Jamhal

Člen
 • Počet príspevkov

  12
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

  Nikdy

Všetko, čo pridal Jamhal

 1. Ja snád umrem, obvinovat niekoho že vy neviete ratat? ahahhahahhahah toto je riadne vlakno. A ešte ze prečo to v tom telekome..ze "v tom telekome" udavaju v bitoch....  "neznalosť neomlová" tak tiško!!!   https://sk.wikipedia.org/wiki/Bajt   Veľkosti pamäte sa zvyčajne udávajú v bajtoch, prenosové rýchlosti počítačových sieti v bitoch (za sekundu).Niekedy sa miesto bežných predpôn (vyjadrujúcich mocniny desiatich) používajú binárne predpony, vyjadrujúce mocniny dvoch. Napr. K=210, M=220, G=230, 1Mbyte = 1048576byte, čo ale spôsobuje menšie rozdiely vo veľkostiach (napríklad = 1000, ale = 1024). V súčasnosti sa preto doporučuje používať pre násobky čísla 2 špeciálne predpony a skratky (KiB, MiB).
 2. a kolega @Miloš Martovič zas zabudol povedat ze nie su sirené v IP sieti telekomu..ale to je unicastový stream z netu. takze ked to nejde na 95% problem zo strany vysielatela :) nemenovana reg. TV ktoru aktivnne sledujem ked nejde v Magiu, nejde ani na nich stránke..
 3. prepáčte, ale napíšem to tak ako to bolo!! Čo sa týka nevykablovaného domu "hned" vedla, tak toto je je uplne normalne. V ZA v jednej nemenovanej časti je pokrytie všade, ale v chod A,B,C-OK,  /  D,E -NIE, F,G,H- OK, LEBO "geriatricky" obyvatelia v chodu D,E, prevazne nad 65rokov nechcu o vrtani a tahani kablov v ich vchode nič počuť! A ako viem, tak potiahnutie optiky, ako neustala oprava metalickeho vedenia je 60% lacnejsia!
 4. @Stano76  Žiaľ okrem satelitného prímu, žiaden káblový poskytovateľ na SR (ak mu  rada + TV v CZ povolia) nemá súhlas od Rady pre vysielanie a retransmisiu, nakoľko hore spomenuté TV vysielajú z káblových operátorov „nelegálne“ preto aj v Magio, Fiber tv a ďalších, je ako poskytovateľ toho baličky „iná firma“. ISP je v tomto procese len poskytovateľ „infraštruktúry“ kde sa služby „nastrčeného poskytovateľa síria. Preto možno ORANGE skáče po hlave  RVR viac ako Telekom...TOT vše..
 5. "Obě programové pozice jsou v současné době zakódovány systémem Nagra MA" MSAT používa KONAX, toto budú programy učené pre DIGI si myslím, keď ST testovalo vždy bolo kódovane KONAXOM...
 6. Odpovedal si si sám. Na jednom zariadení to ide na druhom nie. *777 by si volal zbytočne, nepomôžu ti tam, nerobia tam takéto nastavenie (vlastná skúsenosť). Problém je u teba. Buď je problém v PC alebo máš vírus typu "dnschanger" a zmenil ti NS. Ako písala @Wampi môžeš skúsiť to pojdeto.sk alebo budeš príčinu hľadať sám. Skús otvoriť tuto "adresu": http://213.215.117.121 ak otvori je to problem na DNS. Ak nie problémov môže byt vela..
 7. Hlavne že máš internet... nebudúce volaj poruchy...ked budeš jojčať moj krásny nik ti nepomôže. I ked je čudné že stým nikto nič nerobí a je vypadnutí väčšie mesto...
 8. XMO

  Podla mňa si to trh žiada... nie som zastanca adult kanalov a hlavne nie tohto obsahu!!! , ale adult obsah je v TV rovnako, ako na internete najpozeranejší...
 9.   Zdravim. Dray Tech Vigor 2110G je na AEth - aktivna optika.   A ano na tomto type sluzby je mozne mat 4x STB, ale router IPTV prevadzku "bridžuje"  len cez 2x LAN porty (3/4), tak je potrebne, alebo skor nutné použitie switch-u.
 10. Určite sa jedná o poruchu HDD v STB, ak más na faktúre účtovaný poplatok „prenájom magio box“ volaj linku porúch 0800 123 777 kde ti vymenia STB. Ak žiaľ v prenajme nie je bude potrebné objednať nove STB na linke 0800 123 456 alebo priamo na mieste predaja.
 11. Moze byť aktivna rodičovska ochrana a zadefinovana trieda blokovania na share stranky. Zistis po prihlasení na zona.telekom.sk alebo primo na 0800 123 777