juanex

Člen
 • Počet príspevkov

  14
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

14 Nadpriemerné

O juanex

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. Hej tiež ma zaskočilo že takto obmedzili funkcionalitu. Prakticky ho už nemôžem používať...
 2. Mne skoncil pausal pred 5 dnami a okrem konkurencie mi nikto nevolal. Ale velmi premyslam ze skoncim v 4ke. Mesiac som skusal ich kartu prioritne v telefone a bez problemov. Buduci tyzden daco vybavim. @mobile
 3. Mne končí viazanosť Happy L 16.12.2016 - som v Telekome 12 rokov a už mi nedávno volali aj z Telekomu či chcem predĺžiť viazanosť za ešte nižšiu cenu (už teraz mám mierne lepšiu), ale čo mi volali aj od konkurencie (neviem ako vedia že končí viazanosť) tak tam mi dali ešte o dosť lepšiu ponuku. Páčilo sa mi že u konkurencie sa ma spýtali na moje využitie a podľa toho mi navrhli individuálny program (využívam prakticky iba internet a volám a smskujem len keď potrebujem, čo je prevažne málo). Ale aj tak čo som 2 mesiace skúšal sieť a pokrytie úplne iného operátora, tak mi vychádza že skončím tam. Sú tam pre mňa momentálne suverénne najvýhodnejšie podmienky. Neide mi o to silou mocou odísť ku konkurencii, chcem len pre mňa najvýhodnejšie podmienky. S vernosťou to v telekomunikačnom priemysle nemá nič spoločné.
 4. Dobrý deň, Firma nám stavia dom v jednej obci na novovzniknutej ulici. Zatiaľ tam býva len jedna rodina. Bude tam 8 novostavieb takže to bude krátka ulica. Náš dom bude štvrtý dokončený a to vo februári 2017. Firma ktorá realizuje výstavbu celej ulice aj s domami nerokovala s telekomunikáciami o možnosti potiahnutia prípojok pevnej linky/internetu/TV z dovodu že je tam vraj kvalitný signál lokálnych bezdrôtových poskytovateľov (Wi-fi). Rozvod linky v obci ide priamo ponad odbočkou na túto ulicu. Je nejaká možnosť pripojiť sa na sieť Telekomu za týchto podmienok? Ďakujem
 5. Tak si dala prenos čísla do Orange. Dali jej v podstate len tie služby čo potrebuje (hore vymenované) a bude platiť o 10€ menej ako jej ponúkli v Telekome aj s tým telefónom. To je priepastný rozdiel.  Teraz je tu dilema pre mňa. O rok končí môj paušál v Telekome a velkou dilemou bude či budem musieť prejsť aj ja k nej do Orange a po 12 rokoch opustiť Telekom. 
 6. Dobrý,  chcem sa informovať. Mojej nastávajúcej končí 6.12.2015 viazanosť mobilného paušálu Happy L (je v Telekome 2 roky). Asi pred mesiacom sme sa boli informovať v predajni na predĺženie zmluvy, no neboli sme nadšený ponukou, hlavne z dôvodu že v Orange pre jej používanie navrhli omnoho lepšiu ponuku. Požiadavky sú: -Internet medzi 1GB - 2GB - najdôležitejšie -Volanie nieje dôležité, kľudne stačí 20min -SMS - nie sú podmienkou -Telefón LG G4 - pre ten je pevne rozhodnutá a ja schvalujem to rozhodnutie.   V Orange jej navrhli na toto všetko prenos čísla a mesačný poplatok 25€ - nezdá sa mi taká ponuka, ale ubezpečoval nás, že to je všetko a žiaden poplatok navyše sa nebude platiť.    V Telekome nieje nijaká podobná ponuka? Nechcel by som aby sme odchádzali z Telekomu, po spýtaní ponúkli aj mne výhodnú ponuku, ale mne končí viazanosť v Telekome o rok tak to teraz neriešim (momentálne som zákazníkom 11 rokov), no keď prejde jeden, tak aj druhý.    Ďakujem za info.
 7. Michal Pred 6 rokmi som mal balíček Podľa seba 1 bez telefónu. Takže som mal 2GB internetu, a ešte nejaké 2 balíčky ktoré pre mňa neboli dôležité, keďže používam internet na 98% činnosti na telefóne. Platil som zaň 13€ plus čo som prevolal, čiže reálne okolo 14-16€ mesačne.  Teraz aby som mal rovnaké 2GB internetu (Už tu je vidieť že 6 rokov Telekom nenapreduje), musím mať paušál Happy L rovnako bez telefónu. Takže mi mesačne prepadá skoro všetkých 250 min. Volné SMS ani nerátam, osobne ich nepotrebujem. Po mojej zľave platím teraz 22€ a nejaké centy.    Číže v mojom prípade platím za to isté o dosť viac. A vadí mi to hlavne preto, že platím síce o dosť viac, ale internetu mám rovnako ako v minulosti. 
 8. Michal Presne ako píšeš. Potraviny sú v súčasnosti dostupné a lacné oproti minulosti (môže za to import zo zahraničia), ale naopak taký internet v mobile ma stojí o dost viac ako pred šiestimi rokmi. Teraz sa taký program čo by mi vyhovoval nedá aktivovať a preto musím platiť za to isté za čo pred 6 rokmi 13€ bez akcie (vtedy dostupný vianočný program podla seba), teraz 22€ s akciou (Happy L s mojím bonusom). Písal som to o stranu skôr. Žiaľ čím väčší operátor, tým horšie sa prispôsobuje meniacemu sa trhu.
 9. To je preto že v súčasnosti nieje verný zákazník tak ocenený ako nový zákazník. Verný zákazník je len fráza ale neznamená žiaden extra benefit. Sám som to videl v decembri. Teraz o chvíľu bude v Telekome končiť priatelke viazanosť, tak uvidíme čo príde, ale nieje v Telekome tak dlho ako ja, tak nečakám nič lepšie. Prečo na každej strane konverzácií niekto spomína potraviny? V telekomunikáciách sa nepredávajú potraviny. Jasné že potraviny chodí skoro každý nakupovať tam kde sú najlacnejšie v požadovanej kvalite. Vo všetkom to tak je. Nebude niekto predsa nakupovať predražené veci len preto, že sú rovnaké, ale drahšie.
 10. Myslíš akciový kupón na telefón? Ten dostaňeš ty, až po predĺžení zmluvy a až potom si budeš zaň môcť uplatniť akciu na nový telefón. Teda pokiaľ sa nemýlim.
 11. Ja by som bol veľmi spokojný v Telekome, som tam už 11 rokov a viem prečo. Nevadí mi ani koľko platím za môj paušál aj keď z neho neprevolám ani 10%, ale jedna vec mne osobne vadí. Jedna jediná vec a bol by som veľmi spokojný zákazník stále rád. Tou vecou je 2GB obmedzenie dát internetu. Dokonca som v decembri prešiel aj na vyžší paušál kvôli internetu, aj keď viem že nič iné z neho nevyužijem (síce cenu/poplatok som nedostal aj tak zlú). V paušáloch chýba variabilita ako bola pri balíčkoch podľa seba. Vtedy (cca 6 rokov dozadu) som platil prakticky za to isté čo teraz aj o 8€ menej. Ale neprekážalo by mi ani koľko platím teraz, keby nestojím už toľko rokov na absolútne rovnakom objeme dát, aj keď platím o toľko viac. Za viac GB v mojom balíčku/paušále by som bol naozaj veľmi spokojný zákazik a nemal by som dôvod kritizovať, iba chváliť.
 12. Už dlhšie mám jednu otázočku. Keď si beriem paušál s telefónom, mám ho za určitú sumu mesačne a splácam si aj telefón mesačne. Dobre. Ale keď si vezmem paušál bez telefónu, tak dostanem samotný paušál automaticky o 4€ mesačne lacnejšie. Ako je toto možné? Mne to pripadá ako zavádzanie zákazníkov, pretože pri splácaní telefónu u Vás je potom potrebné si pripočítať k splátkam aj tieto 4€ mesačne a potom vyrátať celkovú cenu telefónu ktorú u vás zákazník zaplatí, keďže bez telefónu sa automaticky tie 4 € neplatia.
 13. Ale potom sa to nemôže volať neobmedzený internet. Pretože sa s tým nedá neobmedzene fungovať. Nedá sa to obhajovať že sa s tým dá neobmedzene chatovať bez príloh a skontorlovať mail v textovej podobe bez prílohy. Podľa mňa je vtip aj aplikácia Magio GO. Ja si platím Magio televíziu a túto aplikáciu na telefóne sem tam využijem (šport) ale iba na chvíľku a v nižšej kvalite, pretože obmedzené 2GB dát by na to nestačili v žiadnom prípade. Myslím že zatiaľ jediný SWAN chápe čo je to neobmedzený internet. Teda je mi jasné že aj v Telekome to vedia, len si radšej nechajú zaplatiť za každý 1GB dát navyše.
 14. Som na tom veľmi podobne. Ich limit 2GB v mojom paušále Happy L je smiešny a je potrebné sa poriadne kontrolovať aby mi ako tak vydržal. Videá na internete nesledujem, to by aj tak nevydalo a nič nesťahujem. Ale najviac čítam články na internete čo mi spotrebuje aj najväčśiu časť balíčka. Žiaľ problémom pre mňa je že vyžší paušál mi je zbytočný pretože mesačne prevolám maximálne 20minút a SMS tiež moc neposielam. Doma mám neobmedzenú Wifi, ale problémom je že v práci nám Wifi "vraj kvôli bezpečnosti" odmietajú povoliť. Mám u Telekomu aj televíziu a ich možnosť Magio GO TV  je prakticky nemožné používať. Chcel by som si sem tam pozrieť športový prenos, ale týmto obmedzením je to nemožné.   Ako riešenie vidím teraz najnovšie predstavenú možnosť od SWAN. Akonáhle bude dostupný v našom meste hlavne v polohe mojho pracoviska, tak si predplatím ich 4G internet, kartu hodím do druhého telefónu (s podporou 4G) a budem mať cez ten telefon neustále vytvorenú zabezpečenú Wifi sieť.