Samer303

Člen
 • Počet príspevkov

  381
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal Samer303

 1. https://www.telekom.sk/wiki/ostatne/roaming-v-eu Tu je riešenie ako postupovať keď ti účtujú roamingové poplatky: Toto bohužiaľ nijako asi neobídeš keďže roaming síce je ako keby zrušený a využívaš svoje dáta a minúty tak isto ako doma, ale je to zabezpečené takto, aby si nevyužíval dlhšie ako 4 mesiace svoje služby v zahraničí, čiže ak si dlhodobo v zahraničí a nechodíš späť na Slovensko na dlhšiu dobu tak odporúčam ti jedine zaobstarať si simkartu v tom štáte kde pracuješ.
 2. https://www.t-mobile.cz/t-mobile-televize Tu nájdeš informácie o službách čo ponúka český T-mobile, prípadne majú aj satelitnú televíziu, alebo ak máš teda na SK magio tak vieš to riešiť ešte Magio GO BOXOM, https://www.telekom.sk/televizia/magio-go/magio-go-tv-box ktorý ak sa nemýlim už funguje aj v zahraničí, len ponuka programov je trošku menšia, ale ak by ti vyhovovala ponuka programov si myslím, že toto bude najlacnejšia voľba keďže kúpiš si iba tento box a Magio GO máš vlastne zadarmo k Magio IPTV či SAT, taktiež ak chceš pozerať prípadne Markízu či JOJku tak toto bude lepšia voľba lebo pri televízii od T-mobile by si mohla pozerať iba Markizu International a JOJ Family.
 3. Nie tu ti bohužiaľ nikto nevie povedať kedy bude znova dostupný.
 4. Máš ďalšie tri možnosti: 1. Napísať na chat na stránke telekom.sk 2. Ísť osobne na hociktorú pobočku Telekomu 3. Zavolať na infolinku 0800 123 456
 5. @Tataracik no hej, vyzerá to, že odbiehajú od inej práce, reálne oni nie sú určite zamestnaní ako niekto kto pracuje na fóre, ale určite nejakú inú pracovnú pozíciu majú a toto je pre nich niečo navyše čo pravdepodobne nerobia asi dobrovoľne keďže keď tu bol @Matey to vyzeralo tu lepšie. No hej, úroveň fóra by sme nemali my ťahať, ale je smutné to, že momentálne to robíme. @hgt65 Reklamy mal kedysi dobré, ale to už je minulosť, prišiel Sagan a išlo to dolu vodou, hlavne pre to lebo dať Sagana do reklamy na mobilného operátora je celkom blbosť, to ti nikto nepôjde potom do Telekomu. To, že je fórum mŕtve očividne nevidí nikto s vedenia, oni ani veľké percento zamestnancov nevie o tomto fóre si myslím, a vedenie určite tiež nie. Inak také menšie klamstvo je aj toto v https://forum.telekom.sk/contact/: Čo vlastne nie je pravda, stačilo mi sa pozrieť na všetky profily adminov a ani jeden nie je online, a podľa tohto textu to vyznie, že toto je ich pracovná doba a mali by ju dodržiavať. Ak niekto sa o toto fórum stará alebo kto nariadil nech sa vytvorí, tak ten si očividne myslel, že sa o to tu budú zákazníci starať, čo je nereálne, a hlavne stále nie je doriešené to, že niektorí jedinci si myslia, že tu na fóre vyriešia také veci, ktoré vyriešia iba cez infolinku alebo osobne na pobočke, a tým pádom tu vzniká zbytočný SPAM, ktorý zároveň by mal byť zmazaný ale nie je.
 6. Číslo po prenesení ti ostáva len sa mení operátor. Číslo ale neprenesieš skôr ako po 9.6,2018 kedy ti končí viazanosť, a keby si ho chcel skôr preniesť môžeš ale platíš pokutu, ktorá bude nízka, ale tak hádam to už vydržíš hádam do 9.6 predsa to je zachviľu. Tomuto ťažko pochopiť čo si napísal, ale ak to myslíš tak, že podáš výpoveď u Telekomu o zrušenie tak tým pádom číslo už neprenesieš keďže to číslo sa zruší. Ak chceš teda to isté číslo čo máš u Telekomu mať u iného operátora jednoducho iba po skončení viazanosti u Telekomu choď k tomu operátorovi kde chceš preniesť číslo a tam vyriešiš nový paušál a takto a povieš, že si chceš preniesť číslo a u Telekomu nič nerieš, prenos vyrieši ten druhý operátor za teba.
 7. Asi ani už nebude funkčná už od 2016 nie je funkčná podľa tohto príspevku.
 8. Riešenie je, a to prechod na Magio SAT kde táto možnosť je, pri ADSL asi nikdy nebudú dva HD, lebo to by proste ten internet nezvládol, reálne to asi len to najlepšie VDSL a optika zvládne.
 9. @mk4391734 nerozumiem prečo odpovedáš na už skoro rok starú tému, a neviem čo je ti na tom divné, sú aj menšie deti na internete, pri internete nie je určená veková kategória.
 10. Takto je u mňa internet, bežím na wifi na optike 300/30Mb/s a pri hrách nemám problém. Hovorí sa, že na hry jedine kábel, čiže ak máš možnosť natiahni ho Hádam nemáš tak nahovno umiestnenú optickú prípojku ako ja, v kuchyni hore na kuchynskej linke, a tam kde mám PC by som asi ťahal internet cez vchodové dvere a všelijako, proste technici čo prišli mi sem dať optickú prípojku boli asi lenivý, chcel som ju priamo pri PC (prípadne aspoň natiahnuť iba optický kábel až do izby kde je PC) ale oni to spravili tak, aby to mali veľmi jednoduché a nemuseli všelijako naťahovať to, tak to dali tam kde im bolo výhodné a povedali "však na wifi môžete fungovať", ale na druhú stranu nechcem nikde vŕtať takže asi aj preto to dali tam kde dali, lebo bez vŕtania by sa to nenatiahlo Ale to už hovorím od veci
 11. Bohužiaľ musíš napísať inde, tu sme len my obyčajný ľudia, nikto so zamestnancov, čiže nikto s kompetentných sa tu nenachádza a určite ani nikto s nich sem nechodí (ani nevedia možno, že ich firma má fórum :D)
 12. @andyandy754 to mu asi nevysvetlíš, on asi chce vedieť presne do bodky dôvod prečo v jednom byte/dome nemôžeš mať viac prípojiek, dotyčný ale asi moc rozumu nemá keď stačí si len pomyslieť čo za blbosť ho napadlo len s toho, že kto by chcel mať doma dve prípojky, a to napríklad, že v hornej časti domu mám 30Mb/s internet a v dolnej 80Mb/s a to by ma zaujímalo na čo by bolo dobré.
 13. Keď sme pri tejto téme, najzaujímavejšia je tá vec, že ak sa nemýlim tento Ľuboš čo tu je teraz už na fóre bol pred Mateyom tuším a teraz je ako vidím znova, a ešte @Terka, dokonca aj to, že teraz sú tu dvaja tá aktivita je nulová, @Matey sa tu o to staral, a aktívne. Ak tu nemá byť aktívny nejaký zamestnanec Telekomu, ktorý niečo vie tak nech to tu zavrú. Lebo bez niekoho priamo s Telekomu toto fórum nemá význam, sú problémy, ktoré dokáže niekto skúsenejší kto sa v tomto vyzná poradiť ale sú veci, ku ktorým my čo nie sme zamestnanci Telekomu nemáme prístup. A ak tu majú byť ľudia s Telekomu, čo budú len písať vygenerované príspevky, a dajú tému ako vyriešenú tak to nech naozaj toto fórum skončí. (zároveň nerozumiem prečo nepoveria aj obyčajných ľudí na takéto veci, aby si trošku uľahčili prácu, ale to sa asi nestane keďže toto je fórum firmy kde právomoci budú mať vždy asi len zamestnanci)
 14. @Tataracik to je to... situácia je biedna, keďže tu už Matey nie je bohvie či to bude riešiť, taktiež či aj na to nezabudol, tu: kde spomínal, že uvidí čo sa s tým dá spraviť, bolo to 23.12.2017
 15. Ťažko povedať, keďže stále Telekom testuje či čo robí pri každej aktualizácii a vždy každý update vyjde neskoro, čomu osobne nechápem aké majú právo takto to testovať a oneskorovať update oproti telefónom čo nie sú zakúpené v Telekome tak pri tých ti príde aktualizácia hneď ako ju vydá Samsung. Zaujímavé, ale, že asi iba pri Samsungu to robia keď pri iPhonoch to nerobia.
 16. Dvoma pripojeniami to proste nevyriešiš, lebo nič také sa nedá spraviť. No na pôvodnú rýchlosť vieš vrátiť až po skončení viazanosti, prejsť na lepší program vieš počas, ale na slabší nevieš iba po konci viazanosti.
 17. Nerozumiem o akej zálohe hovoríš, keď jedinú možnosť máš tú ktorú som ti napísal, a tiež neviem prečo by ti nemali zvýšiť internet.
 18. No ak už je v cene nájmu ten internet L tak potom jedine požiadaj toho kto ti to prenajíma, že chceš vyšší internet a následne, že budeš doplácať, to je najjednoduchšie riešenie, ale aj tak zaujímavé, že prenajímajú byty už s internetom, je to celkom také nanič, lebo kto chce lepší internet tak to musí riešiť cez prenajímateľa čo je zvyčajne dlhšia doba ako ísť sám do Telekomu a do pár dní máš lepší net A nie cez jeden optický kábel nedá sa aby išlo viac pripojení ako tak, žeby v jednej časti bytu bol internet L a v druhej XL, každý má nárok na jednu prípojku do domu/bytu.
 19. @Dexter254 chápem, však aj ja posielam SMS, to asi každý, osobne pošlem čo som pozeral mesačne niekedy okolo 100SMS, ale hovorím o tom, že už sa SMS toľko nevyužívajú ako kedysi.
 20. @SeCToR s tvojho príspevku vyplýva to, že teda ty ako nájomca ten internet nemáš písaný na seba správne? Čiže internet je zavedený na meno majiteľa bytu ktorým ty nie si, že? Ak je tomu tak, tak je pre teba možnosť jedine tomu majiteľovi napísať a požiadať ho o to, že chceš mať ten lepší internet, ale toto čo píšem na to hádam si už prišiel sám, lebo iná možnosť bohužiaľ nie je.
 21. No ten rozdiel dát v M a L je dosť veľký, ako pri L si priplácaš jedine oproti Mku 3,5GB dát za 10€, čo nie je až tak veľa, ale je to smutné, že aby niekto kto chce poriadne veľa dát, chcelo by to ešte jednu variantu paušálu M kde by bola možnosť bez neobmedzených volaní a s väčším objemom dát a za tú istú cenu, lebo to sám každý vidí, že ten paušál M je hlavne kvôli tým čo chcú neobmedzené volania ale tie tie dáta... kto, ale teda mesiac dokáže vyžiť s 500MB tomu závidím celkom... Hej, O2 ti dá krásnych 5GB, ale číslo si asi nikto neprenesie keďže hneď zistia, že pri paušáli za 20€ získajú iba 1,5GB dát mesačne ale len v prípade ak si nezoberú mobil a hej jedine zahodiť tú simku, lebo fungovať na ich karte s kreditom je oničom, 0,10€ majú síce za celý hovor ale môžeš volať len 1 hodinu potom ťa to vypne a ešte celkom sa dá 5€/1GB dát. SMS/MMS by mali byť si myslím vždy zadarmo, podľa mňa aj pri kreditových kartách, väčšina ľudí si aj tak píše už cez messenger, viber a iné tieto aplikácie pri ktorých treba mať internet, SMSky možno sa tak posielajú na narodeniny či sviatky alebo starší ľudia si možno SMSkujú čiže ich spoplatňovať nemá moc zmysel, a keď tí nenažranci by to museli spoplatniť tak pekne jedine symbolickou sumou 1 cent za SMS/MMS Inak keď sme pri tejto téme zmene paušálov, tak zaujímavé, paušály stále menia a takto, ale v ponuke EASY sa toho moc nemení, taktiež iní operátori Orange má stále nevýhodnú Prima kartu, O2 sa ako tak polepšil možno tou voľnosťou, síce všetci operátori majú virtuálnych operátorov patriacich pod nich ako Funfon, Tesco Mobile, Juro, ktorí sú výhodnejší ako ich vlastné kreditové karty, ale aj tak aký má zmysel robiť takýchto virtuálnych operátorov keď jednoduchšie by bolo zmeniť aktuálnu ponuku, lebo reálne možno som to spomínal, že máš síce takého Jura ale reálne si u Telekomu, využívaš 4G od telekomu a aj ostatné veci. Uvidíme teda kedy vlastne príde na slovensko doba kedy budú dáta naozaj neobmedzené (v zmysle,že môžeš minúť dajme tomu vyše 30GB nie ako dnes niektorí operátori, že neobmedzený ale je to tak, že po minutí ti ide internet rýchlosťou pri ktorej dokážeš asi iba odoslať správu na messengeri ale stránku nenačítaš) alebo aspoň nebudú dáta také malé a drahé ako sú dnes.
 22. Keď sme pri tom pokrytí toto by ma zaujímalo dôvod prečo buduje každý operátor svoju mobilnú sieť či LTE, 3G, 2G, takto keď má každý operátor svoju sieť tak napríklad v jednom meste má svoj vysielač zbytočne Orange, Telekom, O2 a 4ka, a to mi príde nelogické predsa, keby existovala spoločná 4G sieť tak by bolo na 100% pokryté slovensko úplne všade lebo keby sme odpočítali duplicitné vysielače iných sietí tak tie mohli byť v iných mestách či dedinách. Keby bola spoločná sieť tak by sa operátori predbiehali iba v cenách a daných ponukách, teraz to na slovensku je tak, že ak má operátor veľkú 4G sieť tak je najdrahší a ten čo má malú sieť ten je najlacnejší... 4ka to je tiež prípad, slabá sieť o tom nehovorím a dopadne to takisto ak budú mať lepšie 4G tak budú drahý tiež, už teraz však ten 1GB nesojí 1€ ale pokiaľ viem už 2€ a taktiež ich neobmedzený paušál nie je neobmedzený ak nie si v 4G pokrytí máš iba 1GB dát, a v EU nečerpáš dáta ale 0,01€ za 1MB čo je nevýhodné. (neberte nikto ako reklamu len poukazujem na to, že to už aj Telekom lepší ako 4ka aj keď je trochu drahší). Retenčné oddelenie... čo dodať, ako niekto už tu na fóre písal tak sa nevidím ani už ja, že ceny paušálov sú veľké keď niekto má paušál XL za 18€, a iné paušáli za 50% možno aj vyše, inak ale toto je celkom nespravodlivé voči novým zákazníkom keďže oni majú za 20€ 500MB (s magentou 1GB) dát a neobmedzené volania a vy máte s XL paušálom aj 4GB možno vyše (neviem koľko mal dát XL paušál), ako chápem tých čo sa idú oháňať, že sú 20 rokov v Telekome a bla bla... ale aj tak... ako ja keby som bol dlhoročný zákazník niekde tak tiež by som chcel lepší paušál prípadne veľkú zľavu to áno, ale pozrime sa na to z hľadiska nového zákazníka, že vybrať si tu na Slovensku vyhovujúceho operátora je celkom problém, teda v prípade ak je niekto náročný na dáta v dnešnej dobe tak si asi nevyberie, keďže momentálne Telekom, Orange, O2 sú na tom rovnako s cenami by sa dalo povedať, a potom je tu štvrtý operátor ale ten je na tom zle s pokrytím, čiže ani nie je z čoho vyberať. A nakoniec inak zaujímavé, že v zahraničí sú lacní operátori a pritom majú dobré pokrytie, čiže potom nič iné mi nevychádza, len to, že tu ide o zárobok než o služby pre zákazníka a zároveň vyhovieť zákazníkovi.
 23. Toto je obrázok ktorý som posielal do tej témy, je nutné mať v Nastaveniach v Správy a tam je možné, že nemáš povolené MMS, preistotu sa pozri či to máš povolené.
 24. @Hamracetko jasne sa v tom texte píše, že bez výpadkov, naraz na počítači, notebooku, telefóne alebo tablete cez bezpečnú bezdrôtovú Wi-Fi sieť alebo kábel, nikde nevidím, že píšu, že budeš mať plnú rýchlosť cez wifi. Tiež, čakať, že ti taký slabý router od Telekomu pokryje celý rodinný dom prípade rovno celú záhradu, garáž, pivnicu je úbohé si myslieť, keďže Telekomom ponúkané routre sú základné a ak chceš lepší dosah signálu prípadne vyššiu rýchlosť cez kábel musíš si zakúpiť svoj router. Inak doplním len k tým veciam ohľadom signálu wifi a celkovo, že cez wifi reálne a to len tak tak dosiahneš maximálne tak 100Mb/s možno o niečo viac ale to tiež len za ideálnych podmienok.
 25. Budeš musieť kontaktovať priamo telekom e-mailom, tu na fóre ti nikto nevie povedať takúto informáciu, možno asi sám Telekom nevie ohľadom tejto veci bližšie informácie