Jaco_JJ

Člen
 • Počet príspevkov

  134
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

41 Výborné

O Jaco_JJ

 • Hodnosť:
  Znalec
 1. 2xHD je top problémom iba pre tú šťastnejšiu časť klientely, my v menších mestách čo nebývame priamo pri ústredni, sme radi za 1xHD bez kostičkovania alebo drop-outoch zvuku. Pravda, kedysi sme mali aj 1xHD+1xSD, ale po masívnych klientsko-naberacích kampaniach je to čoraz horšie.
 2. @Ľuboš Vďaka Ľuboš za reakciu i za ochotu. No ešte otázka: "pri vybraných rozhlasových staniciach" -prosím ťa ktoré sú to tie vybrané stanice? Lebo ja som to teraz vyskúšal aj na Rádio Slovensko (predtým som väčšinou nahrával z Rádio FM) a ani na jednej stanici tieto funkcie nefungujú, ani tá STOP-ka tak ako by mala (zaujíma ma hlavne to Rádio FM). Pochopiteľne hovorím o nahrávkach ktoré som nahral na disk a spúšťal z menu Zoznam nahrávok. Pri tlačení Pause vypíše oznam "pozastaviť nie je pre tento program dostupné". Podobný oznam je aj pri pretáčaní dopredu, aj späť. Že by šlo o problém jednotlivých typov boxov? Ja mám Motorolu VIP1216.
 3. Keďže sľubovaná nová verzia firmware boxu sa stále nerealizovala, je možno ešte šanca aby zapracovali niektoré problémy. Komu ešte niečo napadne, nech to tu doplní, v záujme bezproblémovejšieho používania tejto IPTV. -Problém s prehrávaním nahrávok z rozhlasových staníc: To že tam nie je možnosť použiť bežnú funkciu Pause, FF, REW, je nepríjemné i nepochopiteľné, ale už som si zvykol. Horšie je, že po stlačení STOP sa prehrávanie akože zdanlivo zastaví, aj sa objaví menu na pokračovanie/návrat späť, ale pritom nahrávka na pozadí stále beží (bez zvuku), lebo keď sa stlačí Dokončiť prehrávanie, už je pokračovanie nahrávky niekde úplne inde než je miesto kde ste ju zastavili. -Problém so sériovými nahrávkami sa tu už spomínal, ale nič sa zatiaľ nevyriešilo. Uvediem aktuálny príklad: je nastavené sériové nahrávanie na Markíze s názvom "Televízne noviny". od zajtra 14.2. sa v EPG menia na "TELEVÍZNE NOVINY" a samozrejme sériové nahrávanie je v háji. OK, nastavím si novú sériu - a čo sa stane v pondelok 19.2.? Už sa to zrazu volá "Televízne Noviny" a opäť môžete veselo nastavovať ďalšiu sériu! Na neprecíznych dodávateľov EPG sa ale tentoraz netreba vyhovárať, lebo nie je myslím žiadny problém doplniť do programu Magia jednoduchú funkciu na nerozlišovanie veľkých a malých písmen! -Ja som už písal aj o tomto probléme, ale radšej ho zopakujem ak by bola nádej to opraviť: pri rýchloposuve záznamu bol kedysi informačný pruh priesvitný a menší. Teraz je čierny nepriehľadný a zakrýva dobrú štvrtinu obrazovky, pričom znemožňuje sledovanie informácií v dolnej časti pri pretáčaní ako je napr.názov reportáže pri spravodajstve a pod. Tak isto je nepríjemné trvanie jeho zobrazenia ešte cca 3 sekundy aj po stlačení PLAY, čo je nepríjemné napríklad pri rýchopusuve športových záznamov. Budem vďačný, keby sa aspoň niečo v novej verzii podarilo vylepšiť.
 4. aha, ďakujem Matej
 5. Keďže Matej si môj návrh v téme o zmene rastra asi nevšimol, uvádzam ho samostatne, napokon je predsa o niečom inom ako bola téma v tom vlákne. Navrhujem prehodnotenie a doplnenie prémiových balíčkov. Keď Telekom stále nie je ochotný ponúknuť prémiový balíček určitého počtu kanálov podľa vlastného výberu (ako má napríklad jedna z konkurencií u balíka "Flexi 7"), tak by tie balíky mohli spĺňať aspoň základné princípy akej-takej logiky ich zloženia. Uvediem príklad, ktorý neteší mňa a určite ani ostatných priaznivcov dobrej hudby. Vzhľadom na aktuálny rok budem hovoriť o kanáloch čisto v HD, preto vynechám hodnotenie základného balíka "Hudobný a detský", kde je všetko len v SD. Dva kanály Brava HD a Jazz HD sú v balíčku XL, ďalšie dva kanály MTV HD a Deluxe Music HD sú v prémiovom HD Rodinný, a jeden -ten asi najzaujímavejší- iConcerts HD je dokonca vo fakt "priliehavom" balíku HD Športový!!! Bol by taký problém vytvoriť jeden balíček HD Hudobný? Tých 5 kanálov dať dokopy a prípadne doplniť o nejaký ďalší. A ak by ste to doplnili o na tomto fóre viackrát žiadaný TV Rebel, záujemcovia o balík by sa vám len hrnuli.
 6. Vďaka Matej, je to kanál, ktorý si z vášho kanálového rastra najviac cením, obrovský žánrový rozsah kvalitných koncertov od rocku cez hiphop až po jazz.
 7. Kedy konečne preladíte kanál iConcerts na nový feed na Astre3b? Ten permanentný otravný oznam o zmene cez obrazovku je fakt "pôžitkom" pozeraní nejakého koncertu
 8. Tvrdak, vizuálne zaujímavejšie? Na kerú mater?? Zvyčajne ak niečo vizuálne vylepšujú, väčšinou to dopadne práve na úkor prehľadnosti. EPG je jedna z mála funkcionalít sw Magia, ku ktorej nemám z hľadiska funkčnosti či prehľadnosti žiadnu výhradu. Rýchlo sa môžeš presúvať bud medzi kanálmi cez Ch+/Ch- (PageUP/PageDown), alebo napísaním priamo čísla kanálu - alebo medzi dňami cez FF/REW. Veď napíš čo ešte by mohli vylepšiť. Čo som sa doteraz stretol s EPG v iných zriadeniach, všetko bolo horšie.
 9. Na Tv Rebel nejde len metal, ale aj kvalitný rock či hard rock, takže ja sa pripájam k tvojmu želaniu. Dobrej muzičky nie je nikdy dosť a tento žáner v celej ponuke Magia chýba.
 10. Mám rovnaké skúsenosti už viac ako 20 rokov, Stjopa. Ak vezmem vznik Slovenských telekomunikácií (potom zmena mena na Slovak Telecom a potom na Slovak Telekom), tak to bude už štvrťstoročie čo som ja ich klientom a za celý ten čas tak isto o nejakej odmene/zľave môžem iba snívať. Mám 3 služby -pevná linka, internet a Magio, tak keď boli nejaké zľavy na mobilné paušály, využiť som ich nemohol. Prečo ale nedali ani raz podobné zľavy na ostatné ich služby?? Pokiaľ si spomínam, raz boli zľavy nie na využívané produkty, ale na zariadenia ktoré si človek kúpi navyše, nejaký fotoaparát alebo navigáciu... čo ale ak tieto prístroje všetky zákazník už má a nepotrebuje kupovať ďalšie? Bola to podobná ponuka ako na kúpu produktov/služieb u partnerských firiem ST. Tie zľavy firmy ponúkajú občas tak či tak, takže opäť fakt náramný benefit - iba že by si človek niečo kúpil nasilu len pre tú malú zľavu. Keďže ja nerád mením hocičo na čo som si už dlhé roky zvykol, tak nad zmenou poskytovateľa neuvažujem. Zostáva mi len možnosť sa tu posťažovať, tak to využijem, aj keď šanca nápravy ich správania ku klientom je asi nulová.
 11. Z nového prostredia Magia mám už obavy, lebo po poslednom "vylepšení" to bolo ešte horšie ako predtým. O problémoch sme diskutovali tu: https://forum.telekom.sk/topic/10197-iptv-navrh-na-vylepsenia/?sortby=date&page=1 zatiaľ sa z námetov realizoval len malý zlomok. Napr.čierny pruh podkladu rýchloposuvu stále zakrýva veľkú časť obrazovky, nezmenšili ho ani nevrátili k pôvodnému vzhľadu keď bol predtým priesvitný. No ak by návrhy či nedostatky boli vyriešené v novom ovládaní boxu, bol by to fajn darček k Vianociam, ak to stihnú.
 12. Ja som si v poslednej dobe sekanie aj sekundové výpadky zvuku všimol tiež u viacerých HD kanáloch, napríklad na hudobných ako iConcerts, čo predtým nebývalo a čo pravdaže najmä pri počúvaní hudby vadí až neznesiteľne. Zrejme zase nejaké predvianočné chamtanie zákazníkov za každú cenu bez ohľadu na to či stíhajú linky, ich HW a pod? V konečnom dôsledku znechutenie zákazníkov z takej "kvality" môže mať presne opačný efekt ako zamýšľali.
 13. Žeby sa stal zázrak a v Telekome by vypočuli želania klientov čo sa týka rastra? Už si na podobný úkaz ani nespomínam...
 14. Po reštarte boxu HBO nabehlo. Ešte je zvláštne ako dokonale je tento bonus utajený. Kto sa nepozrie do tohoto vlákna, tak sa o akcii asi nedozvie. Ani na stránke, ani SMS, ani email, dokonca ani správa cez box kde dávajú občas aj zbytočnosti. Ak to bolo myslené ako podpora tohto fóra nech je viac sledované, potom chápem
 15. HBO na víkend je príjemný bonus, vďaka. Napadla mi otázka: Keď si ponahrávam nejaké filmy na box, budem ich môcť pozrieť aj po 13.11.? Asi nie, že?