výpadky aDSL internetu

Otázka

• 0

Zdravím, už dlhšiu dobu mám MAGIO internet aj z televíziou, služba bežala dlhý čas v pohode, sem tam síce sekol obraz, sem tam vypadol internet na pár sekúnd, ale to všetko bolo v pohode, pred dvoma mesiacmi ale začal internet vypadávať takmer pravidelne, čo je ale zaujímavé, počas výpadku internetu Magio televízia pripojená do toho istého routera funguje. Výpadok je náhodný a trvá okolo 5 minút. Včera popoludní a večer to vypadlo 4x. Mal som router Vigor, po nahlásení závady mi ho vymenili za ZTE II, a problém pretrváva, dokonca mám pocit že na novom routeri to robí častejšie. Počas výpadku sa na router nedá pripojiť, zostane neviditeľný aj v lokálnej sieti, vypadne aj WiFi, takže káble by som vylúčil,  ale MAGIO televízia počas výpadku funguje bez problémov. Od kolegov v práci som počul že s týmto problémom nie som jediný a aj oni majú s týmito výpadkami skúsenosti. Vedeli by ste mi niekto poradiť v čom môže byť problém, resp. čo to môže spôsobovať? Má ten router nejakú ochranu, resp. vypína porty pri nejakej špecifickej situácii alebo problém môže byť predsa len v LAN kábloch, či je na trase medzi mnou a providerom? Prosím poraďte.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

@Jerremy zhrniem to: IPTV ide stale, - problem je internet. Rovnaky prejav je ak ked by sa vymenil router - teda problem by nemal byt v routri. Je velmi malo pravdepodobne, ze rovnaky problem by sa prejavil u dvoch rozlicnych zariadeni. Ide o dost specificky problem. Mozno tam mas nejake rusenie, mozno je to fakt chyba v routri /uprimne pochybujem/

Tazko poivedat, preto zavolaj na 0800 123 777 - mozu ti vymenit router

Ak to ale nepomoze tak mas asi nieco v sieti, co tu rusi LAN/WLAN pripojenie

Urcite daj vediet ako a ci si to poriesil 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj, skús urobiť factory reset routra. Ostrým predmetom zatlač tlačítko v dierke na routry (reset) na 10s. Všetky zhasnú a následne preblyknú a začne synchronizácia. S routrom netreba robiť nič všetky nastavenia si stiahne sám. Trvá to cca 10 - 15min. Ak ti budú svietiť letky power, dsl a online tak si to odskúšaj. Dúfam, že som pomohol.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Mne to tiez stale pada niekedy staci ked ho vytiahnem z elekiky  tak to zasa ide a niekedy musim volat opakuje sa to pravidelne kaydy den

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Tak po dlhšej dobe sledovania internetu sa veci diali asi tak, že po tom ako som sem napísal prvý príspevok, neviem či náhoda alebo vyššia moc, internet šiel dosť dlhú dobu dobre, nevypadával, akurát sa objavovala situácia že raz za čas sa zhoršila odozva (ping okolo 2000 na minútku) potom sa to rozbehlo, internet nevypadol, router bol dostupný (pingnutelný) pri lagu bez problémov. Posledný týždeň sa ale výpadky vyskytli znova, jeden deň bolo aj 5-6 výpadkov, na druhý deň nič. Neviem čomu pripísať problémy, možno problémy s napájaním (v dome kde mám internet je trošku problematická elektrika) alebo je problém na strane routra resp. providera, fakt netuším. Najviac čo nechápem je že keď vypadne internet, nedostanem sa rozhranie routera, ping na router neprechádza ale magio ide bez problémov. Viem že je tam nastavená vyššia priorita na Magio ale prečo vypadnú len 2 porty to mi je záhadou...

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.