mikro72

Člen
 • Počet príspevkov

  11
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

3 Neutrálna

O mikro72

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. tvrdak,najskôr by bolo dobre keby si upresnil aké máš pripjenie /metalika-optika/ ? Preože ako píšeš 60Mb/s môže byť bud optika alebo vdsl. /určite nie dsl/Ak si pripojený cez metaliku (klasicka pevna linka) určite využívaš infraštrukturnu sieť telekomu (linka,msan)Ak sa pevne rozhodneš ,že chceš iptv magio,tak jednoznačne zobrať celu službu od telekomu (net+iptv).Na rychlosti a spolahlivosti netu nestratíš .Budeš mať len jedno KZ pri ukončení linky wifi router (HAG) do ktoreho si potom pripojíš IPTV SetUpBoxy a to samozrejme bude vytvarat aj pppoe .Nie som zastancom hala-bala prepajania roznych typov KZ od roznych providerov pre rozlicne sluzby,ktore vyuzivaju ine sieťove protokoly.Môže tam potom nastať dosť problemov so službami a je to oveľa naročnejšie na troubleshooting....a pravdepodobne aj na tvoje nervy :-) Je to však na tebe ktorym smerom sa rozhodneš ísť .
 2. Cele magio go je momentálne absolutne rozdrbkané...Ako písal Edo ,teraz je možné pozerať len niekolko live streamov pravdepodobne na tých,na ktorých je vypnute resp.sa nepoužíva DRM. Tých pár live streamov je možné pozerať na roznych web prehliadačoch.Mne to ide aj na Edge (WIN 10) .Čo z toho ,ked je nefunkčný archív a rovnako je nemožne sledovať nahravky z Go.Jedným slovom blivajz.
 3. Ahojte,takže moje postrehy z noveho magio go cez chrome.Konfiguracia WIN10,antivirak Kaspersky,...a prislušny chrome :-). Inštalácia bez problémov.Všetky kanaly LIve stream bežia OK....snad len to dlhšie otvaranie streamu,ale dá sa to prežiť.Najviac ma potešilo,že konečne bezchybne šlapu aj športove kanaly,ktore cez mozillu a verimatrix mi nefungovali.Nahrávanie cez magio go - zatial jedna nahravka zo včera sa dala spustiť bezproblemov.Zatiaľ však nefunguje spustenie programov z archívu,ale tak snad sa to časom do štandartu ako v minulosti.Ak niekomu nejde zobrazenie Live streamov ,pričom stale sa používa doplnok v google + inštalačný modul ,skúste sa pozrieť na antivirak aký máte v pc,či to náhodou neblokuje.Mne to v minulosti robil eset.Dá sa to však v ramci antiviraku obísť.
 4. Nefunkčnosť športových kanalov sa nám podarilo s kolegom odstrániť s reinštalaciou (odinštalovanie a opätovná inštalácia) doplnku werimatrix. Zostava : PC/W7/Firefox 50.0 .2 .Treba vyskúšať...možno to niekomu pomôže aspoň dočasne.
 5. Ahoj,mne spravy na magio box už nechodia od aprila 2013  :smileyhappy:,takže väčšinou sa k  nejakym vykonaným zmenám  tv rastra dostanem spontánne pri preklikavaní kanalov cez epg alebo nejakej info z webu.
 6. nedávno som sa "potuloval" po rastri IPTV magia a narazil som na kanaly CT1 HD a CT2 HD. V default kanalovej mape na poziciach 216 a 217.Neviem však  v akom  baličku sú zaradené,či v základnom alebo rodinnom HD.
 7. Ak máš predplatené príslušne TV balíčky a v MagioGo Ti niektore kanaly napriek tomu nefunguju - hoci by mali,tak skus jedno nastavenie.Ja som mal tiež obdobný problém,že niektore kanaly - väčšinou novo pridané sa mi nezobrazovali.Po kliknutí na ne,bola na nich len čierno-čierna tma.Klikni si na kanal,ktorý nefunguje a  v MagioGo aplikácii v spodnej časti prestav velkosť streamu z "Auto" na konkretnu velkosť.Napriklad stredná kvalita.Chvilu počkaj a mal by Ti naskočiť obraz.Mne to pomohlo pri viacerých kanaloch,kedže mam full access.Neviem prečo,ale zatial je to tak,že nastavenie Auto (prisposobenie velkosti streamu podla kvality pripojenia) pri niektorých kanaloch nefunguje.
 8. Ahoj,v mojom prípade to spôsoboval anitivirusový program ESET Nod (tak vďačne ponukaný telekomom pre  zákaznikov :smileyhappy:) .Nestačí  antivirák len dočasne vypnúť v nastaveniach.Je nutné ho buď odinštalovať,alebo správne nastaviť.Nastavenie anitiviráku nieje zložité,len sa s tým treba pohrať.Doteraz som nikdy antiviráky nejak nemusel nastavovať a všetko "fachčilo"...ale doba asi pokročila a všetko so všetkým súvisí.:smileyindifferent:  .Neviem,či to pomôže aj ostatným,môže to byť individualne u každeho niečo iné.Moja konfiguracia pc:win XP, mozila 36.0.1
 9. Ahojte,takže problem s magio GO na mojom staručkom notebooku s WinXP som odstránil a všetky streamy tv kanalov funguju bez problemov :smileyhappy:  Problem nebol nakoniec v OS  Win XP,ale uplne niekde inde - neuverili by ste...
 10. Ahoj,kedže máš MacBook ,nebude to možno až  take dramaticke ako pri  WinXP :-). Skus sa najprv pohrať s nastavením jednotlivých prehliadačov.Tu je celkom dobrý navod pre chrome. https://forum.telekom.sk/t5/Magio-Go/Magio-GO-probl%C3%A9m-na-PC/m-p/1124#U1124
 11. Rovnaký problem s Magiom GO na PC s OS Win XP mám aj ja.Nezobrazenie streamu resp.nesprávna funkčnosť  Verimatrix modulu.Tento problem ma postihol v roku 2013 /jun-jul ,presne už neviem./Kedže som službu v lete nejak nevyužíval,tak ma to netrápilo a neriešil som to.Na jeseň som sa k tomu vrátil s domienkou,či náhodou sa služba nerozbehne sama od seba.Bohužial nerozbehla...Začal som po probleme hlbšie pátrať.Najprv skúšanie roznych prehliadačov a všetky možné aj nemožne ich nastavenia/IE,Mozilla,Chrome/ - neúspešne.Reinštalácia v PC doplnku verimatrix  /slúžiaci vlastne ako dešifrator príslušneho streamu/- neúspešne.Pri jeho inštalacii som si však všimol jednu dôležitu vec. OS Win XP zobrazil tkzv. upozornovaciu tabulku o príslušnom programe /verimatrix/ a jeho probleme v digitalnom podpise - neplatný certfikát... a že program nebude pracovať správne.Podla mna celý ten problem je medzi OS Win XP a verimatrixom.Pravdepodobne nastal po inštalácií niektorej záplaty OS /KB/.Ako to odstrániť neviem,snad skúsiť spustiť  PC formou obnovenia zpred dátumu nefunkčnosti služby /ak presne viete kedy to nastalo/.Rovnako odporúčam aj iným hoci aj s OS Win7,8 atd robit body obnovenia.Nikdy sa totiž nevie,ktoré KB spustí proces nefukčnosti doplnku verimatrix.