nedostupné. Niekoľko krát som vkladal podnet na rozšírenie, vždy zamietavá odpoveď...

Screenshot_2016-04-21-21-20-49.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Škoda že v adb nemám snr, popravde hodnotu down14973 mám od začiatku pripojenia cca 2 roky 1 mesiac. Volal som vtedy na 777 že net mi ide len 8mbit down a 0,5mbit up. Takže up mi dali na 1mbit a down na uvedených 14973. Pritom tých 8mbit mi to šlo pri zapnutom Hd to som ešte netušil že nemám garant 10mbit aj pri zapnutom mágiu :-)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Podla mna mas SNR a to v polozkach Noise Margin a hodnoty mas dobre 13.6dB pri utlme 13.5dB v downstreame. Cize len sa im "nevladze" upgradnut ustrednu na VDSL. Musia asi viaceri v lokalite poziadat, aby sa im "oplatil" upgrade.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Vtipom je... Súčasný kolega robil kedysi technika v telekome a bol aj pár krát v našej ústredni v dedine a tipni si... VDSL karty tam boli už vtedy. Problém je moja vzdialenosť, mojich 900m je mimo 700m nie to ešte 550m. Pokiaľ neurobia dslam niekde v strede dediny čomu ozaj veľmi pochybujem tak na VDSL môžem zabudnúť. Adsl2+ by mi zrejme tých 20 dalo,  preverili mi to obchodníci aj s technikmi. V Auguste sa rozhodnem to budem v 28 mesiaci od podpisu zmluvy z 30tich kedy mi platí ballíková cena so zľavami.

Čomu fakt nechápem je že ak by som podpísal teraz tak za úplne rovnaké veci dám o 3€ viac. Už z logického hľadiska je rozumné počkať až do 30teho mesiaca.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar