Zapojenie telekom produktov do siete

Otázka

• 0

Dobry den,

chcel by som sa spytat ci je mozne rozdelit a zapojit zariadenia (magio tv, pevna linka, internet) podla navrhu v prilohe.

Dakujem

zapojenie.png

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

9 odpovedí na túto otázku

• 1

@_gabriel_

nepojde to. Je to preto, lebo cez 1 zasuvku sa da vytacat len jedno pripojenie. Cize ty keby si tam zapojil dalsi modem tak by siel bud jeden alebo druhy

Mozes na modem 1 zapojit modem 2 cez lan port ak si chces vylepsit ,,signal,,

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

Dobry den,

chcel by som sa spytat ci je mozne rozdelit a zapojit zariadenia (magio tv, pevna linka, internet) podla navrhu v prilohe.

Dakujem

zapojenie.png

Ak sa nemýlim, tak ten splitter je tam zbytočný a tá rozdvojka RJ11 asi tiež, lebo asi ťažko sa dá v Telekome využiješ dva modemy, dá sa ten druhý modem využiť ako router. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

otázka je prečo chcete zapájať MODEM číslo2 ? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pýtam sa čo ho k tomu vedie zapojiť si doma 2 routre  a možno mu poskytnúť na základe toho trochu lepšiu odpoveď ako "nie nedá sa to" 
Lebo sa ten jeho konkrétny problém môže dať riešiť inak ako si na začiatku myslel.  Miloš ak viete presne čo s tým chce dosiahnuť, možno sa trafíte a uhádnete to alebo to viete a máte nejaké nadprirodzené schopnosti :D 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Pýtam sa čo ho k tomu vedie zapojiť si doma 2 routre  a možno mu poskytnúť na základe toho trochu lepšiu odpoveď ako "nie nedá sa to" 

ved som mu aj presne  napisal, preco sa to neda 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Lebo sa ten jeho konkrétny problém môže dať riešiť inak ako si na začiatku myslel.  Miloš ak viete presne čo s tým chce dosiahnuť, možno sa trafíte a uhádnete to alebo to viete a máte nejaké nadprirodzené schopnosti :D 

No nadprirodzené schopnosti nemám, ale z priloženej schémy sa dá ľahko usúdiť, prečo sa nato pýtal, žeby dvaja užívatelia na jednu zmluvu? Inak najjednoduchšie riešenie je tam dať druhý wifi router a prepojiť ho cez WAN port

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No nadprirodzené schopnosti nemám, ale z priloženej schémy sa dá ľahko usúdiť, prečo sa nato pýtal, žeby dvaja užívatelia na jednu zmluvu? Inak najjednoduchšie riešenie je tam dať druhý wifi router a prepojiť ho cez WAN port

a možno si myslí, že bude mať rýchlejší internet, vtedy mu nepmoze zapojit sidalsi router cez wan port lebo bude mat linku len jednu, nenapísal neviem. inak tie káble čo ťahajú do domov. aspon teda ja ked som mal dakedy DSL-ko tak kabel bol 4 zilovy.  na DSL potrebujes len 2. Teoreticky by sa tam 2 linky dali napojit. len by to museli zapojit aj na stlpe.  Suseda napajali tak ze prisiel chlapik a v polke medzi mojim domom a susedovim prerezali kabel na ktory som bol napojeny a dali tam nejaky splitter alebo len vyviedli 2 kable ku mne 2 k nemu a namotali  strasne vela elektrikarskej ciernej pasky :D podobne aj teraz na otike mam zapojene jedno vlakno ale do domu idu 2 vlakna. ked som sa pytal technika tak vravel ze ak by sa jedno "pokazilo" tak to maju takto osetrene. Cize prvotnu otazku na ktoru sa pytal gabriel by som uplne nezahadzoval kym nenapise co chce.  Ak chce teda zapojit 2 uzivatelov lebo napr. zije v dvojgeneracnom dome a chce aby mali obaja plnu rychlost mozno by som skusil riesit priamo niekde v predajni., info linke...  A potom nie zapojit splitter ale z jedneho toho 4 ziloveho kabla 2 zastrcky a mozno ziadat o nejaku vynimku lebo pokial viem tak sa da na jednu adresu len jedna pripoja zriadit.   

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok

Vytvor si účet alebo sa prihlás, ak chceš komentovať

Musíš byť členom, aby si mohol pridať komentár

Vytvoriť účet

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Registrácia nového účtu

Prihlásiť sa

Máš už účet? Prihlás sa tu.

Prihlásiť sa teraz

sidebar