Hacker

Člen
 • Počet príspevkov

  45
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

13 Nadpriemerné

O Hacker

 • Hodnosť:
  Radca
 1. Ale ak ti rýchlosť nabehne po reštarte routra, s najväčšou pravdepodobnosťou máš nestabilný router a budeš potrebovať iný (čítaj recenzie routrov a zameraj sa hlave na ich stabilitu). Ešte predtým sa môžeš pozrieť na domoskú stránki výrobcu routra (Support), či nemá novší firmware a skúsiť, či sa stabilita routra s novým FW nezlepší.
 2. Skús odpojiť router a pripojiť PC priamo na modem. Ak problémy budú pretrvávať, problém je na strane Telekomu, ak sa problémy stratia, chyba je v tvojom routry. Alebo ak máš iný overený router, vymeň ho za ten svoj a sleduj, či je rýchlosť stabilná. Podla toho tiež môžeš vytušiť, kde je problém.
 3. Najprv by som pripojil PC priamo na modem, vynechal by som router a zmeral rýchlosť. Ak by sa blížila k zmluvnej rýchlosti, znamená to, že máš slabý router. Kúpou kvalitného routra bude problém vyriešený. Routre dodávané so službou od Telekomu velkou kvalitou neoplývajú.
 4. Takže poplatky Markíze už Telekom preniesol na zákazníkov. Navrhujem, aby Markíza s jej satelitmi boli v samostanom platenom balíku, aby sa mohol každý rozhodnúť, či bude Markízu podporovať, alebo mu zostanú pôvodné ceny!
 5. ++
 6. Ešte skús pre istotu pozrieť nastavenia zobrazenia v settop boxe.
 7. Tiež ma to zaujíma.
 8. Vyzerá to ako keď je film vytvorený vo formáte 4:3. Vtedy je vždy lavý a pravý čierny pás. Potom sa dá na telke nastaviť zobrazovanie "na celú obrazovku" - obraz sa roztiahne a orežú sa z obrazu horná a spodná časť, alebo "na celú šírku" - obraz bude deformovaný, roztiahnutý ale bočné čierne pásy tam nebudú.
 9. Tu nájedete všetkých providerov TV aj internetových pre zadanú lokalitu: https://www.porovnat.sk
 10. Laickým odhadom. 720x576 je natívne rozlíšenie formátu DVD. Ak by SD vysielanie malo 576i, potom by sa kvalita obrazu približovala kvalite DVD, čo však neplatí.
 11. Dovolil by som nesúhlasiť. Kanály SD majú rozlíšenie 480i, len tvoj TV interne dopočítava rozlíšenie SD na Full HD obrazovky, či 4k. A vôbec, aj ja by som tu ocenil vyjadrene kompetentného.
 12. Potom dôvodom pre vyšší dátový tok je len vyššie rozlíšenie (1080i oproti 720i pri HD), či?
 13. Podla mňa Telekom označuje stanice "Optik" vysielanie Full HD - 1080i; stanice HD majú 720i a stanice SD majú 480i. Ak máš Full HD TV, mal by si pri pozorovaní ostrosti hrán v scénach, detailov, u rovnakých staníc pri rôznom rozlíšení vidieť rozdiely. Tiež Markíza, JOJ a ich podstanice vysielajú iba HD; RTVS, ČT, Eurosporty vysielajú v rozlíšení Full HD.
 14. Som rád, že sa tu objavil aj takýto príspevok, lebo som si už začínal myslieť, že ten môj od Telekomu nejako nesprávne používam. Tlačítka na ovládanie hlasitosti prestali reagovať, a rozobrať som ho nechcel, aby mi ho nedali k náhrade. Po roku som ho bol na pobočke Telekomu vymeniť, ale ani z toho "nového" už nemám bohvieaký pocit. Zatial som to nikde nerozmazával, ale vidím, že tu nie som jediný.
 15. A tento by ti nevyhovoval? https://www.mall.sk/led-televizory-uhlopriecka-150-cm/sony-bravia-kdl-65w859c Užívatelské recenzie: https://www.amazon.co.uk/Sony-Bravia-KDL65W859C-65-Inch-Smart/product-reviews/B0773RK73K/ref=cm_cr_dp_d_show_all_btm?ie=UTF8&reviewerType=all_reviews