VDSL router

Otázka

• 0

Dneska mi prisiel VDSL router. Podla manuala som to správne nainstoval pripojil som cez wlan ale nemám internetové propojenie. Detaily o DSL mám v prilohách.

Moze to byt problémom ze VDSL router nepodporuje ADSL?

Untitled.jpg

Untitled2.jpg

Editoval gabriel95

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5 odpovedí na túto otázku

• 0

Neviem aký máte router ale predpokladám že ADB VV3212. Pokaiľ máte ADSL pripojenie, kábel by nemal byť pripojený do WLAN portu (na obrázku červený port) ako píšete ze ste zapojili ale do portu DSL (šedý port úplne vľavo). Skúste teda zapojiť váš kábel do portu DSL a  resetnúť zariadenie. (Kábel do portu WLAN má z jednej strany koncovku RJ11 a  z druhej širšiu RJ45)

Clipboard02.jpg

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

WLAN port? ja tam vidím WAN port, to môžeš takto skúšať celú 24 mesačnú viazanosť

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

zmiatol ma tvoj príspevok v ktorom pises o WLAN porte ktory tam samozrejme nie je. Myslel som, že máš kábel zastrčený vo WAN porte.
WAN - wide area network , 
WLAN - wireless local area network ,
Ak mas tento router co som tam dal a mas ADSL pripojenie tak pichni ten kabel do DLS - šedého portu úplne vľavo. (Pokiaľ si to mal predtým v tom červenom WAN porte.) ak nie tak prepáč možno som ťa zle pochopil.  Žiadne ďalšie kombinácie netreba skúšať :) ak to nepôjde problém by som hľadal inde. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

ja na obrazkoch vidim, ze sa spojil s dslamom cez adsl2+ rychlostou 6/0.5 ale nema spojenie lebo chyba autentifikacie, co moze byt zle zadane meno/heslo ale aj chyba na strane telekomu, ak teda boli nastavenia zadane podla navodu spravne.

P.S. Nie je tam niekde moznost vyberu ADSL/VDSL? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

@gabriel95 nemas nahodou ZTE Entri? ak je to VDSL, podporuje aj ADSL, tkaze ide na oboch technologicachj.

Ak si zapojies VDLS ZTE este pred tym ako sa ti zmeni na ustredni port na VDSL mozes mat problem s pripojenim. Orporucam teda zatial pouzivat povodny router kym sa ti to nevybavi u nich v systeme a potom si zapoj novy router 

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar