Martin Mrmus

Člen
 • Počet príspevkov

  29
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

15 Nadpriemerné

O Martin Mrmus

 • Hodnosť:
  Radca
 1. Zdravím. Budete mať v ponuke aj xperiu xz1, ktora startuje predaj 19.9.?
 2. Len pre info ;-)
 3. A nepovedali, že kedy? Lebo spojenie slov Sony a najbližší update mi príde niekedy ako čakanie na Godota ?
 4. Telekom zdravím. Po poslednej aktualizácii Xperie Z5 na verziu 32.3.A.2.33 v nej chýbajú preklady. Aktualizácia bola vykonaná ako čistá inštalácia. Jazyk mám nastavený na Slovenčinu. Kedy sa chystá oprava? Budete kontaktovať Sonymobile?
 5. To je cena premrstena. Na dx.com za to kupim 3 a postovne zadarmo.
 6. @wlke jediný bug? veď ich tam je asi milión :smileyfrustrated: https://forum.telekom.sk/t5/Smartfony/chyby-bugy-a-lagy-5-1-1-Xperia-Z3/m-p/8091#U8091
 7. Takže poďme na to: Na uzamknutej obrazovke sa netobrazuje odhadovaný čas nabitia telefónu.Mobil si nevie zapamätať nastavené personalizované zvonenia pre ľudí ak sa tieto zvonenia nachádzajú na pamäťovej karte. Ak je vybrané ako zvonenie z pamäťovej karty pre kontakt, tak stále bude zvoniť iba hlavné vyzváňacie zvonenie (to môže byť aj na pamäťovej karte, to si telefón pamätá). Jediné riešenie je preniesť tieto zvonenia do internej pamäte, potom je všetko ok. No nevidím dôvod prečo by som to mal robiť, keď na 5.0.2 to fungovalo normálne.Nefungujú USSD kódy.Keď je nastavený automatický jas obrazovky, tak po jek odomknutí sa obrazovka neskutočne rozžiari a následne pomaly zbledne na požadovaný jas (niekedy ostane žiariť stále). Opäť v 5.0.2 takýto problém nebol.Stagefright zraniteľnosť nebola odstránená aj keď Google už dávno vydal záplatu (aj keď nie úplne dostačujúcu, ale riešila problém z veľkej časti. Neviem prečo nechávate zákazníkov v ohrození. To je teda starostlivosť.Ak mám v kontaktoch nastavenú svoju vizitku spolu s obrázkom, ten by sa mal zobrazovať aj v aplikácii "sms" (tá predinštalovaná) ako avatar, čo sa nezobrazuje. Nastavené avatary pre iné kontakty sa v "sms" aplikácií zobrazujú normálne. Nezobrazuje sa to vtedy, keď mám vo vizitke uvedený viac ako jeden mail ako kontakt.Telefón je horúci počas nabíjania. A to nie v oblasti kde je batéria, ale kde je procesor (pri pohľade zozadu v pravo hore - oproti fotoaparátu). Nechápem prečo.Zvýšená doba nabíjania oproti 5.0.2 ku ktorej sa pridáva neskutočná spotreba aj počas noci, kedy je telefón nepoužívaný, je vypnuté wifi a aj mobilné dáta.Kľudne dopíšte ďalšie, ak sa s niečím novým stretnete. A otázka na záver: Pracujete na opravenje aktualizácií, ktorá výjde v dohľadnej dobe (nemyslím tým mesiace)?
 8. Prečo Telekom vypustil aktualizáciu plnú chýb, bugov a lagov? Čakal som, že ju programátori doladia, ale ako sa mi zdá, tak jediné čo vedia je používať PC Companion, prípadne EMMA program a portovať bloatware (predinštalovaný balast) do ROMky. Nepoviem slova kebyže to je nebrandovaný telefón, ale toto? To sme nejaký BETA testeri? Nižšie popísané chyby sa vyskytujú na nanovo preinštalovanom (načisto nie aktualizácia) 5.1.1 Androide (23.4.A.0.546) u Xperie Z3. Keďže som si myslel, že môžu byť spôsobené aktualizáciou, ktorá dokáže v niektorých prípadoch dobre rozladiť Android (jedna z jeho slabostí), tak som urobil čistú inštaláciu cez PC Companion. No nepomohlo. Stále rovnako ako predtým. *pokračovanie v ďašom príspevku (keďže je obmedzenie len na 2000 znakov)
 9. po aktualizácií na 5.1.1 (baltic generic) tmeškané hovory ukazuje, je to ok, ale je zase ďlší problém. aj keď mám nastavené rôzne zvonenia pre rôznychľudí, tak aj tak mi stále zvoní len to jedno (telefón je po čistej inštalácií (preinštalovaní) s pc companion).
 10. treba používať flashtool ;-)
 11. @Vierkabude aktualizácia obsahovať aj odstránenie Stagefright zraniteľnosti, aj keď stále nedostatočne odstránenou?
 12. Ou.. Nepríjemné... Čiže tak mesiac, dva...
 13. Zdravím. Sony začalo včera (21.7.) sprístupňovať android 5.1.1. Kedy ho budete vy?
 14. zdravím. plánujete stále zostať v poskytovaní 4g siete iba pre internet, alebo máte v pláne konečne cez ňu prenášať aj hovory. pretože tento súčasný stav je hrozný, keďže keď sa ide uskutočniť hovor, musí sa telefón preladiť na 3g sieť a často sa mi stáva (xperia z3), že dochádza ku výpadku signálu, aj keď len na pár sekúnd, ale to mi sôsobovalo to, že mi chodili sms so meškanými hovormi. takže som stále nastavený na 3g sieť a aj keby som chcel využívať 4g, tak kvôli tomuto nešvaru nemôžem (teda radšej nechcem).
 15. no mal so flashnuté aj verzie priamo od sony (customized) nie brandované od operátorov a tam šlo všetko vporiadku. ale po nainštalovaní verzie od telekomu sa začalo toto diať.