Vigor 2700VGST - nefunkcnost LAN portov

Otázka

• 0

Zdravim problem som uz relativne vyriesil ale mozno niekomu pomoze riesenie popripade by ma zaujimalo co je stym routrom zle. Internet mi nefunogoval na PC uz dlhsiu dobu ale som ho nevyuzival pretoze som fungoval na wifine ta isla v pohode. 

Problem bol v tom ze ak som mal PC pripojeny na LAN1 tak mi neukazovalo nic ako keby tam ani nebol pripojeny kabel. Ak bol pripojeny z LAN2 tak siet naslo ale nefungoval cely internet a potom nesiel ani cez WiFi. 

Neviem preco nefunguje LAN1 port ale proste ak v nom nieje ziaden kabel tak nejde vobec internet (magio funguje vzdy), ak tam kabel je tak sa nanho neda nic pripojit (nemozem konfigurovat router).

Takze riesenie je take ze mam pripojeny kabel v LAN1 ktory je len na okrasu :D a potom mam z LAN2 pripojeny PC a tymto sposobom funguje vsetko. Viete mi niekto vysvetlit preco je to tak :D ?

Vigor 2700

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4 odpovede na túto otázku

• 0

Prve co by som spravil je, ze by som ho resetol do defaultnych (vyrobnich) nastaveni.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Reset do defaultnych nastaveni ma tiez napadol ako prvy ale tuto moznost som vylucil kedze nejde ten LAN1 port a nasledne po resete ak by stale nesiel tak by som bol ukamenovany celou rodinou ze nejde magio a net.

Ktomu problemu co som si myslel ze uz je vyrieseny tak zase to neni teraz idealne lebo internet momentalne ide aj na PC aj cez WiFi ale po case nemam presne odstopovane ale cca pol hodinka prestane fungovat WiFi (SSID vysiela ale neda sa na siet ani napojit). Po restarte routeru vsetko nabehne a funguje vsade ako ma (obcas sa stane ze nie ale ak ho restartnem 2.krat tak to ide).

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

No,možno to bude aj tým,že ten router sa chystá na dôchodok.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Na mojom starom vigore 2700vgst su lan porty 1 a 2 určené  na magio a su označené  modrou farbou a 3 a 4 na pripojenie pc označené  žltou  farbou 

Takto nejak to vypadá

Skus pc zapojiť  do portu 3 alebo 4

Zapojenie

Keď som omylom  zapojil pc do portu 1 alebo 3 internet nešiel  a ani správa routra.

Snáď  ti to pomôže. 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar