Ichiro

Člen
 • Počet príspevkov

  8
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

2 Neutrálna

O Ichiro

 • Hodnosť:
  Asistent
 1. Chcem smartfón. 
 2. Dobrý deň, chcel by som sa spýtať kedy máte v pláne vydať aktualizáciu androidu 5.1.1 pre Sony Xperia Z1 compact? Sony už túto aktualizáciu uvoľnilo aj pre voľne predajné telefóny...
 3. Dobrý deň, tak aktualizácia dorazila včera popoludní. Inštaláciu som vykonal radšej na radu cez Sony PC Companion, ešte pred tým som telefón resetoval do továrenského nastavenia. Inštalácie sa zdala, že prebehla hladko ale po nej sa telefón trochu viac zahrieval aj po 2h fungovania. Tak som ho znovu pripojil k pc a cez Sony PC Companion nechal opraviť. Po tej sa už všetko zdá, že beží ako by malo. Uvidím čo volanie. Za mňa zatiaľ spokojnosť.
 4. Dobrý deň, tak už je to cca 14 dní a aktualizácia stále nikde od doby čo ste oznámili, že by mala doraziť v priebehu niekoľkých dní. Neviete kde môže byť problém?
 5. Ahoj, tu vám prikladám odkazy z fóra z ktorého som čerpal informácie, kde užívatelia píšu o problémoch s aktualizáciou androidu 5.0.2. http://www.svetandroida.cz/xperia-z1-compact-z-ultra-android-5-0-201504#comments http://www.svetandroida.cz/xperia-android-lollipop-201505/comment-page-1#comments Citujem komentár užívateľa Pavla, ktorý vo svojom príspevku potvrdzuje, že Sony priznáva chyby a problémy s mikrofónom, prehrievaním atd. "Pavel včera v 13:59 Ahoj, mám taky Z1c a potvrzuji problémy s přehříváním a špatný mikrofon po aktualizaci na Lollipop. Tak jsem zavolal na podporu Sony 844 550 055 a tam mi taky potvrdili, že to teď řeší spousta lidí. A prý na 99% se to vyřeší tím, že se telefon musí opravit přes Sony Bridge for Mac (pro uživatelé PC se to jmenuje PC Companion). Tak jsem to zkusil – (nejprve jsem zálohoval) – telefon to kompletně vymazalo (kromě SD karty) a Lollipop 5.0.2 se nahrál znovu a mikrofon už funguje dobře a telefon se už nepřehřívá… Protože zálohuji přes google tak se mi kontakty i původní aplikace nainstalovaly a aktualizovaly samy. Zatím 2 dny úplně bez problému, tak tento postup mohu zatím doporučit…"
 6. Ďakujem vám za vaše odpovede a pevne verím, že keď aktualizácia dorazí tak bude bezproblémová :) Čo sa týka aplikácií, myslím si že keď nie sú kompatibilné s lollipopom tak by podľa môjho názoru nemali ísť ani nainštalovať. Z komentárov som sa dočítal, že nepomáhal ani reset do továrneho nastavenia a zákazníci českého tmobilu s tým majú problémy. Ďakujem za uistenie a teším sa na príchod aktualizácie. Keby nastal nejaký problém, dám vám vedieť.
 7. Dobrý večer, ďakujem za vašu odpoveď, aktualizácie zatiaľ nedorazila ale rád by som počul z vašej strany potvrdenie, že aktualizácia neprinesie žiadne problémy. Za posledný týždeň som sa na viacerých fórach dočítal, že aktualizácia pre Z1C ktorá bola pre voľne zakúpené telefóny (bez operátora) priniesla veľké problémy ako zlú kvalitu hovoru (mikrofón, výpadky, druhá strana počula zdeformovaný hlas), problémy s mobilným internetom (pri zapnutí LTE spadol signál), znížená výdrž batérie o 1 deň, problémy s ukončovaním aplikácií (aj keď sa dali všetky ukončiť tak minimálne polovica stále bežala) a najhorší scenár - po aktualizácií niektorým užívateľom, ktorý aktualizovali cez sony pc companion telefón vydržal fungovať 1 deň a druhý deň sa vypol a už nešiel zapnúť vôbec, nereagoval na nabíjanie. Nerád by som sa zaradil medzi tieto prípady a musel potom riešiť reklamáciu. Tak predom ďakujem za rýchlu odpoveď.
 8. Dobrý deň, chcel by som sa spýtať kedy asi budete uvoľňovať aktualizáciu android 5.0.2 (lollipop) pre Sony Xperia Z1 compact ktorú som si u Vás kúpil k paušálu. Spoločnosť Orange túto aktualizáciu už vypustil...