d97es

Člen
 • Počet príspevkov

  27
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Príspevky odoslal/-a d97es


 1. Čo sa týka grafiky a funkcií, aký je rozdiel medzi starým (KAON CO1000) a novým (KAON KST B 2046) Magio satelitnými prijímačom, a dokedy prebieha výmena STB-ov u zákazníkov na nový typ s kódovacím systémom Nagra?


 2. Dnes som si vsimol ze ste vydali aktualizaciu. Golf Channel uz sa nachadza medzi sportovymi stanicami pri vytvoreni vlastneho poradia oblubenych kanalov. Aktualizovali ste aj tie reklamy na uvodnej obrazovke. Ale ked na mobile sledujem niektory kanal na celej obrazovke a chcem prepinat medzi stanicami iba s dotykom, stale pouziva aplikacia originalny zoznam stanic a nie tu, ktoru som si vytvoril ja. 


 3. Prečo sa neustále zmenite poradie televiznych kanalov (nie iba v appke)?

  Prečo nepouživate aktualne logo pri vaicerych stanic?

  Preco niekedy vobec nepouzivate logo?

  Preco sa nenachadza Golf Channel medzi sportovymi stanicami ked si vybrat oblubene kanaly?

  Ked prepinam medzi stanicami vo full screen mode, preco nepouziva aplikacia moj oblubeny zoznam stanic?

  Preco aktzalizujete len mesacne tie reklamy od stanic na uvodnek obrazovke? Este v marci tam boli januarove programy.


 4. @rastaman  Nebudem to riešiť. To už nie je normalný. Pozri si napr. na to, kde môže vysielať Comedy Central Hungary podľa českej licenie, alebo kanály RTL z Luxeburgu, stanice TV2 z Rumunska. Iba RTL Klub, TV2, M1, M2, Duna a Duna World sú maďarské stanice. Ostatné sú vysielané oficiálne zo zahraničia a podľa licencie môžu vysielať aj na Slovensku. Ako som už uviedol, neviem overiť, na ktoré relácie majú zakúpené právo. Tieto prává ohrozuju najmä JOJ-ku a Markízu. Ak slovenské komerčné televízia neriešia, nebudem ani ja. RTL Klub napr. od Markízy kupuje právo na Hornú dolnú a JOJ-ka od RTL na Vyvolení. Je jeden veľký rozdieľ medzi maďarskými a českými stanicami na Slovensku. České stanice boli dostupné pre každého bez súhlau jednotlivých staníc, bez zmlúv atď. Po česky rozumie celé Slovensko a ohrozujú sledovanoť slovenských komerčných staníc. Na šírenie maďarských staníc majú zmluvu, nie sú dostupné všade a môžu sledovať len predplatitelia Extra balíčkov a nie zadarmo. Po maďarsky rozumie nie 10% obyvateľstva. Od predplatiteľov dostanú peniaze aj operátory aj stanice a so šírením majú len malé náklady (sú dostupné z kapacity UPC Direct). Už som tu písal, môžeš to pozrieť na maďarských, rumunských, luxemburgských stránkach, že stanice môžu šíríť okrem Maďarska nie len na Slovensku. Neviem, prečo to riešíš. Magyar Telekom nie, ale UPC Direct neoficialne šíri slovenské stanice v Maďarsku a bez súhlasu šíria slovenské stanice aj v Srbsku miestné televízie, keď nemajú vlastný program. Podľa sčítaní obyvateľstva na Slovensku v roku 2011 bol  458 467  Maďarov a  iba  698 Srbov. Ja mám Magio Sat, takže cez telku nemám prístup ku KBS World, ale zaujíma ma korejská kultúra (po maďarsky sú dostupné korejské seriály) a dosť často sledujem KBS World na Youtube naživo.


 5. Maďarské stanice majú právo na vysielanie okrem Maďarska aj v státoch: Slovensko, Ukrajina, Rumunsko, Srbsko. Tak ako napr. Nova Sport 1 môže vysielať okrem Česka aj na Slovensku. Tieto informácie sú dostupné aj v zozname televíznych kanalov EU.


 6. Zriadili u nas Magio Sat, ale objednavka v zakaznickom zone je este "v rieseni". Objednaki sme STB s nahravanim a dostali sme bix Kaon Co1000 alebo NS1140. 

  https://www.telekom.sk/wiki/televizia/funkcie-magio-sat

  Podla webu box ma podporovat vsetky sluzby. Potvrdili to aj z technickeho oddelenia. STB som pripojil k internetu. V nastaveniach vidim, ze je pripojene k netu, ale ako Extra je tam iba polozka Internetove radio, ale ani to nefunguje. Ziadne interaktivne sluzby cez internet nefuguje.

  Su tieto sluzby este dostupne a iba za to nefunguju mi, lebo mam obejdnavku "v rieseni", alebo Telekom uz tieto funkcie neposkytuje?


 7. Som zakazníkom Telekom. Ja chcem madarské tv stanice. Ty slovenské a ceské.

  Niekto má rád sport, film alebo správy a dokumenty.

  Na platforme je miesto, takze mozu tam pridat aj madarske aj slovenske/ceske stanice.

  Riesením je aj pridanie madarskeho audi stopu pri kanaloch, ked je dostupny.

  Ja musim platit aj za slovenske stanice aj vtedy, ked nepozeram. Ked daju madarské stanice do madarskeho balika, ty nebudes platit za to nic.