juraj.bona

ST manažment 
 • Počet príspevkov

  66
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Všetko, čo pridal juraj.bona

 1. Ahojte, máme za sebou prvú diskusiu na tému SmartHome. Ďakujeme všetkým za otázky a za záujem. Chystáme pre vás ďalšiu hodinu otvorených otázok aj na iné témy, ďalšie detaily vám prezradíme čoskoro. Prajeme vám všetkým príjemný deň.
 2. Ahoj @belco1 v našich elektronických faktúrach máme odkazy hneď na štyri najvyužívanejšie slovenské banky. Po kliknutí na ne sa otvorí internet banking aj s predvyplnenými údajmi. Do budúcnosti však máme na pláne aj pridanie QR kódu na naše faktúry.
 3. Ahoj @pmaster777 Áno, zásuvku by si musel vymazať a znovu napárovať. Do budúcnosti zvážime aj praktickejšie riešenie. Počasie teda preveríme.
 4. @Netro Spustenie SmartHome sme pripravovali viac ako dva roky. Zariadenia sme starostlivo vyberali podľa prieskumov, aby sme vedeli vyhovieť čo najväčšiemu počtu zákazníkov. Voľba zariadení je z pohľadu zákazníkov čisto subjektívna a záleží podľa konkrétnych potrieb, preto sme si vedomí toho, že toto zloženie nemusí vyhovovať každému. Plánujeme však aj ďalšie novinky, my so SmartHome nepoľavujeme.
 5. Ahoj @emil.fesak Náš základný balík bol vyskladaný na základe dopytu našich zákazníkov, vychádzali sme z prieskumov. Aktuálne ho preto meniť neplánujeme. Celé riešenie si však môžeš vyskladať presne podľa tvojich predstáv z ďalších zariadení za mesačné poplatky alebo plnú sumu. Sonos AirPlay nepodporuje priamo, len cez AirPort Express alebo Apple TV. Funguje cez WiFi, hudbu streamuje priamo z internetu.
 6. Ahoj @Ivan_Rozkov do interiérovej kamery si musíš zakúpiť microSD kartu, nájdeš ich takmer kdekoľvek. V exteriérovej kamere je pamäťová karta zabudovaná. V rámci fungovania cloudu pripravujeme zmeny, všetci zákazníci Magenta SmartHome získajú Magenta Cloud bezplatne. K otázke na babysitter - áno, dá sa tak nastaviť a použiť.
 7. @pmaster777 Všetky zariadenia máme na sklade a sú postupne vyskladňované. Kuriéri ich priebežne doručujú, budú Ťa čoskoro kontaktovať. Aktualizácia aplikácie bude dostupná v najbližších dňoch. Nové zariadenia budeš môcť od zajtra pridať aj do starej aplikácie. Situáciu s počasím, ktorú popisuješ, sme zatiaľ nezaznamenali, preveríme to. Uisti sa však prosím, že máš povolenú lokalizáciu.
 8. Ahoj @lbado toto nie je otázka na SmartHome, ide o nastavenie routra a siete, skús preto prosím iné vlákna, kde by Ti s ňou mohli pomôcť.
 9. Ahoj @CREASIRY Väčšina zariadení funguje na batérie a teda aj po výpadku prúdu. Samozrejme, centrálu aj router je možné pripojiť na záložný zdroj. Túto možnosť nechávame na zákazníkovi, keďže nemusí byť potrebná pre každého.
 10. Ahoj @Netro zariadenia, ktoré máme aktuálne v ponuke, sme vyberali až po dôkladnom zvážení, testovaní a prieskumoch. Preto sme presvedčení, že zmysel majú, čo dokazuje aj ich predaj. Zámky sú zaujímavou témou, no s ohľadom na bezpečnosť sme ich zatiaľ nepridali.
 11. Ahoj @pmaster777 Produkty do portfólia sme vyberali aj s ohľadom na dizajn a funkčnosť zariadení. Keďže sme všetky zariadenia dlhšie testovali, sme presvedčení, že sme vybrali tú správnu kombináciu. Časom s ohľadom na potreby zákazníkov budeme zvažovať aj ďalšie pribúdajúce zariadenia. Celkovo pri zaraďovaní nových zariadení budeme skôr opatrní a zaradíme len tie, pri ktorých si budeme skutočne istí, že budú pre zákazníka prinášať pridanú hodnotu. Počítadlo sa resetuje resetom zariadenia. Grafy zvážime, ďakujeme za tip. Hlasové ovládanie - zatiaľ nie, keďže dostupné zariadenia zatiaľ nepodporujú slovenský jazyk, počkáme si na lokalizáciu.
 12. Ahoj @bu2ckland, vrátnik je zaujímavý nápad, ďakujeme, no momentálne ho do ponuky nechystáme pridať. Aktuálne si zákazníci so Magenta SmartHome môžu pridať až 32 druhov zariadení (17 máme v našej ponuke, ďalšie sú dostupné v bežnej predajnej sieti). Preto sa teraz budeme sústrediť skôr na zákaznícku skúsenosť, vysvetľovanie výhod a funkcií služby tak, aby z nej zákazníci mohli vyťažiť čo najviac. Ceny momentálne meniť neplánujeme.
 13. @Peter Sivý, podmienkou vstupu do Magenta 1 nie je nutnosť mať pevnú linku. Kombinácia internetu a TV bez pevnej linky je v Magenta 1 možná - telefónne číslo, ktoré treba zadať, je mobilné. Ak ešte nemáte paušál od Telekomu, môžete si zriadiť Happy alebo Bez záväzkov (bez viazanosti i mesačných poplatkov). Počet členov skupiny sme zvýšili len nedávno: zo 4 na 5.
 14. Ďakujem všetkým za dobré otázky a som rád za všetky otázky k Magenta 1, fungovaniu skupín či tipy na benefity a zľavy pre členov skupiny. S Magenta 1 budeme ďalej pracovať, veľkú časť noviniek sme predstavili začiatkom leta a určite budeme pokračovať. Teším sa na ďalšie digitálne stretnutie a zaujímavé témy :-)
 15. @Moon_2 Ďakujeme za tip - zatiaľ o zvýšení na 128 kbps neuvažujeme, pretože hoci medzi 64 a 128 kbps je síce rozdiel využiteľný v niektorých aplikáciách, primárne sa sústredíme na to, aby zákazníci využívali našu 4G sieť plnou rýchlosťou - t.j. či už z dát v Happy balíku alebo pri dokupovaní dodatočných balíčkov.
 16. @dvojka, Aj na tento Tvoj prípad sa pozrieme, ako zbehol prenos čísla a vstup do Magenta 1.
 17. @Marian Relovsky, Easy zákazníci zaradení v Magenta 1 už majú neobmedzené volania medzi sebou v skupine zadarmo, takže to je primárne benefit pre Easy zákazníka.
 18. @Ema, všeobecne je kombinácia IČO a RČ v skupine možná a skupina by mala fungovať aj s novým IČO zákazníkom. Ozvu sa ti kolegovia a konkrétnu situáciu preveríme.
 19. @Viercidlo Áno, s Magenta 1 budeme pracovať naďalej a výhody môžeme v budúcnosti obmieňať. Aj pre zákazníkov bez Magenta 1 máme rôzne výhody ako dotované telefóny za špeciálne ceny, Magio Go na 3 mesiace zadarmo alebo zdieľanú SIM-ku na dáta od Happy L.
 20. @Dukla1-ekonomka, Áno, môžeš vstúpiť už keď máš 2 paušály Happy M a vyššie alebo už aj s hlasovým programom pevnej linky a 1 paušálom Happy.
 21. @sifon, v minulosti sme skúšali a uviedli paušály, ktoré mali primárne dáta ako minúty a SMS, napríklad Happy XL data, no zákazníci preferujú skôr plné neobmedzené paušály, kde sú neobmedzené minúty, SMS i dáta. Je to dané aj tým, že vyššie paušály môžu mať lepšie ceny telefónov - a zákazníci teraz volia stredné a vyššie telefóny, kde im chceme dať zaujímavé ceny.
 22. @Depeshak, 15 GB balík dát máme k dispozícii pri Neobmedzenom mobilnom internete 3, takže túto alternatívu ponúkame, len v inej časti portfólia ako Happy.
 23. @johnyfly2 priemerne náš zákazník minie 400 MB dát, takže do 2GB sa zatiaľ zmestí. Na druhej strane vo vyšších paušáloch Happy máme aj 4 či 6 GB, resp. 15 GB pri Neobmedzenom mobilnom internete.
 24. @Meeeeedo, na pevných službách už získavate výhody v Chytrom balíku (čím viac služieb, tým lepšia cena balíka). Pri benefite v Magente 1 sme sa zamerali na akciový mobil, MagentaCloud a Pôjde.to, t.j. tie ktoré môžu pokryť veľkú službu. Magio Archív zdarma v Magenta 1 je dobrý tip - len nie každý zákazník má aj TV službu. No benefity v Magenta 1 chceme ďalej rozširovať, takže zvážime každý dobrý podnet.
 25. @maculiak zatiaľ nie, pevné služby môžu byť iba od jedného člena, správca však môže vybrať balík pevných služieb, ktoré sú v skupine najvýhodnejšie.