Rozšírenie wifi

Otázka

• 0

Neviete mi please poradiť, či je možné pripojiť druhý router do lan?

Ide o to že router WIGOR dodaný spoločnosťou telekom je na poschodí. Televízor je na prízemí. Z poschodia na prízemie je dotiahnutý LAN kábel. Lenže na prízemí nie je žiadny wifi signál.

Potreboval by som aj na prízemí mať WIFI. Je to možné vyriešiť tak že na prízemízapojím router do ktorého privediem LAN kablom signál z horného routra a následne z dolného routra budem mať rozšírený signál wifi na prízemí a vyvedený LAN kabel do magio boxu?

Ak je to možné aké nastavenia je potrebné urobiť? (Druhý router čo mám k dispozícii je D-Link N 300)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2 odpovede na túto otázku

• 0

Poradím Ti funkčné riešenie. Na zabezpečenie Magio IPTV je najvhodnejšie potiahnuť kábel od tvojho hlavného routra Vigor až k Magio set-top-boxu. Pre zabezpečenie wifi na prízemí potiahni ďalší kábel a pripoj wifi router (D-link) v režime AP (access point). To znamená na D-linku vypnúť DHCP server a zapnúť wifi. Žiadne zariadenie v sieti nesmie mať rovnakú IP adresu. (zmeň IP na D-linku aby nekolidovala s Vigor). Pre znalého človeka je to jednoduchá vec. Tu máš link na študovanie. Ako použiť wifi router ako AP (access point)

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahoj @Marianusko,

ak ti odpoveď od  @montalban pomohla, budeme radi, ak ju označíš ako Riešenie. Možno tak pomôže aj ostatným na fóre Šťastný smajlík

Ďakujeme

Ľuboš

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar