Canto123

Člen
 • Počet príspevkov

  3
 • Dátum registrácie

 • Posledná návšteva

Hodnotenie komunity

0 Neutrálna

O Canto123

 • Hodnosť:
  Čestný člen
 1. Ďakujem za postrehy, ostal som v telekome, a mali ate pravdu väčšinou mám 45 mbit sem tam padne na 35mbit ale je o dosť stabilnejší ajk to lte.. Teda aspoň zatiaľ. Uvidím o pár mesiacov.
 2. Keby mám možnosť si dať optický tak už ho mám. Na mojej ulici nieje zatiaľ optika natiahnutá, a keďže bývam v slepej ulici neverím že v blízkej budúcnosti bude... Takže mám jedine 2 možnosti LTE alebo metaliku. No to LTE ma dosť sklamalo mám ho síce druhý rok ale slále sú problémy, SWAN mi sám ponúkol pri ďalšom výpadku výpoveď zmluvy tak som chcel skúsiť metaliku... Tak podľa teba si mám ktorý ponechať ? od telekomu mám priemerne rýchlosť 35mbps za 15,90 mesačne a swan je 14,90 za 30mbps.... Z dlhodobejšieho hľadiska to bude lepšie pravdepodobne s Telekomom keďže rýchlosť pod 30 riešia "VRAJ" ako poruchu... Čiže sa to nejak po tých 7.dňoch nezlepší asi že ?
 3. Dobrý deň, chcel by som sa opýtať ohľadom pevného internetu KLASIKNET Ideál. 16.11.21 mi zriadili službu, keďže som nemal kábel zo stĺpa tak potiahli káble, zriadili prípojku a nechali mi tu modem ZTE 2 stým že si ho mám zapojiť lebo som pri objednávke zvolil samoinštaláciu. Ja som bol v práci, bola doma iba priateľka tak jej vysvetlili čo a ako. Zapojil som modem ZTE 2 a prepojil som ho s mojím routrom TP-Link Archer C6 ( má 6 mesiacov preto som nebral router od telekomu) Zmenil som nastavenia na PPPoE a prihlásil sa internet išiel,aj cez kábel aj wifi. Ale večer okolo 23:00 mi vypadol net a pomohol až reset modemu ZTE 2. Druhý deň 17.11 od 9.00 do cca 10.30 som mal spomalený download na 4Mbps a sem tam to skákalo ešte nižšie, potom sa rýchlosť znova zvýšila na 35 mbps. Momentálne mám 2 poskytovateľov internetu presne z dôvodu že mi kolíše rýchlosť a vypadáva. Mám telekom KLasiknet a mám SWAN LTE všade je to to isté. takže sa stále rozhodujem ktoré si ponechať. Máte niekto konktrétne skúsenosti stým že kolíše rýchlosť ? NA Telekom webe som sa dočítal že 7 dní od zriadenia služby monitorujú pripojenie a že rýchlosť môže kolísať, no mne sa zdá že z 35 mbps padne net na 4mbps je dosť. Na zázaníckej linke pán videl výpadky a povedal mi že to musí dať preveriť technikom lebo tam reálne výpadky sú. Dnes ráno mi prišla sms že technici to preverili a na ich strane nieje porucha. Tak predtým ako zavolám znova na infolinku sa tu chcem informovať či je to normálne že počas monitorovaného obdobia mi bude kolísať net alebo to bude stále, aj po tom období. V druhom prípade uvažujem nad využitím 14 dnovej výpovednej lehoty z telekomu pretože SWAN síce kolíše ale až takto nie... ĎAkujem za rýchle odpovede