Jaco_JJ

Člen
 • Počet príspevkov

  152
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

44 Výborné

O Jaco_JJ

 • Hodnosť:
  Profík
 1. Super, potešilo ma to. Iné zmeny som zatiaľ neobjavil, mohli by prípadne napísať info ak je tam toho viac. Vhodné by bolo ešte vrátenie náhľadov kanálov pri ich editácii (prispôsobenie či zmena poradia kanálov). V starej verzii to tak bolo. Málokto vie spamäti ktoré kanály má zakúpené a ktoré nie. Keby bolo pri zmene poradia ešte nejako vyznačené ktorý kanál mám vybratý na zobrazenie a ktorý nie, bolo by to už (skoro) dokonalé
 2. Tak krok späť nepomohol, skúšal som to aj desaťkrát po sebe a nič. Dúfajme, že po sľubovanom augustovom update sa problém odstráni.
 3. tu sme to riešili podrobne: Z tvojich pripomienok aj mne vadia tie chýbajúce skratky dňa v EPG. Ako vidíš z diskusie, Ľuboš napísal že: "Kolegovia sa aktuálne zaoberajú doplnením skratky dňa v EPG, na ktoré tu bolo najviac podnetov." To bolo začiatkom apríla. Som rád že sa tým aspoň "zaoberajú", iba nechápem prečo to tak dlho trvá. Nemusia predsa vymýšľať nič nového, veď pred upgrade tam skratky dní predsa boli, fungovalo to - stačilo aby tú maličkú funkciu vrátiť späť.
 4. Vďaka, dnes to už na tých kanáloch nerobilo, ale ak sa to stane znovu, vyskúšam to a dám vedieť či to pomohlo.
 5. V poslednej dobe sa mi už viackrát stalo, že keď na niektorých kanáloch stlačím v EPG pokyn nahrávania (dnes, zajtra, v hocijaký deň), tak sa vypíše správa: "V dôsledku zmien v plánovaní na poslednú chvíľu, tento program musí byť nahraný manuálne" a je tam odkaz na manuálne nahrávanie. Čo to je za nezmysel - o týždeň budú zmeny v plánovaní na poslednú chvíľu? Reštart nepomohol, na helpline kvôli tomu volať nebudem, radšej to nahadzujem pracne ručne. Ale otravuje to a zdržuje. Má s tým niekto skúsenosti? Žeby tvrdý reštart s novým natiahnutím klienta?
 6. s tým súhlasím, ale mne by funkcia tlačítka Last lepšie vyhovovala tak ako ho má väčšina iných prístrojov: okamžite "návrat k predošlému programu", čo sa dá najmä pri športových prenosoch využívať ako prepínanie dvoch kanálov ktoré ma zaujímajú jedným stlačením. Ak mám stláčať viackrát, tak to už môžem navoliť aj samotné číslo daného kanála.
 7. Nejak ti nerozumiem, ved tak ako predtým: Menu -> Archív -> Joj -> piatok... iná možnosť: EPG -> dáš číslo kanálu kde máš Joj -> 3 x stlačíš tlačítko pretáčania smerom dozadu a si na programoch 3 dni dozadu
 8. Vďaka @Ľuboš, potešujúca správa, že má zmysel sa sem obracať s problémami či želaniami.
 9. @13black13 idiotizmus je veľmi výstižné slovo keď klientom zrušia niektoré funkcie a informácie, ktoré v staršej verzii sw fungovali. Tragédiu spomenul naozaj akba77, to mi uniklo. Nie je to tragédia, lebo niečo plusové to prinieslo, ale stále nová verzia priniesla pre mňa -a ako vidno tiež pre väčšinu čo sa tu zapojili- viac negatív ako pozitív.
 10. @13black13 Neviem ako prostredie, to som mal podobné aj predtým, ale zatiaľ sa mi zdá, že rýchlejšie ide spúšťanie z archívu, a bez chybových oznamov. Ak sa to preukáže dlhodobo, bolo by to fajn. Tak ako každý rozdielne využíva jednotlivé funkcie Magia, tak sú pochopiteľne aj rozdielne názory čo pre koho je dôležité a čo nie (nikto tu nič neoznačoval za "tragické"). No keď niektoré funkcie sme predtým mali k dispozícii a teraz po náramne reklamovanom "vylepšení" prostredia boxu tie funkcie zmizli, tak sa nikto nemôže diviť, že ľudia sú nasraní! A keď si budú chcieť nájsť a naprogramovať v EPG napr.na víkend futbalovú ligu, tak si holt to kedy vychádza víkend budú musieť počítať na prstoch (macher 13black13 to dokáže v duchu)
 11. @PetoNR, netradične sa zastanem Telekomu. Nie je to úplne tak. Keď v poslednej väčšej aktualizácii nedali napríklad v časti ARCHÍV skratky názvov dní, tak po pripomienkach nás niektorých to po nejakom mesiaci doplnili. Nenápadne, bez veľkých ohlasovaní, v nejakom malom update. Takže ja stále (možno naivne?) verím, že tieto príspevky zmysel majú.
 12. Tak sme tento "darček" dostali už aj my. Skúsim potlačiť znechutenie a budem sa snažiť byť objektívny pri mojom zhrnutí prvotných dojmov. Väšina tu už bola spomenutá. PLUSY: -navigačný pruh pri pretáčení (ktorý spomínal Salko2) je konečne aspoň trošku priesvitnejší a zdá sa mi aj menší (nie až tak ako to bolo za starých dobrých čias spred niekoľkých rokov, ale vďaka za snahu). -tmavá grafika na úvodnej obrazovke viac šetrí TV obrazovku pri aktuálnom nepozeraní a nevypnutí boxu; MÍNUSY: -spomínaným tmavým pozadím ale "vyniknú" viac nápisy pohybujúce sa v pozadí pri pozeraní menu/EPG/zoznamu nahrávok a pôsobia značne rušivo; -najväčším mínusom pre mňa je chýbajúca skratka názvu dňa v EPG! Nepochopím čím sa to stalo, keďže v poslednej verzii to bolo. Úmyselné zníženie komfortu užívateľa, alebo chyba programátora? -podobne veľkým mínusom v poradí je zhoršenie funkcionality pri výbere kanálov pre zobrazenie a pri zmene poradia kanálov. Prečo zmizol náhľad aktuálneho programu je obrovskou záhadou. Dúfal som, že tam aspoň niečo vylepšia keďže to bolo dosť kritizované (napríklad aby som pri zmene poradia kanálov videl ktoré mám vybraté a ktoré nie). Kdeže! -v menu nahrávok je rozlíšenie rozpozeraného programu a nového neviditeľné! Také "zvýraznenie" ani nemá význam. -zobrazovanie info bannera pri prepínaní programov ruší aj mňa, mohlo by sa dať v nastavení zadať dĺžka jeho zobrazenia. -v EPG ešte zmenili farebné označenie programov v minulých dňoch ktoré sú k dispozícii v archíve za ikonku spätného prehratia. Neviem, možno si zvyknem, ale viac sa mi páčilo jasné farebné zvýraznenie. Našťastie mi aspoň funguje spúšťanie nahrávok a archívu bez problémov. Zatiaľ. No celkové hodnotenie "prínosu" aktualizácie je vidno podľa počtu plusov a mínusov. Dúfam, že budú aspoň tak ústretoví, že čo najskôr zapracujú naše pripomienky do včasnej opravy sw.
 13. Nevieš čítať názov témy?? Pripomienky! To znamená aj upozornenia na chyby a návrhy na zlepšenie! Každý sw vývojár podobné pripomienky od klientov len víta. @TheSalko2 myslím že Matey sa za tento "výtvor" hanbí, preto sa neukazuje a nemá chuť ho ospravedlňovať.
 14. Pevne verím že tie hrôzy aspoň niekto zo zodpovedných telekomákov číta (aj keď nereagujú) a ďalšie aktualizácie pozastavili! (nech to nezmršia aspoň nám šťastnejším čo zatiaľ tú nádheru nedostali)
 15. Do našej diery ešte žiadna aktualizácia nedorazila a ako vás čítam, budem dúfať, že nikdy ani nedorazí. To že v EPG zmizol názov dňa je neuveriteľný IDIOTIZMUS!!! a pochybujem že by sa našiel nejaký iný operátor kde komfort obsluhy pre užívateľov je každou aktualizáciou horší! Dobrý rok som tu apeloval, aby sa doplnil názov dňa do spúšťania programov cez Archív. Po dlhom čase sa im to konečne podarilo - a teraz čítam že to isté spravili v EPG?! Zakaždým keď si budú chcieť klienti napríklad na víkend naprogramovať nahrávanie (alebo spustenie staršej nahrávky), si budú musieť najprv nájsť kalendár!! To robíte už schválne???!!!