Samer303

Člen
 • Počet príspevkov

  921
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal Samer303

 1. Nabudúce odporúčam využiť aj vyhľadávanie tu na fóre ako zbytočne zakladať novú tému v poslednej téme a to tejto o eSIM som ja osobne dal odkaz na stránku kde Telekom sa vyjadril kedy plánuje najbližšie eSIM. https://forum.telekom.sk/topic/21941/
 2. Je to, ale smutné, že aby človek musel hľadať informácie na inom webe ako priamo na webstránke Telekomu
 3. Nejaká smiešna webzľava 20€ a potom na prvé tri mesiace po 10€ prípadne máš možnosť si pri predĺžení viazanosti zobrat bonus na 3 mesiace lepší balík čo tiež nie je nič moc. Prípadne si ešte vieš zobrať nejaké zariadenie typu notebook, TV a takto, ale to záleží podľa aktuálnej ponuky, ale to tiež za dosť vysoké ceny a tie zariadenia čo sú ponúkané tak väčšinou sú fakt oničom a za tú cenu. Čiže ako píše @informovanost nevážia si nijak stálych zákazníkov a ani to, že sa viažeš na 2 roky ti nedá žiadne výhody, len nevýhody. Zároveň tie ceny s chytrým balíkom by mohli byť aj lepšie si myslím, nie sú zrovna najlepšie.
 4. A ak máš len TV poplatok za obyč. je 0,50€ mesačne, čo je nič za to, že v prípade poruchy máš nárok hocikedy na výmenu čo v prípade ak máš svoj router tak po záruke ho môžeš vyhodiť ak sa pokazí.
 5. Telekom nemá aké riešenie nájsť, tomuto sa snáď nedá predísť, teda dá zrušením pevvnej linky
 6. Zároveň veľmi zle položená otázka, na ktorú sa nedá odpovedať Chcelo by to viac špecifikovať veštiacu guľu nemáme nikto
 7. Skús im napísať do súkromnej správy skôr alebo ich tu aj označím: @Lucka @Terka
 8. je mi to jasné, že to nie je záväzné Predstavu mám určite veľa ako inak lebo Samsung a ich séria Galaxy tá nikdy nebola lacná, jedine verzie mini
 9. @informovanost sú to, ale len predpoklady. Ako milé od Telekomu, že robí predpredaj čo najskôr, ale ja by som si zrovna nekupoval telefón pri ktorom neviem jeho cenu a ešte cenu pri mojom paušáli. Aj keď je tu výhoda web zľavy, ale ale aj tak... Inak trochu ľutujem ľudí čo budú dhlšie čakať potom na dostupné kusy, keď budú mať ako vždy prednosť predpredajové objednávky. Celkovo tento proces pri nových telefónoch je problém, že je nedostatok pri vydaní, ale keby neboli predobjednávky by to bolo o niečo rýchlejšie.
 10. https://www.telekom.sk/wiki/ostatne/ako-nakupovat-online#-10 Bohužiaľ nikde na tejto stránke sa nespomína ako je spoplatnené a či vôbec je možné si dať zaslať inde ako mimo SR. Odporúčam zavolať na infolinku 0800 123 456, napísať na online chat na stránke telekom.sk alebo na Facebook stránke do správy tam ti túto informáciu budú vedieť povedať. Tu sme na verejnom fóre kde vieme zistiť len ifnormácie takisto ako ty, ktoré sú verejné.
 11. Nemajú to ako vedieť, Apple si dodáva ako sa jemu zachce, tak je to u všetkých. Ak ti povedali, na infolinke, že to nevedia my to už vôbec nemáme ako vedieť, toto je verejné fórum.
 12. @informovanost - omyl! v potravinách to už majú ale tuším tak max. 2m dlhý kábel, a extrémne predražený
 13. V hociktorom e-shope kde to predavaju
 14. Inak ešte keď tak zisti si preistotu či sa neoplatí vypovedať u Swanu zmluvu, teda aká by bola zmluvná pokuta, ak by bola vyššia ako platiť navyše počas 6 mesiacov ten Swan tak skôr ju vypovedaj, zbytočne platiť 6 mesiacov dva internety ak by zmluvná pokuta bola nižšia ako tých 6 mesiacov platenia. Aj keď asi to tak nebude keďže 6 mesiacov je ešte dosť a pokuta môže byť vysoká, ale preistotu sa skús spýtať a možno tak ušetríš. A za opýtanie tiež nič nedáš
 15. Ak je dostupný DSL internet na tvojej adrese tak problém by to nemal byť, pravdepodobne Swan nefunguje na DSL kábloch od Telekomu. Čiže reálne aj tak tu je nutnosť zriadenia novej zásuvky, a stará (od Swanu) bude fungovať ďalej.
 16. Vyskúšať za to dať lepší router, ten router je s dosahom dosť slabý. Mám skúsenosť kedy pri rodinnom dome kde nie je ani tak zarušené 2,4GHz pásmo tak hlavne kvôli tomu, že je na opačnej strane domu tak dosiahne max. do pár miestností a ostatok je nepokrytý. Je riešenie aj wifi repeater, ale tým rýchlosť znížíš ako bolo spomínané. Ešte jedna z možností umiestniť router do stredu bytu/domu.
 17. 1. Mňa napadá postup - deaktivácia eSIM, dali by ti novú klasicku simkartu, a potom by si znova si vyžiadal eSIM, len ak tu bude poplatok tak to bude riadny biznis pre nich, jedine, že by to ošetrili tak, že ak niekto si raz zaplatí eSIM tak potom pri zmene na fyzickú kartu a následne späť na eSIM už nebude platiť nič. Ale aj tak platí, že ak by mnou uvedený postup mal fungovať v praxi je to sprostosť a prípadné plytvanie simkariet, lebo reálne ak by ti deaktivovali tú fyzickú rovno môžeš ju vyhodiť a takto dookola pri prípadnej reklamácii. A tiež nechápem prečo sa musí deaktivovať fyzická simkarta, aký je na to dôvod, logickejšie keby fungovala aj tá v prípade núdze. 2. Mám osobne Apple watch, ktoré asi podporujú eSIM, ale reálne som sa až dnes presne dočítal čo to spraví s hodinkami, ale, že by som si to kvôli tomu kupoval to nie ale osobne môcť volať s hodinkami ak nemám pri sebe mobil, ako nie je to zároveň nič pre mňa osobne potrebné, lebo samotné telefonovanie cez hodinky nie je také kvalitné a skôr je to ako núdzovka si myslím.
 18. Pri televízii od Telekomu je bohužiaľ možné mať iba box od nich. Aktuálne však dávajú boxy iba do prenájmu a to 2,95€ s nahrávaním a 1,95€ (mesačne) bez nahrávania, s tým, že každá TV potrebuje svoj box, čiže v tvojom prípade by si si musel prenajať dva boxy.
 19. Lebo väčšina má dual sim pomocou fyzickej simkarty, reálne keby niet Applu tak eSIM hádam ani nevznikne, lebo Apple silou mocou nechce dovoliť mať dve simky či rošírenie pamäte pamätovou kartou. Ja som osobne zvedavý keď už bude eSIM ako sa Telekom k tomu cenovo postaví, či to dá zadarmo, alebo za poplatok. Lebo ako som spomínal už dávnejšie u O2 pýtajú za túto zmenu nezmyselných 10€, to mi príde ako čistý biznis. Keď hovoríš o VoLTE to je kapitola sama o sebe, síce ho mám zapnuté, ale rozdiel medzi zap./vyp. nedokážem rozoznať.
 20. @Filipo21 tak ako ťa informovali im to nevyšlo a posunuli to o pol roka, som zvedavý na čo sa vyhovoria ak to nedodržia. zdroj: https://zive.aktuality.sk/clanok/150457/telekom-budovanie-nasej-4g-je-vo-finalnej-faze-esim-pride-do-polovice-roka/
 21. Prípadne im napísať na online chat na stránke https://www.telekom.sk/ alebo aj do správy na Facebokovom profile: https://facebook.com/telekom.sk
 22. Ja by som im neospravednil ani tie dva týždne maximálne. Paušály predstavia niekoľko dní dopredu a do začiatku ich predaja majú povinnosť ich sfunkčniť, ale to je asi nejaký problém pre IT-čkárov v Telekome lebo zjavne nijako nič nevedia spraviť poriadne. Zároveň by ma zaujímalo kto reálne určuje čo bude v Telekom aplikácii a čo nie, lebo mi nedáva zmysel nedať väčšinu aspoň (tých 80% dajme tomu aspoň a časom viac) funkcií ako v webovej verzii. A neverím, že to kvôli bezpečnosti nie je, reálne mobil predsa zabezpečíš odtlačok prsta/vzor/Touch ID/Face ID či iné. Počítač reálne má väčšina ľudí aj tak bez hesla a ešte k tomu automatické dopĺňanie hesla. To je najmenej podotnúť aké sú chyby, len otázne je či následne bude riešenie a či naše návrhy niekto zrealizuje a v akom časovom horizonte a či vôbec niekedy. Lebo reálne koľko spoločností, ak im dá človek návrh odpíše klamstvo typu, "Ďakujeme za podnet, možno v budúcnosti sa tým budeme zaoberať" - kedy väčšinou "možno", "v budúcnosti" alebo aj "pripravujeme" znamená NIE, NIKDY, O STO ROKOV. K tej aktivácii cez SMS tomu doteraz nechápem ten význam, však treba na to využiť aplikáciu. A pri takom samotnom VoLTE nerozumiem význam, že operátor ti to musí aktivovať, podľa mňa by to mohlo byť aktivované defaultne, lebo reálne aj tak si každý vyberie či chce mať pustené VoLTE v mobile sám, táto dodatočná aktivácia je zbytočná. Reálne aj keby mal niekto aktivované u Telekomu v systéme VoLTE a mal mobil čo ho nemá, tak žiadny problém nemá kde nastať pri volaniach predsa.
 23. Aby nešlo najslabšie M-ko plnou rýchlosťou to je choré. Pri takej smiešnej rýchlosti nevidím dôvod aby to nešlo plnou rýchlosťou. Ale to isté pri všetkých programoch. Tá ich pomalá rýchlosť kedy môžeš reklamovať to je na smiech, ja viem síce, že človek si neplatí za garantovanú rýchlosť to by iné sumy sme platili. Ale aby ti garantovali 50% rýchlosti (čo platí pri optike M, L, pri XL to je pozerám, že ešte menej) tak to nie je v poriadku.Ak, ale nezaplatíš faktúru hneď ťa pomaly idú odpojiť, upomienky posielať, ale to, že ten internet nejde poriadnou rýchlosťou to je z ich strany fér.
 24. Podľa mňa keď už má byť aplikácia tak nech je zároveň identická funkciami ako na webovej verzii, je to riadna sprostosť aby niečo nešlo v mobilnej aplikácii a zároveň opačne. Tiež musím podotknúť, že konkurecia to dokáže, a je to tak trochu hanba pre Telekom si myslím.
 25. @Filipo21 zaujímavé, že ti povedali presný termín, ale radšej nemali. A som zvedavý na čo by sa vyhovorili keby nebol covid, reálne všetci sa teraz na to idú vyhovárať, ale v určitých odvetviach sú tieto výhovorky neplatné. Celé čakanie jak čakanie na ApplePay kedy banky dali čoskoro, že bude dostupná táto služba, ale reálne odkedy to napísali to vydali o pár mesiacov a dobre spravili, že neupresnili dátum, lebo s presným dátumom sú väčšie starosti kedy fakt treba dbať na to aby sa dodržal termín, čo fakt niekedy sa nedá dodržať kvôli možným komplikáciám. Lenže problém je, že dnes ľudia sú taký, že potrebujú vedieť presný dátum a najlepšie aj čas, a ak to daná spoločnosť nedodrží tak už sa sťažujú Mi stačí príklad ako predajcovia z Číny pri nákupoch z Aliexpressu sa radi vyhovárajú, že doprava je dlhšia kvôli covidu, ale pravda to nie je, keď niektoré zásielky dokážu prijsť za 2 týždne, čiže mi to prídu ako čisté výhovorky.