Hacker

Člen
 • Počet príspevkov

  49
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Príspevky odoslal/-a Hacker


 1. Mám programovatelý ovládač pre 5 zariadení OFA Smart Control 5, funguje pre TV, Magio set-top box aj multimediálny prehrávač. Funkcia väčšiny tlačítok je predvolená zadaním kódu zariadenia, ostatné sa doprogramujú. Databáza kódov zariadení je obrovská.


 2. Možno má Mirko pravdu, možno mickey21 naozaj pozerá SD kanály, ale aj tak je kvalita HD Digi športov v porovnaní s kvalitou obrazu Eurosportov a Nova športov úbohá. Keď sledujem futbal na posledne menovaných kanáloch, tak rozoznám aj steblá trávy na ihrisku, ale Digi HD je ako rozmazaná machula. Zrejme ten obraz je dopočítavaný z SD, aby ho mohli prehlásiť za HD.


 3. Dobrý deň, dočítal som sa v tlači, že Telekom pristúpil na zdielanie zápasov Premier League s Orangeom. Nebolo by fér aj naopak zdielanie zápasov Ligy majstrov medzi Orangeom a Telekomom? Cítim nespravodlivosť a to nie je dobre.


 4. Ale ak ti rýchlosť nabehne po reštarte routra, s najväčšou pravdepodobnosťou máš nestabilný router a budeš potrebovať iný (čítaj recenzie routrov a zameraj sa hlave na ich stabilitu). Ešte predtým sa môžeš pozrieť na domoskú stránki výrobcu routra (Support), či nemá novší firmware a skúsiť, či sa stabilita routra s novým FW nezlepší.


 5. Skús odpojiť router a pripojiť PC priamo na modem. Ak problémy budú pretrvávať, problém je na strane Telekomu, ak sa problémy stratia, chyba je v tvojom routry. 

  Alebo ak máš iný overený router, vymeň ho za ten svoj a sleduj, či je rýchlosť stabilná. Podla toho tiež môžeš vytušiť, kde je problém.


 6. Najprv by som pripojil PC priamo na modem, vynechal by som router a zmeral rýchlosť. Ak by sa blížila k zmluvnej rýchlosti, znamená to, že máš slabý router. Kúpou kvalitného routra bude problém vyriešený. Routre dodávané so službou od Telekomu velkou kvalitou neoplývajú.


 7. Takže poplatky Markíze už Telekom preniesol na zákazníkov. Navrhujem, aby Markíza s jej satelitmi boli v samostanom platenom balíku, aby sa mohol každý rozhodnúť, či bude Markízu podporovať, alebo mu zostanú pôvodné ceny!


 8.  

  Pozrel som nastavenia na svojej Tv,vyskúšal som všetky ponuky ktoré mám v nastaveniach obrazu,no ale nepomohlo stále mám tie čierne pruhy dookola.Ale nie na všetkých vysielaných tituloch.

  Ešte skús pre istotu pozrieť nastavenia zobrazenia v settop boxe.


 9. Vyzerá to ako keď je film vytvorený vo formáte 4:3. Vtedy je vždy lavý a pravý čierny pás. Potom sa dá na telke nastaviť zobrazovanie "na celú obrazovku" - obraz sa roztiahne a orežú sa z obrazu horná a spodná časť, alebo "na celú šírku" - obraz bude deformovaný, roztiahnutý ale bočné čierne pásy tam nebudú.

  odpoveď sa páči : 1 osobe

 10.  

  SD kanaly maju 576i. Aj v tomto sa pleties. Pri 4:3 je to 720x576i a pri 16:9 je to 1024x576i. Vobec netusim ako si sa dopracoval k tvojim udajom. 

  Laickým odhadom. 720x576 je natívne rozlíšenie formátu DVD. Ak by SD vysielanie malo 576i, potom by sa kvalita obrazu približovala kvalite DVD, čo však neplatí.


 11.  

  @Hacker Rozlisenia su vsade 1080i. Skutocne je rozdiel len v bitrate a teda optik verzie maju 10mb a ostatne 6mb.

   

  V nicom inom rozdiel nie je

  Dovolil by som nesúhlasiť. Kanály SD majú rozlíšenie 480i, len tvoj TV interne dopočítava rozlíšenie SD na Full HD obrazovky, či 4k.

  A vôbec, aj ja by som tu ocenil vyjadrene kompetentného.


 12. Podla mňa Telekom označuje stanice "Optik" vysielanie Full HD - 1080i; stanice HD majú 720i a stanice SD majú 480i. Ak máš Full HD TV, mal by si pri pozorovaní ostrosti hrán v scénach, detailov, u rovnakých staníc pri rôznom rozlíšení vidieť rozdiely. Tiež Markíza, JOJ a ich podstanice vysielajú iba HD; RTVS, ČT, Eurosporty vysielajú v rozlíšení Full HD.


 13. Som rád, že sa tu objavil aj takýto príspevok, lebo som si už začínal myslieť, že ten môj od Telekomu nejako nesprávne používam. Tlačítka na ovládanie hlasitosti prestali reagovať, a rozobrať som ho nechcel, aby mi ho nedali k náhrade. Po roku som ho bol na pobočke Telekomu vymeniť, ale ani z toho "nového" už nemám bohvieaký pocit. Zatial som to nikde nerozmazával, ale vidím, že tu nie som jediný. 

  odpoveď sa páči : 1 osobe

 14. Nie je 4k ako 4k. V súčasnosti je najdôležitejšie vidieť pred kúpou na vlastné oči, ako konkrétna tv zobrazuje vysielanie vo formáte FullHD na 4k tv. Totiž z rozlíšenia FullHD musí vedieť dobre dopočítavať pixely na rozlíšenie 4k, čo nie je lacná záležitosť, treba na to výkonný procesor v tv. Videl som aj FullHD na lacnejšom Panasonicu 4k a bola to tragédia - neostré hrany, detaily apod. To už radšej obyčajný FullHD tv.

  odpoveď sa páči : 1 osobe

 15.  

  Ja mam obdobny problem...ked stahujem, rychlost mi zrazu uplne padne a po chvilke zase pokracuje...Router mam Archcer C2...pri online hrani PS4 mam tiez celkom problemy, viete mi poradit nejaky spolahlivy router?

  Ja mám gigabytový ASUS RT-N65U už pár rokov. Je spolahlivý, rýchly. Značku ASUS môžem len odporúčať. Samozrejme, ja nie som predajca, aby som uprednostňoval nejakú značku, píšem len zo svojich viacročných skúseností s rôznymi routermi.  Dobrý router nie je úplne lacná záležitosť, preto si vyber podla parametrov, ktoré má ten ktorý ruter. Tiež cenné informácie o konkrétnom routery ti dajú recenzie užívatelov na stránkach napr.  amazon.com, newegg.com, ... Ale ako pri inej elektronike, aj tu platí - za málo peňazí málo muziky. Môj letmý odhad - pod 80€ by som wifi router nekupoval.

  vv.JPG


 16. UPC na rozdiel od Telekomu poskytuje svojim zákazníkom aj analógové stanice. Preto si na tretí TV nepotrebval setopbox. Analóg Telekom neposkytuje, takže oficiálne budeš potrebovať  3 boxy. Ale! Ak si bol v minulosti zákazníkom UPC, analógové stanice stále v tom koaxiály budeš mať, oni to nevypínajú. Takže koaxiálový rozvod od UPC si ponechaj pre 3. TV a na tie hlavné TV ti budú stačiť 2 Magio boxy. (Ja som bol klientom UPC ešte pred tromi rokmi a analóg mi stále ide)


 17.  

  uBlock Origin, NoCoin, Cookie AutoDelete, Google Analytics Opt-out - they all ROCK! Čo si ale myslíš o tomto sranďašáku https://decentraleyes.org/ - neblokuje zbytočne neškodný a potrebný obsah? o.O

  Históriu Denníka N (Smena > SMEna > SME > Denník N) (https://sk.wikipedia.org/wiki/Smena_(denník), http://www.sme.sk/cdata/3093664/28.pdf) by si mali naštudovať všetci modráci - aby pochopili, akí sú naivní a hlúpi. xD

  no, popravde si vystačím s uBlock Origin a NoCoin, niečo na cookies, super je aj NoScript, ale až príliš super. Často som ho musel nastavovať, aby mi púšťal chcený obsah, až som stratil trpezlivosť a vypol ho. Decentraleys ešte nepoznám, aby nebol tiež prehnane podozrievavý ako NoScript.

  Inak začínam už mať pocit, že naša debata začína prechádzať do offtopic, a admin nás onedlho zruší :)

  odpoveď sa páči : 1 osobe