Jaroslav Kardoš

Hosť
 • Počet príspevkov

  54
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal Jaroslav Kardoš

 1. Myslím, že karta by sa mala aktivovať vložením do zariadenia, zadaním PIN kódu. V prípade, že by to nešlo stačí uskutočniť hovor prípadne zaslať sms.   ( opravte ma, ak sa mýlim )
 2. Dáta po prečerpaní nie sú spoplatnené. Po prečerpaní je spomalená rýchlosť na 64Kbps ( 8KB/s).
 3. Download 4,7MB/s je skutočná rýchlosť 36,86Mbps. To znamená, že ak máš optiku a rýchlosť 40Mbps, tak je to v poriadku ( rozdiel +/- 2Mbps môžu byť spôsobené aj vzdialenosťou servera ). Čo sa týka uploadu, tiež je to dosť závislé od vzdialenosti servera. Predpokladám teda, že máš optiku 40/4Mbps. Upload ti nameralo o 2,6Mbps menší, no Download máš v poriadku. Skús zmeniť na speedtest.net server a otestuj upload znova. Alebo môžeš skúsiť stránku na upload testmy.net.   V každom prípade, myslím, že je to v poriadku a iba si mýliš Mbps a MB/s.   Príklad: 1Mbps = 128KB za sekundu    
 4. Ahoj, ak máš nahlásené inkaso, nie je potrebné uhrádzať faktúry iným spôsobom. V deň splatnosti ti bude tak či tak, faktúra uhradená aj cez inkaso. Preplatok by ti mal byť strhnutý z nasledujúcej faktúry.  
 5. Podľa tvojho avataru súdim, že používaš Apple iPhone ( pokiaľ sa mýlim, oprav ma ).   V prípade, že používaš BETA verziu iOS ( momentálne 9.1 ) mohola by ti pomôcť táto téma:   Telekom aplikácia   Mal som rovnaký problém pri BETA verzii iOS 9.0 ( pred vydaním final verzie )
 6. SMS

  Ceny sms pre programy Happy ( po prečerpaní ):     Stiahnuť Cenník
 7. sms happy.png

 8. IMG_0520.PNG

 9. Dobrý deň, nemohol som si nevšimnúť, že fórum pomaly ale isto zapĺňajú SPAM príspevky a témy, ktoré nemajú nič spoločné s riešením bežných problémov ktoré majú zákazníci Slovak Telekomu. Chcem sa spýtať, či stým niekto v najbližšej dobe bude niečo robiť a či je vhodné aby si niektorí prihlásení takto zbytočne zvyšovali svoj (rating, hodnotenie) ktorí je pravdepodobne závislí iba od počtu príspevkov ( od kvalita, obsahu bohužiaľ nie ).   Pre novo prihlásených to môže byť trošku zavádzajúce, nakoľko hodnotenie radca je pomerne jednoduché získať a tým pádom to môže byť nie vždy vhodné ak ide o skutočné riešenie problému.   Príklad tém/príspevkov ktoré tu pravdepodobne sú iba koli počtu príspevkov: Nefunguje mi AppStore: príspevok používateľa ..Viete si predstaviť prácu z bezp. netom? : príspevok používateľa .. Ukončenie paušálu: opäť príspevok používateľa ..   Je to iba príklad jedného z používateľov tohto fóra, no nachádza sa tu naozaj viac, zbytočných a nepodstatných príspevkov, ktoré napríklad neriešia problém dotyčnej osoby ale zvyšujú zbytočne hodnotenie.      
 10. Akú rýchlosť internetu máš? Operačný systém ktorý používaš? Testoval si pripojenie napr. cez speedtest?      
 11. Zavolaj na technickú podporu ( tam sa dozvieš viac ): 0800 123 777   V každom prípade odporúčam zmeniť heslo pokiaľ si si nie na 100% istý, že to bolo tvoje prihlásenie. Je možné si to skontrolovať aj v nastaveniach Facebooku: Nastavenia > Bezpečnosť >Kde ste prihlásený/-á Na konkrétnom zariadení je možné taktiež vypnúť prihlásenie: Ukončiť činnosť alebo Ukončiť všetku činnosť   Odporúčam ukončiť činnosť na zariadeniach, kde si si nie istý svojim prihlásením a následne zmeniť heslo.    
 12. @Lusilienka : Píše, že ho má blokovaný na O2 UK ( nie je kupovaný na Slovensku )   Tu máš link na O2 UK kde máš možnosť vybaviť odblokovanie ( pravdepodobne poplatok ). Oficiálna stránka O2 UK pre odblokovanie     PS: Ľudia, nekupujte či už na inzerát, alebo od kde koho lacné iPhony zo zahraničia ! Je tam takmer 90% šanca, že bude blokovaný. V prípade kúpy z druhej ruky overujte IMEI ( v nastaveniach telefónu alebo vytočením čísla: *#06# ) a zároveň skúste vlastnú SIM . Taktiež je nutné aby bol mobil, najmä iPhone v továrenskom nastavení ( aj v prípade starého iOS ). Predídete tak oklamaniu a zároveň si budete istý, že nie je blokovaný ani na SIM a ani na icloud účet.      
 13. Skúšal si SIM predtým a bola funkčná? Akú verziu iOS si mal predtým? Pravdepodobne máš blokovaný iPhone na UK operátora.
 14. Vieš na akého operátora je blokovaný? Je tvoj? Alebo si ho kúpil na inzerát ( nevieš na ktorého operátora je blokovaný )? U niektorých operátorov v UK, je možné odblokovanie pomocou online formuláru ( môže byť spoplatnené ): Apple pomoc   Vodafone odblokovanie O2 odblokovanie Three odblokovanie      
 15. V prvom rade by si mal opísať problém detailnejšie. Máš EASY alebo paušál? Typ telefónu? Prestalo ti to fungovať kedy? Pri akej príležitosti? Robil si niečo s mobilom? Nastavenia? Softvérové úpravy a pod...?
 16. No ak je to tak, je tu ešte možnosť, že nemáš 4G SIM. Príde mi to tak, že ti dali iba 3G, nakoľko rýchlosť by sedela. Navštív predajnu ST a požiadaj ich o vydanie novej ( uveď samozrejme tento problém ).
 17. Všeobecne platí, že pokiaľ má router podporu pre 300Mbps rýchlosť, nie je tomu tak aj v skutočnosti. Rýchlosti udávané v parametroch sú dosahované za optimálnych podmienok a tie v domácnosti ťažko niekto dosiahne.
 18. Ako píše @Hanicka, vypni Print Spooling. Router pravdepodobne nemá dostatočnú kapacitu pamäte pre ukladanie dočasných tlačových úloh.
 19. Podľa priloženého screenshotu, jedna z príčin môže byť aj slabší signál ( dva stupne z piatich ). Ďalšia prekážka môže byť aj vybraná lokalita ( miesto serveru ) v aplikácii speedtest.net.   Testoval si pripojenie aj v iných lokalitách s lepším signálom/pokrytím? Zmenil si aj testovací server?
 20. Volaj na 0800 123 456 alebo navštív predajňu. Na oboch miestach by si sa mal dozvedieť a zároveň vybaviť viac.   PS: Rozčuluješ sa sám nad sebou. Ak idem niekam na dlhší čas, vybavím si veci potrebné na to, aby som mal uhradené veci včas. A nehovor, že nevieš čo je to Internet banking a pod....  
 21. V zmluve o pripojení je priamo informácia aj o zmluvnej pokute ( o jej výške ). Samozrejme táto každým dňom klesá. Je potom samozrejme aj rozdiel, či vlastníš aj dotované zariadenie. V tom prípade by tam mala byť aj časť ceny zariadenia, respektíve zvyšná časť, keďže zariadenia sú splácané " na splátky".   Malo by to vyzerať nejak takto:
 22. Nefunguje na mobilných dátach alebo na WiFi?   Jedna z možných pomocí:   01- Zatvor všetky aplikácie   02- Odhlás sa z AppStore 03- Reštartuj mobil ( Ako reštartovať ? ) 04- Skús sa opäť pripojiť   Ak nepomôže? Skús reset nastavení: Nastavenia > Všeobecné > Resetovať > Resetovať všetky nastavenia   Ak pomohlo, označ ako riešenie :smileywink:      
 23. Podľa systému ktorý používaš.   Android: napr. zadarmo aplikácia pokiaľ to nie je priamo v systéme Calls Blacklist iOS: Súčasť systému. Viac na Apple podpora Windows Phone: Taktiež súčasť systému. Video návod