Pomaly internet XL (optika)

Otázka

• 0

Dobrý deň. Mám problém. Už dosť dlhú dobu mám internet 300/30 XL cez optiku a ešte nikdy som nedosiahol ani len 80Mbps cez wifi. Takto to ide cez wifi http://www.speedtest.net/result/4909049654.png
Zariadenia mam od vás, čiže modem Huawei EchoLife HG8240H  a router F5D8235-4 v2000. Wifi aj často vypadáva a najviac pociťujem nedostatok rýchlosti na youtube. Viete mi niekto poradiť ako to vyriesit prosim vas? Ďakujem

//Po pripojení cez kábel, či už na router alebo priamo na modem je rýchlosť rovnaká a to http://www.speedtest.net/result/4909329617.png

Viete mi povedať prečo 100Mbit a nie okolo 300? 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 odpovedí na túto otázku

• 0

@mlukas skusal si kontaktovat technicku podporu? Takych pripadov uz bolo viac, skus tam zavolat, je to bezplatne, preveria vsetky zariadenia a navrhnut ti riesenie 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 1

ak cena a vek odpovedajú výkonu routera F5D8235-4 v2000 tak sa nečudujem že nedá ani 100Mbit... Cez WiFi ani nečakaj, že dáš rýchlosti 100Mbit+, to by chcelo 4x4 MIMO antény aj kompatibilné zariadenie ACčkové u teba.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Keď sa pripájaš káblom je sieťová karta na PC (notebooku) gigabitová? Pozri aj na RJ-45 konektory v kábloch. (je zapojených všetkých 8-žíl?). S wifi je to vždy lotéria. Nevieme v akom zarušenom prostredí sa nachádzaš.

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skúšal som 2 PC s gigabitovými sieťovými kartami a výsledok bol rovnaký. Doma mám prepojené zariadenia iba 8-žilovými káblami. Takže problém bude buď v modeme Huawei, optickom kábli alebo u providera. Takto sa to správa od začiatku, čo mi zvýšili rýchlosť na 300/30. Som zvedavý, či mi budú schopný dať nejakú náhradu, kedže som platil za niečo, čo som nikdy nemohol mať. A s tým wifi routrom... velmi často vypadne a reštart a ani továrenské nastavenia mu nepomohli. Firmware je najnovší.

odpoveď sa páči : 1 osobe

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Skúšal som 2 PC s gigabitovými sieťovými kartami a výsledok bol rovnaký. Doma mám prepojené zariadenia iba 8-žilovými káblami. Takže problém bude buď v modeme Huawei, optickom kábli alebo u providera. Takto sa to správa od začiatku, čo mi zvýšili rýchlosť na 300/30. Som zvedavý, či mi budú schopný dať nejakú náhradu, kedže som platil za niečo, čo som nikdy nemohol mať. A s tým wifi routrom... velmi často vypadne a reštart a ani továrenské nastavenia mu nepomohli. Firmware je najnovší.

Ja mám mágio XL a mám nižšiu rýchlosť ako pri Magio L :) a telekom len fakturuje a ja mam riešiť ich sračky ? V inej krajine by ich zažalovali za podvod ! 

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

tu môžeš si akurát niečo napísať ale rieši sa to na podpore... ja od začiatku mám XL ale ked mi to nešlo ako malo reštart rutra  a šlape to ako nič..

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

na 90% je problem v router F5D8235-4 v2000

ja mam tiez 300/30 a vzdy bez problemov, samozrejme som musel router ich zahodit a dat si svoj...

6807207795.png

samozrejme merane cez kabel

rychlost na wifi zalezi aky mas dobry router...

Editoval Peter-71

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Už som to inde spomínal, router dodávaný od Telekomu je shit, odlož ho do skrine a kúp si poriadny značkový gigabitový router. Dosiahneš garantovanú rýchlosť, dobrý ping, a nebudeš ho musiež každú chvílu reštartovať. Od lacných 100MB routerov podradných značiek nečakaj dobré výsledky.

Snímka.JPG

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
  • 0

Ahojte, mam rovnaký problém, len s tým rozdielom, že nemam router F5D8235-4 v2000, ale len modem Huawei EchoLife HG8240H. Na začiatku po inštalácii som sa dostal na max 97/30Mbps na wifine (limitované kartou v notebooku). No dnes mi download nepresiahne 50Mbps ale upload sa drží cca 29Mbps. Ako je to možné? platím si XL 300/30Mbps, ale ten download nedosiahnem ani omylom.... Ďakujem za rady ako postupovať, zajtra idem ešte volať na technicku podporu

Zdieľať tento príspevok

Odkaz na príspevok
Hosť
Táto téma je teraz uzamknutá pre ďalšie odpovede.

sidebar