Menschik

Člen
 • Počet príspevkov

  15
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

1 Neutrálna

O Menschik

 • Hodnosť:
  Inštruktor
 • Narodeniny: March 24
 1. Dnes mi sám od seba zavolal technik z Telekomu. Vraj robia spätnú diagnózu problému. V prvom rade, technik veľmi príjemný, sčasti aj pomohol, no len sčasti. Najskôr mi všetko vysvetlil, išiel som za PC, pustil meranie a rýchlosť bola stabilne na hranici 940 Mbps. Potešil som sa, že bol problém konečne vyriešený. Povedal mi, že o hoďku sa ešte ozve, že ide niečo premerať. Medzitým však rýchlosť opäť klesla na 390 Mbps, kde ostala, kým opäť niečo nespravil. Rýchlosť následne opäť vyšla na 940 Mbps. Takto sa to opakovalo asi 2x a teraz idem opäť "len" na 390 Mbps. To mi hovorí dve veci. Problém nie je v mojom PC, kabeláži, routeri a ani v tom ako ďaleko som od "skrinky". Problém bude zakopaný niekde v nastavení, na čo sa, bohužiaľ, doteraz nepodarilo prísť.
 2. @MegaGURU Dík za tip. Ovládače som updatoval ako prvé. Skúšal som aj priame spojenie na zariadenie od Huawei (bez routra). Testoval som to na 3 rôznych PC/notebookoch (Windows/Linux). Dnes mám pri 299 Mbps dokonca nárok na sťažnosti nejaké
 3. @Ľuboš To je všetko pekné. Spravil som presne to, čo je v návode a aj to, čo mi radili technici. Hrali sa s tým chvíľu a potom to nechali, vraj je z ich strany všetko v poriadku. Meral som to presne cez tú appku, ktorú si poslal, rýchlosť síce o 20 Mbps rýchlejšia než cez web ale to je asi tak všetko. Teraz s tým mám ešte zbytočné opletačky, lebo to musím rušiť. Celkovo teda zbytočnosť, ktorá mala byť buď sfinalizovaná a zmeraná pre všetkých majiteľov XL programu alebo mal byť pripravený aspoň nástroj, ktorý by mi tú rýchlosť dokázal odhadnúť pred aktiváciou.
 4. To, že je to dosť rýchle mi je jasné. Na 300 Mbps sa nesťažujem. Viac sa mi páčil ten upload, no platiť 5 € navyše za vyšší upload a takmer žiadne navýšenie pri downloade mi príde celkom tragické. Hlavne v tejto dobe a pri takej veľkej (a stále verím) schopnej firme.
 5. Ale aj tak mi to pride prinajmensom divne. Upload zacina na rychlosti 1 Gbps a pomaly klesa na 100 Mbps. Download ani zdaleka nezacina (burst) na 1 Gbps a teraz uz neprekracuje ani 400 Mbps. Technicke oddelenie opat nesklamalo a nedokazalo nic odovodnit.
 6. @Lukinesk0NR asi tak nejak. Akurát mi opäť volali, že prešli celú linku, že to majú superko nastavené a tak a stále len 400 Mbps. Takže počkám 2 dni či sa to nezlepší a potom to zruším.
 7. Opat update. Volali mi z technickej podpory, bolo to samozrejme nastavene na 100/100, ako som im hovoril uz od stredy. Kazdopadne ani po prenastaveni to nie je velky rozdiel. Meriam tak od 370-400, upload ide v pohode.
 8. @ladislav.alfoldi ja som na tom uplne rovnako. Vcera vecer som tam na odporucenie @Ľuboš volal a opat to posielaju na reklamaciu. Ze by pocas tej minulej reklamacie nieco spravili sa neda povedat. Sprava sa to tak, akoby namiesto 1000/100 nastavili len 100/100.
 9. Mne tiež prišla SMSka, že odstránili poruchu a žiaden rozdiel.
 10. @Ľuboš rád by som potvrdil, že to ide ale takéto mám aktuálne meranie: http://www.speedtest.net/result/7217942197 Kým som nedal aktivovať Giga, tak som mal stabilných 320-340. Tak som zavolal zas a vraj je porucha stále otvorená, aj keď by to už "malo" fungovať.
 11. Malý update: Na zákazníckej linke mi potvrdili, že rovnaký problém ako ja majú aj ďalší, ktorí si dali aktivovať balík Giga. Vraj došlo k nesprávnemu nastaveniu a na oprave pracujú. Takto si veru 1Gbps nepredstavujem: http://www.speedtest.net/result/7217174170
 12. Tak a teraz pre istotu úplný výpadok 👌
 13. Tak u mňa to teda dopadlo takto. Upload vyšiel na 100 Mbps (zhruba), download klesol solídne: http://www.speedtest.net/result/7215880049 Toto by sa už aj mohlo považovať za poruchový stav
 14. No to je celkom smutne, kedze zakaznicka linka o Giga vela nevie. Vysvetlovat im, co za sluzbu ponukaju je dost zarazajuce.
 15. Ahojte, Nemá niekto informácie o tom, kedy presne má dôjsť k spustenia balíka Giga pre Magio XL cez web? Viem, že to má byť dnes, no ponuku na webe neviem nájsť. Vďaka.