Samer303

Člen
 • Počet príspevkov

  706
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal Samer303

 1. Inde sťahuješ normálne? Lebo ak áno, potom je problém v torrentoch a tam problém v internete nehľadaj, a podľa toho čo si poslal speedmeter tak je problém v danom torrente. Riešenie bez kábla je možnosť powerline, ale tam nie je isté či ti to bude fungovať správne, a cez wifi pri ideálnych podmienkach by sa to dalo tiež vytiahnuť takáto nižšia rýchlosť.
 2. Vlastný môžeš mať, len ho musíš dať za ten od Telekomu, ak sa nemýlim tak kvôli tomu, že Magio TV musí byť napojený cez port v ich routri, ale ak nemáš telku tak je otázne či ho treba mať. Najlepšie bude skúsiť sa spýtať možno na technickej podpore alebo skôr infolinke, ale typujem ako som písal, že jedine dať ten router za ten ich keďže čo viem, tak keďže teraz platíš prenájom 0,50€ za to, že môžeš využívať wifi na ich routroch, tak ak aj neplatíš ten poplatok oni ti pošlú router, ale aby ti išla wifi musíš si dať svoj router za ten ich.
 3. Bohužiaľ toto nie je možné, dá sa prejsť bezplatne na paušál ÁNO, ale viazanosť by mala normálne pokračovať tam sa mení len to, že získaš viac dát ak daný paušál Happy mal menej.
 4. Ak dobre vidím nemáš pustené mobilné dáta, a ak sa nemýlim proste ak chceš využívať VoLTE tak musíš mať zapnuté mobilné dáta a byť v pokrytí LTE.
 5. Malo by to tak byť, neviem síce načo je ti to dobre vedieť, ale určite sa nič nemenilo. Zároveň ono je to tak pokiaľ sa nemýlim, ako napríklad na Disney Channel tam tie reklamy sú v češtine len tie čo sú nadabované a vlastne reálne tie výrobky majú v Česku a potom sú reklamy kde vlastne pustia len hudbu keďže sa jedná o reklamy zahraničné a čiže nemajú dabing.
 6. Myslím si, že či to zaplatí osobne alebo cez aplikáciu to je asi jedno, keby jej banka stiahlia tak jej to aj tak zohľadnia, keby to platila na pobočke tak ak sa nemýlim tak platíš poplatok za to, že to platíš na pobočke.
 7. Týmto krokom, že aby prešli ľudia na paušál Áno asi už chcú aby väčšina paušálov Happy nebola aktívnych, síce aj keď dali možnosť prejsť zadarmo na podobný paušál Áno prípadne vyšší a to bezplatne je síce pekné, ale povedzme si ak to je takto, že kto má retenčnú ponuku tak ten môže prejsť na Áno ale nezíska tým nič, práve že stratí ešte zľavu a je možné, že bude platiť viac ako platil so zľavou. Síce možno pre tých čo nemajú Happy s retenčnou zľavou to je výhoda, že možno získajú viac dát za tú istú cenu, ale zase si zoberme, že veľké % ľudí má asi Happy hlavne s retenčnou zľavou.
 8. @dedka41 retenčná ponuka je vtedy keď od retenčného oddelenia dostaneš nejakú zľavu na paušál, zvyčajne dávajú 20% alebo viac, prípadne inú ponuku, v tvojom prípade nemáš žiadnu retenčnú ponuku keďže máš navyše 500MB v rámci Magenty, keby si mal retenčnú ponuku ako sa tu písalo, tak tento bonus by si nezískal v rámci Magenty.
 9. Na technickú linku si volal, aby preverili či je všetko v poriadku? Takúto rýchlosť máš dlhodobo, prípadne určité hodiny alebo iba občas? Ako ono sa nič samo od seba neopraví, tiež musíš aspoň niečo pre to spraviť aby si využíval to za čo platíš.
 10. Nuž je to celé proste nanič povedzme si, celé toto skoršie predlžovanie, a ak niekto môže ešte skôr ako tu popisuješ, to je už je fakt zlý systém, keďže to rovno nech dajú, že si môžeš predĺžiť po pol roku čo si podpísal 24 mesačnú viazanosť. Celkovo len keď si zoberieme to, že operátor ti dá 24 mesačnú viazanosť, ale napríklad nový telefón si vieš zobrať už po 12 mesiacoch ak sa nemýlim a následne znova podpíšeš 24 mesačnú viazanosť (neviem ale či to platí aj u Telekomu), a to je potom pekný nezmysel keď podpíšeš 24 mesačnú a teoreticky máš 12 mesačnú. Celý tento systém s viazanosťou je veľmi zlý a nevýhodný, síce pekné, že musíš sa zaviazať kvôli tomu, že si berieš napríklad Telefón, alebo kvôli lepšej zľave (kvôli tejto veci chápem, ale kvôli telefónu to nie, keďže telefón u operátora osobne už nikdy), zároveň si zoberme tú nevýhodu, že počas viazanosti môžeš prejsť na vyšší paušál či program televízie či internetu a to bezplatne, ale na nižší program to nie, oni potrebujú viac peňazí nie menej. A čo sa týka Orange, že ti ponúkne niečo lepšie, dobre ponúkne, dajme tomu s 24 mesačnou viazanosťou a čo potom po 2 rokoch? Budeš pre nich zákazník, čo je u nich iba dva roky, a je otázne či ti budú vedieť ponúknuť to isté prípadne niečo "podpultové" čo nie je v normálnej ponuke, je pekné, že si lákajú zákazníkov na takéto akcie, ale potom je otázne či ti dajú to isté po skončení viazanosti, všetko má svoj háčik.
 11. Áno, je to normálne, napríklad keď si berieš splátky na nejaký spotrebič či niečo, tiež vyžadujú výpisy z účtu, pravdepodobne aby proste vedeli, že máš pravidelný príjem, čiže aby nemali problém s tým, že nebudeš platiť.
 12. V čom je problém? Najprv napíšeš, že to nie je problém a potom je aký problém? Nerozumiem nejako tvojej otázke, alebo čo vlastne potrebuješ. Celkovo celý tvoj príspevok je strašne zle sformulovaný a nie je jasné o čo ide a v čom je vlastne hlavný problém.
 13. Keď si bol na Slovensku ti to odpočítavalo dáta? Či teraz niekedy keď ako píšeš, že si v Belgicku? Lebo ak sa nemýlim táto služba funguje asi iba v SR, v rámci roamingu to strháva dáta.
 14. Niekde musela nastať chyba, nebude asi ani treba ísť na pobočku, skús zavolať na zákaznícku linku 0800 123 456.
 15. Nabudúce inak odporúčam pozrieť tu: https://www.telekom.sk/volania/roaming/pausal tam si navolíš krajinu a paušál, ktorý máš a následne vidíš presne koľko stoja volania, SMS či dáta.
 16. @Pepsi on mysli balicek dat ktory si zakupis ked uz mas Easy, a ono tam teraz je ze 500MB navyse, len ho zaujima ze ci to tak bude aj dalsi mesiac. Takto som to ja pochopil.
 17. Skus este na nejake telefonne cislo zavolat a ono by ti potom mala prijst SMS ze SIM karta je aktivovana, ale ak sa tak nestane potom jedine zavolat na infolinku, mozno niekde nastal problem.
 18. píše sa na webe: Čiže prvýkrát áno, ale aj druhýkrát, by to malo byť tak, prípadne najlepšie sa bude ešte dobre spýtať na chate napríklad na facebooku alebo na infolinke.
 19. K e-sim jedine toto: Čiže tu viac nezistíš. (BTW: to fakt ešte niekto odfotí obrazovku na počítači mobilom? nabudúce existuje tlačítko PrtScr nič v zlom, ale pobavilo ma to po dlhšej dobe niečo takéto, hlavne preto lebo to odhlasovanie je zatiaľ lepšie ale stále to nie je ono)
 20. Jedine ešte vyskúšať dať za Huawei nejaký iný router a tak jedine zistíš, že či ten tvoj router nie je zlý, lebo zjavne tomu Huaweiu ako som už písal nič nie je. Tiež všetci by najradšej hodili vinu na ten router od Telekomu, ale na ten svoj vlastný nie
 21. Kedze telka ide tak ten Huawei funguje a internet ide, cize skus najprv vyskusat internet kablom z Huaweia, leno mne jedine co vychadza ze skor problem bude v tom tvojom druhom routri co mas pripojeny za Huaweiom.
 22. Ak si si objednal boxy bez nahravania tak sa neda nahravat, cize ak chces aby jeden box nahraval musis si objednat box s nahravanim.
 23. 4 strana v tomto navode: https://www.telekom.sk/documents/10179/144683/Manual+-+Univerzalny+ovladac+-+Phillips+A4+11_13__9.pdf/1fa32464-586b-42f9-9790-3c1248958c12 Zaroven nabuduce staci si precitat celu temu kedze odpoved na tento problem uz sa tu nachadza.
 24. Aktivuj si elektronicku fakturu: https://www.telekom.sk/wiki/faktury-a-platby/elektronicka-faktura#-1 Pri pausaloch by to malo ist v portali Moj Telekom, pri pevnych sluzbach jedine na pobocke ci zavolami na infolinku.
 25. Čiže týmto rovno môžeme povedať, že platom a ekonomikou to nie je, lebo keby to tak bolo keďže v Nemecku sú iné platy aj všetko, tak oni by to mali mať drahšie, ale dať za takýto paušál 9,99€ je pre nich drobné aj 9 centov to je pre nich. U nás zarobiť chcú jedine, chápem, keď je nejaká úroveň tak proste za kvalitu si priplácaš, lenže ak je kvalita Telekomu v Nemecku lepšia ako u nás a majú takéto ceny v tom prípade je niekde problém u nás. Ale osobne si myslím, že situácia bude taká, že je asi veľa ľudí čo nevyužíva toľko internet v mobile keďže spravili teraz nový balík 0,49GB, ale ako ono cena dát za 1GB klesá, teraz už je minimálna asi všade 5€ a pri viazanosti neviem či Telekom nemá 4€, ak to takto pôjde ďalej tak cena klesne pomaličky na minimum, a určite tomu pomôže momentálne roaming, kde cena klesá pri 1GB dát, a predsa keďže bude cena dát v roamingu nízka tak na SK tiež musí cena dát klesať, nemôže byť vyššia ako v EÚ, zároveň o chvíľu keď si vezmeme ak klesne 1GB na 3€ tak tým pádom to bude o polovicu keďže všade bol 1GB za 6€.